Bana bir akl verin...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hilye81 tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hilye81
  1. hilye81

hilye81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaklaşık 2.5 yıllık evliyim. eşimin hassasiyetleri noktasında elimden geldiğince dikkatli olmaya çalışıyorum. ama nedense o bunları görmüyor. inanın harcamalarımdan tutunda söylediğim sözlere bile özen gösteriyorum. ama bazen bir duvarla evli olduğumu düşünüyorum. bugünde kredi kartı yüzünden kavga ettik. bana ait hiçbir harcama olmamasına rağmen sen istedin aldık dedi. (yazıcı ona telefon aldığımızda ) bende patladım tabi. eşimin maaşı 1300 tl biz bu maaşla 25 ayda 15000tl biriktirdik hala da benim masraflarımın çok olduğunu düşünüyor allah aşkına bir hesab edin. mutfak masrafları, kredi taksitleri arabanın benzin parası vb şeyleri çıkarın üstüne 15000 tl biriktirdiğimizi düşünün. şimdi benim aşırı olacak ne masrafım olabilir. üstelik kendim için aldığım tek bir eşya yok olanlarla idare etmeye çalışıyorum. bu haksızlığa artık dyanamıyorum. ne yapmalıyım onu da bilmiyorum... benneyaptımki

2. 17 Eylül 2009
  3. hayhay

hayhay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu maaşla bu kdr zaman da bu kdr parayı biriktirmek...
    büyük başarı
    hala da takdir edilmiyosun garip walla

4. 17 Eylül 2009
  5. @rxuxya@

@rxuxya@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu erkek milletine ne yapsan yaranamazsın.bunların 2 kaşığı varsa birini kıracan.fazla taviz verme.onun isteklerine göre yaşayamazsın.birgün bir yerde patlarsın.bence şimdiden tavrını koymaya başla ipleri eline verme..sen idareli gittikçe daha fazlasını isterler...

6. 17 Eylül 2009
  7. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya işe gır calıs tatlım ya da laf soyluyor katlaıjcaksın ne dıycen
    yapcak bısey yok adam deemek cok pintı cok para hırslısı sen de toka yap gunlerde sat ne bıleyım
    zor bunu demek böle akıl vermek komık oluyor ama.

8. 17 Eylül 2009
  9. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ağzınla kuş tutsan yaranamzsın bu erkeklere.o yüzden kendinden çok fazla taviz verme.
    anneanemin bi lafı vardır " yapanda avrat yapmayanda"

10. 17 Eylül 2009
  11. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayda 600 kenra atmıssınız buda demek 1300-600 = 700 ıle gecınmıssınız
    hemde her sey dahıl

12. 17 Eylül 2009
  13. anqel06

anqel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tavizlerin sonu bitmez canım.gün gelir adam yerine bile konmazsın.hep ver hep ver olmaz.bu kadar iyi niyetlisin.dahada tepene cıkarlar.günün birinde patlarsın ama fayda etmez.ben 20 yıldır aynı durumdayım.vakit varken bişiler yap canım.kendini düşün degmiyor inanki bu kadar fedakarlık.

14. 17 Eylül 2009
  15. joyist

joyist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şiddetle çalışmanı öneririm bence bir kadın kendi ayaklarının üzerinde durmalı eğer çalışırsan kendi paranı harcarsın ve sana birşey diyemez arkadaşlarında dediği gibi taviz verme sonra çok pişman olursun dünyaya bir kere geliyoruz. tamam bir kenarıya para koymak çok güzel birşey ama yarın yaşayacağımızın garantisi yok :sm_confused:

16. 17 Eylül 2009
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    madem bundan önce kıstın kendinden hep

bu sözlerinden sonra sürekli birşeyler iste dur:nazar:

ay sonu geldiğinde önceki aylarda harcama yapmış mısın yapmamış mısın dank eder kafasına
    sırnaşık şey

18. 17 Eylül 2009
  19. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    evlilik nasıl iki kişiyle yapılıyorsa bunun devamında da ortak kararlar almak gerekir...destek olmak
    anlayışlı olmak gerekir ama her iki taraf içinde geçerlidir...siz elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz
    hatta aşırısını bile maddi yönden zor durumda kalsanız bile kısıtlamalarınız hep olmuş....
    umarım eşiniz en yakın zamanda bunu anlar...evlilik tabi ki hep iyi günler için değildir zor anlarda da
    beraberlik önemli olandır...

tebrik ederim gerçekden bu zamanda tek maaşla gerçekden iyi bir birikim yapmışsınız....bu da sizin ne kadar vefakar olduğunuzu gösterir..