Bana bir akıl:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lithium84 tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Kasım 2009
    Konu Sahibi : lithium84
  1. lithium84

lithium84 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar,

Çok özetle anlatıcam.Temmuzda evlendik.Eşimin ailesiyle bizimevimiz arasında 2saatlik mesafe var.Farklı şehirlerdeyiz.Ben bir aptal gibi karşı tarafın gözüne girmek,maddiyatçı bir insan olmadığımı,iyi kalpli olduğumu kanıtlamak için bazı hatalar yaptım:her ziyarete gidişimde elim kolum hediyelerle dolu gitmek,anneler gününde altın yüzük yaptırmak,nişandan sonra kayınvalidemi onore etmek için şu an daha nikahımız yok altınları rahat rahat takamam sende kalsın anne demek gibi...Kayınpederime nişandan sonra kanser teşhisi kondu bende kadına gidip anne babam hasta paraya ihtiyacınız olursa benim altınları bozdurabilirsin.sağdan soldan borç arama dedim.Hiçbir kere takdir görmedim.O kadarçok anlatılcak şeyim var ki.Mobilya alışverişinde herşeyin en ucuzunu aldırdım kimse zora girmesin diye.evlendik balayından sonra her 2 haftada bir oraya gittik haftasonları eşim babasını görsün diye.Bir kez olsun orada ne kayınvalidem ne kayınpederim pijamayla görmüştür.onlardan önce kalkarım sabahın köründe.güleryüzümden hiçbir şey eksik etmemiştim.Fakat,kayınvalidem nişanda takılan söz kelepçesini düğünde takmam için vermedi.Ben de sormadım.Bozdurdu diye düşündüm.Meğerse beni denemek için yapmışmış!!!Bakalım napacakmışım diye!Bunu pişmiş pişmiş yüzüme söyledi.Sonra bir güzel altınları istedi geri ve lanet olsun deyip verdik.Neymiş o altınları saklarken mutlu oluyormuş!Eltime 5 bilezik yapıldı bana2.Gık demedim.En son ramazan bayramında dayanamadım patladım.Çok büyük bir kavga ettik.O zamandan beri de hiç konuşmadım hiç gitmedim.Eşimi yalnız gönderdim 2 kere.Bir de utanmadan sağda solda "gelin beni dövmeye kalktı"diye anlatmış.KISACASI KAYINVALıDEM türbanına kıldıgı namazlara hacıya yazılmasına ve herşeyden önemlisi bir imam hatip lisesi müdürü olmasına bakmadan ALENEN YALAN SÖYLÜYOR,ıFTıRA ATIYOR,ENTRıKA ÇEVıRıYOR VE HARıKA BıR TıYATROCU.Şimdi bayramda paşa paşa 1 günlüğüne de olsa kocamın hatrı için gidicem.Sizce nasıl davranmalıyım gittiğimde??Biraz taktik

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mart 2010
  2. 19 Kasım 2009
  3. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    sende cadalozluk yap demekki oyle olunce adam muamelesi goruyorsun bu zamanda.. bunca sey yaptıktan sonra hala dogru duzgun davranamıyorsa bu zamandan sonrada degismez sende onun anlayacagı dilden davran hic takma hayat senin hayatın onu dusunupde hayatı zehir etme bundan sonra hakettigi muameleyi goster senin yaptıgın seylere bakılınca el ustunde tutması gerekir demkki kayın validelere hicbir sekilde yaranılmıyor..

4. 19 Kasım 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ya oldugun gibi görün...yada göründügün gibi ol demis Hz. Mevlana....:hulya:

Aksini yaptigin vakit bir yerde patliyorsun iste....:nazar:

6. 19 Kasım 2009
  7. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    Canım yasadıkların kotu.ama bence sen yınede saygıda kusur etme.ıcten davran demıyorum olmaz cunku ama saygıda kusur etme.dınını yerıne getırmek cok guzel bırsey ama bu yaptıklarını hıc onaylamadım.ılahı adalete guven ben cok ınanırım.allaha havale et gerısı gelır.hıcbırsey yoksa esının hatrı var.annesı en azından...

8. 19 Kasım 2009
  9. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    108
    canım ya inana çok üzüldüm Allah kolaylık versin inşallah en kısa zamanda soğru yolu bulursunuz yaptıkları çok ayıp oysa sen ne güzel davranmışsın bencede sen kalitenden ödün verme ne derlerse cevabını ver ama saygı çerçevesinde yani altta kalma ama ezilmede boş ver 1 gün değilmi hiç umursamada

10. 19 Kasım 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    imitasyon altın bilezik al.. sende onu denemek için tak bakalım ne diyecek....

oldukça soğuk ve gergin dur. sadece eşinin yanında gülümse...sürekli eşinle beraber dur. ayrı bile oturma seninle yalnız kalamasın.

12. 19 Kasım 2009
  13. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence saygından eksiltme yoksa önceden göz boyamak için böle yaptı derler gerçektende öle görünür.
    sen sen gibi davran. sevgi gösterisinde bulunma ama düşürmede yüzünü
    sonra kocanlada aran bozulur mazallah

14. 19 Kasım 2009
  15. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ayyy canım bi an kendimi gördüm sende....bende senin gibi ipleri fazla vermişim bunu yeni anladım.ama iş işten geçmişti..benim kayın validemde aynı seninkisi gibi..al birini vur ötekine...pehhhhhhhhh

16. 19 Kasım 2009
  17. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eskisi gibi olma derim..Saygında yine kusur etme ama artık fazla töleranslı davranma..Yeri gelince kendini savunmasını bilmelisin..

18. 19 Kasım 2009
  19. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Sen toleransta fazla ileri gitmişsin..Dayanamayınca da senin açından 180 derece dönmüşsün gibi olmuş.
    Bayramda gideceksen de..Ne eskisi gibi toleranslı olabilirsin (kavgalıymışsınız çünkü..)
    Ne de çok soğuk ol..orta bişeylerle durumu idare et,eşinin hatırına..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.