Bana akl verin ne olur

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SORY123 tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SORY123
  1. SORY123

SORY123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar kendimi çok kötü hissediyorum biliyorum bendende kötüleri var ama herkesin derdi kendine ağır gelirmiş ya işte benimkide öyle.
    suan evli ve 1,5 yasında bi kızım var severek evlendim eşim istanbullu biz ankarada oturuyoruz nişanlıyken 2 sene asker yolu bekledim bu arada eşimin ailesinden ne gelen ne arayan hiç bişey olmadı neyse oğulları askerden geldi hala ne arayan var ne soran nede düğün tarihini belirleyelim diyen ben çıldırdım çıldırmak üzereyim o sıralar çünkü annem ve babam sürekli basımın etini yiyorlar ne biçim birini buldun bundan koca olmaz ailesi bi kere sorumsuz bırak falan filan derken 2,5 yıl oldu nişanlı olalı neyse ben artık dayanamadığım için açtım tel eşime 2 gün içinde burada olmazsan herşey biter dedim eşimn ertesi gün buradaydı .hayatında hiç gelmediği bi şehir işi yok kalacak yeri yok :KK43: yinede çıktı geldi bi şekilde iş kalacak yer bulduk sonra annemlerin karsısına çıktı tabi ortada onun tarafından hala kimse yok neyse kendi çabalarımızlar düğün salonu tuttuk eşyalar almaya çalıştık tabi allah bin kere babamdan razı olsun herşeyimi herşeyimi babam yaptı sırf kızımın boynu bükük olmasın diye :KK43: neyse düğünümüze babası halası abisi ve kuzeni geldi sadece babasıda 2 tane bilezik taktı hepsi bu hoş zaten onlardan bişey isteyen yoktu misafir gibi geldiler ve gittiler.
    neyse arada kavgalarımız olunca genellikle paradan çıkıyodu kavgalar çümnkü eşimin düzenli bi işi olmadı halada aynı :KK43: böyle tartışmalar çıkınca istanbula gitseydik bunlar olmazdı (bu arada istanbulda felçli babaannesi var köyde babası ona bakıyo annesi başkasıyla evli benide oraya götürtecekmişş beyefendi ev varmışş ya ne ev felçi babaannesine abisine ve babasına bakıcılık yapacağım bi ev) her tartışmamızda bunu söylemiyomu sinir oluyodum he er defasında anlatıyodum ben onlara bakmak içinmi evlendimde sen bunu deyip duruyosun diyorum neyse tamam demicem desene değişen bişey yok :KK43:
    babası 6 ayda bi gelip 1 hafta kalıp gidiyodutabi bu arada sadece oğlunu ara oğluyla konusur baba beybiz kimizki bizi arasın ii hoş ona bişey demiyordum şimdiye kadar ama artık burnumdan geldi ben sırf kızıma bakabilmek için çalısıyorum hergün ondan ayrılırken ağlıyorum kızım ağlıyo hangi anne evladından ayrılmak isterki ben bu zorluklarla kira ermeye kızımı büyütmeye çalısıyorumkii yine allah bin kere razı olsun babamdan ve annemden onlar olmasa çok aç gezerdik beyefendinin 3 aydır işi yok şükür bayramdan sonra başlıcak inş. buldu bi iş .bu arada annem bakıyo kızıma bu herif de bayramdan sonra gelecekmiş oğlunu aramış yine ya doğumdan beri hiç gelmedi ilk defa gelecek doğum yaptım bi kere aramadılar kızım açmısınız oğlunuzun çalışmadığını biliyosunuz bu sizinde torununuz neden demediniz maması bezi varmı diye inananın babam olmasa kızıma bez alacak para bile bulamıyordum babamın gözüne bakardımki bez alsın bişey diyemzdim isteyemezdim :KK43: o kadar kötü zamanlardıki anlatamam allah kimseye yokluk vermesin şimdide az kazanıyorum ama allaha bin kere şükür kiramı veriyorum aç kalmıyoruzya yeter
    neyse çok uzattım dün bunları deyince patladım artık tam iftar edecektik babam fgelecek diyince resmen patladım ağzıma ne gliyosa dedim ya kocam olcak herifte beni asla bütün bu olaylar oldu tek kelime ağzını açmadı onlara beni asla savunmadı onlara ve gerçekten artık yorulduğumu anladım ben çekemiyorum onun ailesinden kimse gelmesini istemiyorum ara de dedim şimdiye kadar ne aramıssınız ne sormussunuz karım öyle diyo de dedim beyefendi köyünde tarla satıp oğluna dükkan açıyo kızına ev eşyaları alıyo biz burda ne b... yiyoz soran yok çok afedersiniz gerçekten bittim artık boğazıma bişeyler düğümleniyo eğer böyle gidecekse boşanalımmı bilemiyorum kızım babasına o kadar düşkünki anlatamam zaten dün onuda üzdüm çok bağırdım çok laznet ettim resmen ailesine istemiyorum gelip benim evimde kalamazlar torunlarıyla 1,5 senedir neden torunlarını merak etmediler offf kızlar umarım anlatabilmişimdir kendimi o kadar canım sıkkınki o kadar çok sey anlatmak istiyorumki daha...
    hımm dün eşimin telinden mesaj çektim eşim sizi istemiyo beni aramayanı evimde istemiyo gelmeyin dedim babasına gönderdim telini kapattım eşim bişey demedi ama herşeyin o da farkında ama beni savunmuyo onlara tek kelime bişey demiyo en çokta bu gidiyo gücüme.
    bana bir yol gösterin biliyorum anne baba atılmaz atmasında ama benim evime gelmesinler ben oğlunu besliyorum bide onu besleyemicem ben işe gideyim bey eefendi evde yan gelsin yatsın babasıyla olduuuu

