Bana Bir Akıl Verin Arkadaşlar

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve sevgi_kartal tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : sevgi_kartal
  1. sevgi_kartal

sevgi_kartal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ben 23 yaşındayım erkek arkadaşım askerde seneyi bu aylarda burda olucak inş çeyizime başladım bişeyler almaya çalışıyorum para harcanıyor dedim. sevgilim askerden gelince söz takmayı düşünüyoruz ailem erkek arkadaşımın askerde oldugunu biliyor. bende dün akşam aileme vestelim 3 lü çeyiz kapmyasından alacagımı söyledim babamda daha erke folyok yumurta yok.herşeyi senmi alıcan dedi bende öle düşünme bi evin nekadar çok eksigi var onlarlamı bitiyor dedim. benim maksadım borçsuz evlenmek nasıl olsa biz ödiycez çünki erke arkadaşımın ailesinden pek fayda geliceğini zannetmiyorum sizde almakta acelemi ediyorum.ileride nişanlı oldugum sıralarda çalışıyor olmazsam kim alıcak bunları insanlara boyunmu egeyeim bir akıl verin.ok yazdım kusura bakmayın teşekkür ederim şimiden:bbo:

2. 10 Mart 2010
  3. Sinoplu57

Sinoplu57 varsa SEN yoksa SEN... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    daha erken bence canım.. bir aileler görüşsün söz nişan kesinleşsin ondan sonra başlayın..tek sen üstlenme erk. arkdsınla beraber olun.. sen alırsan en başta olmaz.. bunları erkeğin alması lazım sen bence giriş yapma.. bekle askerden gelişi..sen şimdilik ufak tefek ceyiz esyalarını tamamlamaya calıs.

4. 10 Mart 2010
  5. q0nca

q0nca Nişanlıııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    erken canm sn sana düşenini al şimdi diğerlerini askerden gelsn konuşursunuz hm sn alırsan erkek tarafı alıo ne de olsa diip yardım etmez snde alamam bn falan de onlar utansız el işine nasıl çıkcaz die alsınlar

6. 10 Mart 2010
  7. yaowwwwssss

yaowwwwssss Hayırlısı be Gülüm :) Üye

Beğenildi:
    390
    Ödül Puanları:
    163
    tatlım beyaz eşyaları sen nie alıon olur mu öle şey hem daha hemen almayın beyaz eşya yeni yeni modeller çıkıverio sen paranı koy kenara alırsınız sonra

8. 10 Mart 2010
  9. sevgi_kartal

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Benım kafama taıkılan sonra bız alamıyoz dıyıp bızı prtada bırakırlarsa napıcaz eger ben o sıra ÇalıŞmıyor olursam erkek arkadaŞımın bır maaŞıyla nasıl ev dÜzÜcez benım derdım o oyÜzden almak ıstıyorum

10. 10 Mart 2010
  11. q0nca

q0nca Nişanlıııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Pekı sevgılın ne dıo ona sÖledn mı sn bu durumu??

12. 10 Mart 2010
  13. Sinoplu57

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım beyaz esyaya genelde aile yardım etmez ama edenlerde vardır ama bizde şöyle oldu..
    aile ev aldı dugunu vs onlar yapcaklar.. nişanlımıda beyaz esyanın taksidine baglatıırdım.. mayısta bitio kısmetse.. yani demek istedigim su acele etme.. sözün vs bişiler olsun da.. konus sevgilinle taksitlere baglansın.sende paranı kenara at ,alma beyaz esya falan.. adetlere göre mutfak ve yatak odası kız tarafının olurmuş. senin masrafların erkek tarafından daha cok olcak emin ol.. at kenara , sevgilinede ben alyım falan deme..cocuk gururluysa zaten sana yük etmez ama öyleleride varki kızın üstüne yıkıyor..
    erkenden davranma.

14. 10 Mart 2010
  15. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Yerinizde olsam almazdım. Paramı kenara koyar birikim yapardım. Benim 3 ay sonra düğünüm var ve o kadar sıkıştım ki anlatamam. Çeyizime bir çöp alıpta koymuş insan değildim. Kazanır üste başa yatırırdım. Annem kızardı dinlemezdim. Evliliğide düşünmüyordum ama birden kendimi evlilik yolunda buldum. Şu bir kaç aydır ne sıkıntılar yaşadım ki hala yaşıyorum. Al al bitmiyor. Para kalmadı cebimde yani o derece. Şimdi sorsan bana çok pişmanım. Kenara her ay 100 tl atsam dünyalarca param olurdu. Bu kadar gerilmezdim. Yani kısacası arkadaşım gün gün yeni şeyler çıkıyor. Sen koy paranı kenara. Evlenme kararı alınca üstüne düşenleri kendi paranla en alasını alırsın. Kimseye de minnetin olmaz...

16. 10 Mart 2010
  17. Sinoplu57

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    al benden de o kadar.. şuan bende çok sıkıştım zamanında dinlemedim..:sinifsinif:kenara para koymadım ,kıyafete yatırım yaptım ama keşke diyorum şimdi..
    akıllı davranmak lazım bilmiyorumkismile

18. 10 Mart 2010
  19. sevgi_kartal

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Bugün konuştuk sordum o bişey demedi sen bilirsin dedi hatta o kadar borca girmedi dedi ama ilerde biz alıcaz nasıl olsa dedim. sıkışmak istiyorum dedim senbilirsin dedi.