Bana bunlar yapan ailem mi?...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dilek_88 tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dilek_88
  1. dilek_88

dilek_88 ayaklı astroloji kitabı Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    günaydın arefe günü bunu yazıyorum umarım forumda olan birileri vardırda görürsünüz beni... mafoldumben

sorun ailem.annem ve babam...durum şu..bunlar görücü usulü evlenmişler ve şiddetli geçimsizlik var.babam bu kadın içinmi çalışçam diyor ve çalışmak istemyor.şuan işsiz..

ve sürekli özelliklede bnm üstümde bir baskı var.ben sülalede üniversite okuyan ilk kişi hatta ilk kızım..bizimkiler gidip çalışacağına birde bizim bize masraf çıkarttın dediler...ama ben hem çalışıp hem okudum...ki yeri geldi eve bile ben baktım..bir maaş kadar burs aldım son sene ve parayı eve verdim bütün sene..marmara üniversitesinde okudum ve iyi bir dereceyle mezun oldum..ama çilem bitmedi...hem okuyup hem çalışmaktan ingilizce öğrenemedim ve mesleğimde ing şartı vardı.ki birde kriz olunca iyice kötü oldu.2 ay işsiz kaldım.bana üniversite okududa noldu bi b.k olamadı kaldı başımıza diyorlardı...sonunda bir sigorta acentesinde iş buldum.kendi mesleğimle ilgili..ilk 2 ay stajer gibi maaşsız...kabul ettim yeterki işi öğreneyim diye..

bu seferde bu işi beğenmediler.paarsız işmi olurmuş senin patronun ne uyanıkmış öyle..
    ve bu sabah.. bugün arefe ama biz yinede açığız.evden çıkıcam annem sen bugün bizi kandırıyorsun..sen kesin birisiyle buluşçaksın..ya anne ne diyorsun sen yaa orası devlet dairesimi?hiçmi çalışmadın?hiçmi iş ortmaını bilmiyorsun...ve cevap şu..ben bilmem gidince işyerini arıcaz.şef,ne sorucaz.tmm dedim kapıyı vurdum çıktım..
    işe geldi şefim olan bayana anlattım ailem böyle böyle diyor.buranın bütün telefonlarını söylermisiniz?kardeşime msj atıcam beni arayacakarmış..oda aa öyle şeymi olurmuş..bu ne güvensizlik dedi..neyse telefonları yazdım anneme.ses yok.ben aradım hani arayacaksıtınız.iyi tmm.kntr yok.inanadık sana..

ya şimdi ne dersiniz ya........ben bunların yüzünden gittim bakırköyde depresyon tedavisi gördüm ya...senağlama

maddi özürlüğüm yok..ailem çok katı.evden ayrılırsam bir dah ayüzüme bakmazlar..allah aşkına bir akıl verin bana ne yapayım..akrabalarımdan dayıma söyleidm.beni çok sıkıyorlar.ne olur ablana(anneme) birşey söyle diye.. geldi konuştular tmm biz kızımıza iyi davranıyoruz o abarttı deiler.sonra dayım gider gitmez sen bizi başkasınmı şikayet ediyorsun diye bir bağırdılar..

ya inanaın artık sinir sistemim göçtü.şuan şefim karşı masada.odada o olmasa ağlıcam artık..yaa bana bişi deyin ne yapayım..ya artık aklıma intihara yeltenmek bile geldi..en azından intihara teşebbüs etti diye polisler gelir olay olur gözleri korkar diye..

ne yapayım ben..senağlama

2. 19 Eylül 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Cok zor bir durum....Allah yardimcin olsun canim bu mübarek günde....

Her zaman derim Rabbim kimseyi ailesi ile sinamasin diye....40 yillik yabanci olsa defol git der bir daha yüzünü görmezsin...ama kendi ailen oldugu vakit mecbur cekiyorsun bir yerde iste...:çok üzgünüm:

Aklina sakin intihar etmek gibi sacma seyler getirme....korkak degilsin sen öyle degilmi?

Intihar etmek acizlerin korkaklarin yapacagi seydir....caresizlik cok kötü birsey...seni anliyorum ama inan senden cok daha kötü durumlarda olan insanlar var....

