bana bi akıl verin...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pari tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pari
  1. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba...bilenler bilir,çok zor bi hamilelik ve zolu bi lohusalık yaşadım,hem fiziken hem ruhen ölümlerden döndüm...10 yıllık ilişkimizde bir dediğimi iki etmeyen eşim bu dönemde beni üzdü...yatmak zorunda olduğum için her işimi o yaptı vs.ama sonra da hep ofladı pufladı,ardından sık sık bana bakmaya gelen anneme yapmadığını bırakmadı kaynanamla beraber...daha doğrusu benim üzerimden...annen gitsin herşeye karışıyo vs.eşim hep böyle konuştu,şimdiye kadar beni öven,el üstünde tutan kaynanamsa,3 günlük lohusayken annemle yaptığı bi tartışma sonucu,ben zaten istemiyodum sizi,hep kocamın yüzünden oldu,cahiller falan diye saçmaladı...lohusalığın verdiği aptallıkla hiçbişey diyemedim....neyse o zamanlar hep konuştuk bunları...asıl derdim şu,kaynanam şimdi beyin tm.den ameliyat oldu,annem gittikten sonra zaten olaylar duruldu,ardından bizde eşimle bizimkilere gittik şimdi eşimle annem gayet ii anlaşıyo,eşim bana gayet iyi davranıyo,ev işleri haricinde bebek bakımında çokyardımcı vs.görümcem hep yanımda olmuştur zaten,kayınpederle de çok iyi anlaşırız,kaynanam da her görüştüğümüzde bugün çok güzelsin,yok kızının şu tarafı aynı sen,yok annene benziyo falan der...ama ben olanları unutamadım bir türlü...unuttum sanmıştım ama olmuyo olamıyo,eşimin yanına gidesim gelmiyo,bana sarıldığında karşılık veremiyorum,öyle itiyorum ki onu,anlatamam...üzülüyo bazen,sessiz sessiz oturuyo,sora bazen de aramızda yakınlık olmayıncabana çatıyo tabi haliyle...ama ne yapayım unutamıyorum....kaynanamla her karşılaştığımızda laf sokasım geliyo,eşime her gün bişeyler yapıp canını sıkasım geliyo....ne yapayım da unutayım arkadaşlar?bi benmiyim böle normal dönemeyen?herkes iyi anlaşıo şu anda,bense her gece 1 saat tekrar tekrar olanları düşünüyorum kafamda.....

2. 21 Ağustos 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Kirilan bir bardagi ne kadarda tekrar yapistirmaya calissan, aynisini yapamiyorsun iste.

Keske insanlar biraz daha duyarli olsa bu konuda.

Ne denir bilmiyorumki güzelim, bir bakima anliyorum seni, ama bir yandanda kendini bu kadar üzmen hic dogru degil.

Bak herkez hayatindan memnun, söylenenler yapilanan unutuldu gitti!

Sende unutmaya calis, zaman herseyin ilaci:teselli:

4. 21 Ağustos 2010
  5. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    yaşadıklarının aynısı olmasa da benzerini yaşadım
    ama bir noktadan sonra dur dedim kendime
    çünkü içimde yaşadıklarım bana zarar vermekten başka hiçbir işe yaramadı
    geçmişi unut canım, evet zor günler geçirmişsin ama geçmişte kalmış
    şimdi önüne, geleceğe bak...
    boşu boşuna kendini huzursuz ederek dünyanı karartma
    eşinle ve bebeğinle güzel günler geçirmeni dilerim opuyorumnanaktan

6. 21 Ağustos 2010
  7. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inci tanesi,gülsüm sultan çok haklısınız...bikaç gün unutuyorumigeziyoruz tozuyoruz eşimle,kayınpederlerle falan,bi an geliyo,özellikle de geceleri yalnız kaldığımda resmfilm gibi izliyorum olanları...belki de ruh sağlığım bozuluyor,bebeğim de çok yoruyor beni tek başıma bakıyorum çünkü...çalışmaya başlayınca belki daha iyi olurum diyorum ama bi ara bi laf soksammı diyorum işte yine kaynanama...bak bana ettiklerin yüzünden hasta oldun desemmi,günahmı?of...tatmin olamamak işte belki de...

8. 21 Ağustos 2010
  9. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    canım düşünmemeye çalış
    hadi dedin diyelim kayınvalidene
    kalp kırmaktan başka bir işe yarayacak mı? hayır.
    o anda belki rahatladığını hissedeceksin ama bir süre sonra sana da dert olacak
    keşke yapmasaydım diyeceksin
    her şey düzene girmiş işte ne güzel
    yapma, bu şekilde kendini yıpratırsın dolayısı ile eşin ve çocuğun da yıpranır.