2. 15 Eylül 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Zor bir durum....Allah yardimcin olsun....Esinin calismamasidan kaynaklaniyor tüm bunlar galiba....Evine para getiremeyen evine bakamayan bir adama malesef kimsenin saygisi olmaz....:nazar:

Sen cok bunalmissin arkadasim....belliki zor günler yasadin....esinin ailesinin yaptigida cok yanlis....ogullarini sap gibi ortada birakmalari cidden cok cirkin bir davranis....maddi olmasada manevi destek olabilirlerdi....arayip hal hatir sorabilirlerdi.:kahve:

Tüm bunlarin birikimi sende büyük bir nefrete sebeb oldu...haklisinda bir bakima....ilgini alakani kesmek istemekle..,,,lakin ne kadarda kötü olursa olsun esinden babasini atmasini kötülemesini bekleme arkadasim.....nede olsa Babasidir iste...!

Malesef her insan karsisindaki anasi babasida olsa yinede dogruyu söyleyecek kadar cesur bir yürek tasimiyor....:kahve:

Allah yardimciniz olsun:Saruboceq:

4. 15 Eylül 2009
  5. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Gülsüm Sultan'a tamamen katılıyorum. manevi destek olsalar bari hiç başka birşey beklemezdin. eşin çalışmaya başlarsa belki biraz rahatlarsızın. o zaman daha iyi hissedersin kendini inşallah.

6. 15 Eylül 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bakınca tamam haklısınız. ama eşinizi çok zor durumda bırakmışsınız. adam zaten işsiz. bunun sıkıntısını yaşıyor. diğer tarafta ilgisizde olsa anne baba var... iki arada bırakmışsınız...
    ailesi bu atsa atamaz ,satsa satamaz. ne yapabilir ki. 1 hafta bir şey değil ki. 6 ayda 1 hafta katlansaydınız.
    bunun içinde boşanmak çok yanlış. neden. eşimin ailesi ilgisiz ve bize zor durumda olduğumuz zamanlar yardım etmediler. o yüzden boşanıyorum.... yapmayın. gerçekten. bakın kızınızda var.
    ben ne dertler okuyorum. insanlar aldatılıyor dayak yiyor. nelere maruz kalıyor. halada boşansammı diye soruyorlar kararsızlar..eşinizin sadece iş bulamaması ve ailesi ilgisiz diye ayrılma nedeniniz ,bana yanlış geldi. bakın işte, bulmuş başlayacakmış...
    ha, bu arada o mesaj olmamış. çok yanlış bence. eşinizide çok üzmüşsünün.. o sizin ailenize böyle bir mesaj atsa ne derdiniz....
    .

