Bana bir şeyler söyleyin

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tatucuk tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : tatucuk
  1. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    sürekli kendimi kötü bişiy olacakmış gibi hissediyorum rüyalarımdan çok etkileniyorum özellikle anlamı kötü olan rüyalardan sonra resmen bitiyorum.kendimi günahkar hissediyorum kafamda abuk subuk düşünceler her an beynimi kemiriyor hemen hemen herşeyi sorgular oldum.artık kötü bişiy olmasın diye dua etmekten adaklar adamaktan usandım:KK43:sevdiğim insanların üzerine çok titriyorum ve onları kaybetmekten korkuyorum her an kaybedecek korkusu var.hüzünlü acıklı dehşet verici ibretlik şeyleri gördüğümde yada duyduğumda psikolojim alt üst oluyor.öyleki televizyonda böyle şeyleri izleyemiyorum bile:KK43: istyiorum ki bütün insanlar huzurlu olsun dertsiz olsun ama öyle olmadığını görünce dünyam yıkılıyor.başıma güzel bişiy geldiğinde sevinemiyorum bile bugün böyle ama ya yarın yarın ne olacak die düşünmekten secinçlerimi isteklerimi erteler oldum:KK43: ve en kötüsü kendimin çok kötü bir insan olduğunu ve allahın beni sevmediğini düşünüyorum:KK43:

2. 20 Ekim 2010
  3. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    o sonuncusunu bazen ben de düşünüyorum senin durumun yaygın anksiyeteye benziyo bi doktora görün bu kadar duyarlılıkla yaşamak güçtür ama sadece ilaç yeterli olmayabilir terapi falan da gerekiyo genelde ben de bi kaç ay önce seninkinden farklı nedenlerden ötürü ne gazete ne kitap okuyamıyodum tv de izleyemiyodum otobüste konuşulanlardan bile aşırı etkileniyodum kulağıma tıkaç falan takmayı düşündüm bi gün o dereceydi yani aşırı duyarlı olmak kötü bi şey

4. 20 Ekim 2010
  5. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ama neden kötü bi insan olduğunu düşünüyosun onu açıklasana ben de kötü biri olduğumu düşünüyorum çünkü psikolojim bozulduğundan beri ne namaz kılabiliyorum ne dua edebiliyorum huyum da bozuldu,bencilleştim çevremde ve dünyada ne olup bittiği ile ilgilenemiyorum annem için üzüntü sebebi oldum yani benim sağlam gerekçelerim var seninkiler neler

6. 20 Ekim 2010
  7. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Neden bu kadar acimasizsin kendine karsi?Kendine cok hakizlik ediyorsun canim.Seni seven ve deger verenleri düsün iyi yönlerini basarabildiklerini bu düsüncelerini esin ilede paylas ama uzmana bir görününsen yardim alsan senin icin daha kalici cözüm olur..büyük endise ve korkular yasiyorsun ciddi anlamda.. insallah herseyi atlatirsin

8. 20 Ekim 2010
  9. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bu tarz durumların en etkili çözümü duadır..sıkıntılı hallerde okunacak,olacak zararları önleyecek birçok dua var nette de bulabilirsiniz
    bende aynı şeyleri yaşıyorum zaman zaman
    ama hemen abdest alıp dua edince derin bir oh çekebiliyorum allaha şükür

10. 20 Ekim 2010
  11. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    psikiyatriste git cnm panik atağa çevirmeden..geçmiş olsun

12. 21 Ekim 2010
  13. melek1701

melek1701 Melis'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Canım mutlaka bir psikiyatriye git anlatıklarında kendi yaşadıklarımı gördüm.. Ancak yaşayan anlar .. İnsan düşüncelerinin saçma olduğunu biliyor bunları yaşarken ama beyin sanki istem dışı bu tür felaket senaryoları kuruyor sürekli .. Böyle devam edersen ataklar geçirmeye başlayabilirsin bir süre sonra sakın ama sakın ihmal etme.. Bu da bir hastalık bunlarda geçicek atlatıcam çok insan yaşamış ve atlatmış diye kendine telkinlerde bulun.. Tedavi ol ..

14. 23 Ekim 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kaygı bozuklugu olabilir sendeki fazla birsey soylemek istemiyorum yanlıs yonlendirmek istemem..genelde senin soylediklerini ben buna yordum kendini hep diken ustunde hissetmen cevrendekilerin basına kotu birsey gelmesinden korkman vs..internetten arastır istersen bu dedigimi eger senin yasadıklarının aynısıysa tedavi yontemlerinide bu sekilde arastırabilirsin

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ekim 2010
  16. 23 Ekim 2010
  17. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    bana takıntı saplantı yani okb ve majör yani ağır depresyon un var gibi geldi konunu okuyunca ama bir rahatsızlığın daha olabilir allahın seni sevmediğini düşünmen yani oda bir rahatsızlık ama araştırman gerek
    acilen ilerilemeden ve daha ağırlaşmadan psikiyatriste gitmelisin bunlar beyninde bir takım hormonlatın yetersiz salgılanmasından kaynaklanıyor serotonin gibi ilaçla dengeleniyor

18. 31 Ekim 2010
  19. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aynı şeyleri tıpa tıp yaşıyorummmmm ve ilaca yeni başladım biraz iyiym iyi insan olmaktan bıktım hep vicdan azabı çektim her yaptığımı sorgulayarak vicdanımı dinlemek istemiyorum çok eziyo beni