10. 21 Ağustos 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Unutmaya çalışın bence.
    İnsan yaşadıklarını silemez ama en azından şimdi herşey güzelmiş.
    Hatalarını devam ettirmemişler.
    İçinizdekileri az da olsa atmaya çalışın.
    Eğer istemiyorsanız çok samimi olmayın ama eşinizle de aranızı açmayın.
    Devamlı bunları düşünmekte çok sağlıklı değil.
    Lohusalık filan sizi iyice duygusal yapmış sanırım.
    Eğer üstesinden gelemiyorsanız bir yardım almanız faydalı olabilir.

12. 21 Ağustos 2010
  13. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ayni seyleri bende yasadim cnm malesef eslerde kendilerine göre bir lohusaliktan geciyor senin hikayeni okurken sanki kendim yazmisim bu yaziyi sandim desem yeridir inan.bende hic unutamiyorum malesef unutulmazda.hala esimin yüzüne vuruyorum oda farkinda ne yaptiginin. annemede banada.suanda ikinciye hamileyim,ve yine annem gelecek kismetse ve esim yemin ediyor bu sefer cok farkli olacakmis.bakalim belki ikinciyle telafi eder yasattiklarini.malesef sineye cekmekten baska care yok benimde esim normalde melek gibidir ama o zamanlar ne olduysa bende anlamadim kimbilir belkide bebekleri annelerimizden kiskanmislardir bizde idareci olacak artik napalim gecen gecti artik

14. 21 Ağustos 2010
  15. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haklısınız,yardım almam şart aslında,hatta doğum yaptığım dönemde yardım almış olsaydım,sütüm kesilmez,bu denli duygusallaşmaz ve daha gerçekçi olurdum...en çok da bunlardan dolayı sütümün kesildiğine üzülüyorum,kinim bilendikçe bileniyor,unutamıyorum işte...kendime yaptığımın da farkındayım.olan bir de eşimle özelimize oluyo,anlayın işte...çok soğudum çok...Allahtan çok sadık bir adam:kahve:

16. 21 Ağustos 2010
  17. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    loracım sakın anneni çok fazla tutma yanında mümkünse...benim şimdiki aklım olsaydı bi kadın tutardım,gerçi o amanlarda da insanın kendi annesi gibisi olmuyor ama...olsun yine de annen oldukça az kalsın,olan onlara oluyo maalesef,kızının üzüldüğünü görünce annm nasıl mahvoldu anlatamam..........aaaaaaayyyyyy gene cinlerim tepeme çıktı...neyse sıkma canını sen,inşallah kocan sözünü tutar ama sen yine de dediğim gibi anneni çok tutma yanında,tüm sorumlulukları sadece eşinle sen yüklenmeye bak,bi de nasıl da güzel beceriyosun,bebeğin dilinden de nasıl anlıyosun falan hep öv...benimki bundan çok hoşlanmıştı..coştukça coşmuştu....bana da bakın,kendi konumda akıl veriyorum,hey ya Rabbim....

18. 21 Ağustos 2010
  19. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben yurt disindayim cnm almanyada o yuzden zaten uzun tutamam istesemde annemi malesef sadece 3 ayligina gelebiliyor yanima.
    ama ben ayni düsüncede degilim sahsen seninle benim annem benim evimde rahat etmiyorsa ki 2-3 senede bir gelebiliyor sadece yanima kesinlikle esime taviz vermem.bunu bir kez yapar ama ikincisi zaten olursa neler olacagini cok ii bilir benim esim.dedigin gibi lohusaligin verdigi bir gücsüzlükle insan sesini cikarmaiyor ama kendine gelince neden butun bunlara izim verdim ben diyor.allahtanki annem esimin aslinda nasil ii biri oldugunu biliyorda fazla bakmadi esimin aklina.ama bir ikincisini yine yaparsa ki böyle bir hakki asla yok zaten annem müdahale eder artik hangi anne kizinin üzülmesine izin verirki.belki cok kati gelebilir sana bu söylediklerim ama bende durum bu cnm.
    ben nasil kendi ailesine her türlü seylerine ragmen elimden geleni yapiyorsam ki onun ailesi hep burda oda 40 yilin basi bir anneme katlansin bir zahmet degilmi ama