8. 15 Eylül 2009
  9. cybernuran

cybernuran just say YES <")))>< Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    imza cybernuran ...

10. 15 Eylül 2009
  11. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Tek sıkıntınız eşinin iş sorunuysa çözülür zaten..Ailesinin yardımcı olmamasına çok içerlemişsin..
    Babasının durumu iyiyse madem eşinde babasıyla konuşup destek alsın..Evlat ayrılmaz bence..Yanındakilere yapıp, uzaktakini yoksun bırakmak olmaz..Bazen böyle anne babaları da anlamakta zorluk çekiyorum..Birine yap diğerine yapma..K.peder de senin ailene güveniyordur..Nasıl olsa ona da yapan biri var diye.
    .Belki adam yardımcı olmak için gelecekti..Keşke o msj hemen fevrilikle çekmeseydin..

12. 15 Eylül 2009
  13. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    senin sorunun eşinin ailesiyle filan değil canım tamamen eşinle.hayatın yükünü sana bırakmış diye yorulmuşsun kızgınsın.bence biraz sakinleş yapabileceğin ne varsa yapmışsın zaten.

14. 15 Eylül 2009
  15. ela

ela Guest

anladığım kadarıyla sizin öfkeniz eşinizin çalışmaması yan gelip yatması ,erkek adam her durumda iş bulur git buşaşık yıka temizlik yap ama karınla çocuğuna bak sonra kimi getiriyorsan getir haklısınız ben sizi anladım acaba eşiniz rahatsız değil mi bu durumdan karım çalışıyor ben evdeyim diye azim yok galiba içinde.

16. 15 Eylül 2009
  17. berceste06

berceste06 :(( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    siz bu adamı işsizken almışsınız şimdi neyin itirazını yapıyorsunuz ki ?adam iş bulmuş ya ona şükredin..
    ayrıca babanız damattan d adamat tarafından da bir kuruş almadna sizi evlendirmiş e bastan kız tarafı yüklenmiş yükü iç güveysi gibi neden kayınbabanız uğraşsın nedn sorsun ki zaten sizin calışıp eve baktıgınızı ailenizin size destek oldugunu biliyormuş...
    kısacası siz baştan bile bile kabullenmiş ve istemişsiniz şimdi hiç de onları suclamayın...
    ben şahsen babama para harcatıp da evlenmez bastan yüklerdim eşime sorumluluk ki zaten öyle de yaptım...ben suçu sizde görüyorum şimdi boşanıp bir çocugu caresiz babasız bırakmaz kolay mı?onun ne günahı var?

18. 15 Eylül 2009
  19. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Hep diyorum anne babalar çocuklarına gereken eğitimi verdikten sonra,onları okuttuktan sonra üstüne bir de evlendirirken elindekini avucundakini harcamak zorunda değildir..
    Madem baştan belliydi,madem ailen istemiyordu baştan evlenmeyecektin.Madem işsizdi,çocuk yapmayacaktın..Madem çocuk yaptın,artık ona bakmnak babanın olduğu kadar senin de görevin.

Ayrıca ailesinden bir kişi bir hafta geliyor kalmaya ki çalışıyorsun,evde yoksun..Katlanıver biraz ne olur ki.Neticede baba,atamaz satamaz.
    Çektiğin mesaja eşinin ses çıkarmamasından ne kadar eziklendiğini farkediyorum işsizliği dolayısıyla.Eşin iş bulursa bu problemler bıçak gibi kesilir sanıyorum...
    Olaya bir de eşinin açısından bak,babasına eşi hem de kendi ağzından gelme diye mesaj çekiyor.Valla bunu eşim benim aileme yapsa,isterse ne kadar haklı sebepleri de olsun,yakar yıkarım ortalığı.Dua et eşin ses etmemiş.
    ış bulunur,ama eş ve baba bulmak kolay değildir.Hem de çocuğunun babası hatırına,çocuğunun babasının babasına katlanmak gerekir.
    Umarım eşin bir an önce iş bulur ve bu durum düzelir.Yoksa evliliğin çatırdamaya başlayacak gibi bir his var içimde..