Bak yine bir yerde isin var gücün var...tüm bu zorluklara ragmen okudun biryerlere geldin...isin patronun iyi....dahada güzel olacak insallah...sen yeterki sabirli ol..a.s

Bazen en güzel ilac zamandir güzelim.....sadece zaman! Gün gelecek tüm bunlari unutucak sevdigin insanla mutlu bir yuva kuracaksin insallah.....ailende bulamdigin huzuru mutlulugu kendi yuvanda bulacaksin.....üzme kendini...:1hug:

Allah Annenin ve Babanin gönlüne sevgi ve sefkat versin....:Saruboceq:

4. 19 Eylül 2009
  5. frezya_34

frezya_34 kimse vazgeçilmez değildr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ooooo şekercim senden ne kötü durumlarda olanlar var yaa
    ne intihar etmesi yat kalk haline şükret :eek:lmaz:en azından kendi paranı kendin kazanmaya yeltenmişsin bunlar başlangıç daha
    yapacağın tek şey ailenin sana olan baskılarını görmezden gelmek malesef ailelerimizi değiştiremiyoruz
    onları olduğu gibi kabul etmek zorundayız :teselli:
    o yüzden işine gücüne bak kimseye muhtaç olmadan hayatnı sürdürmeye bak
    ve ailenin sana olan bu güvensizliği neyden kaynaklanıyo onu bi sorgula
    ortada intihar edecek kadar büyük bi sebepte yok canım :nazar:

6. 19 Eylül 2009
  7. ashkom

ashkom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ne yazıkki insanların ailesini seçebilme gibi bi lüksü yok
    inan bana sen dürst olup sabretmeye devam edersen pes eden onlar olacaktır
    unutmaki hayatta hiçbirşey sebepsiz olmaz
    rabbim herkesi ayrı sınava tabii tutar ki seninde sınavın ailenden demekki tıpkı benim gibi
    ailesinden baskı gören okadar çok insan varki özellikle kızlar
    yazılarından mantıklı biri olduğunu tahmin ettim tatlım ve sana gerçekten intihar düşünmeyi yakıştıramadım eminim sende bunun hata olduğunu biliyosundur
    en büyük ilaç sabır ve sükunet unutma

8. 19 Eylül 2009
  9. edirneli

edirneli Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    308
    şşşş bi sakin ol şu mubarek arife günü öyle intihar falan ne oluyo dur bi allahın verdiği canı allah alır ancak bak bu zamana kadar sabretmişsin az daha sık dişini kendini işine ver ingilizce öğrenemedim diyosun işten dönüncede kapan ders çalış oyalanırsın birde annenle konuşmayı denesen ona ne hissettiğini anlatsan belki faydası olur allah her şeyi gönlüne göre versin mutluluklar

10. 19 Eylül 2009
  11. dilek_88

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113

eğer şuan yanımda olsan sarılıp ağlarım o derece kötüyüm gülsüm abla senağlama

yukarıda kırmızıyla çizdim yer ver ya.çok doğru demişsin.koca olsa boşarsın ama aile bambaşka birşey..mezara kadar...senağlama

intihardan kastım ölmek değil..hani yeltenmek ama ölmemek..polis falan sorguya çeker ya.işte orada biizmkilerin gözleri korkar diye düşündüm senağlama

zaten 6 senedir bu haldeyiz..lisedeykende ağlardık..üniversitedykende ağlardım hala ağlıyorum...

12. 19 Eylül 2009
  13. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatim anneler, babalar maalesef abartirlar herseyi..bende genc kiz annesiyim gec geldiginde, benimde aklima binbirturlu sey geliyor inan..halbuki isten sonra ehliyet kursuna gittigini bildigim halde..aileler kizlari icin endiselenirler..seninde evladin olsunda bak..ama sen cok fedakar bir kizmissin..hem calismis hem okumusun..ailen senin kiymetini ve senin yuklendigin sorumluluklari hala anlayamamismi...valla benim kizim maasini sadece kendine harcar ve yetmez bile..bir ay boyunca sigara, yol parasi yiyecek icecek parasini bizden alir..sorumluluk almasi soyle dursun..bu anlamda sen ailene yeterli guveni vermisin aslinda..canim intihar edecek bir durum yok..sabret biraz daha ..arkadaslarinla falan irtibat kur , desarj ol..bir genc kizin bu kadar stres altinda olmasi da normal degil..umarim sevdigin insanla bir yuva kurarsin ve huzura kavusursun canim..opuyorum seni..bu kadar karamsar olma tamammi tatlim..

14. 19 Eylül 2009
  15. dilek_88

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    biliyorum beterin beteri var ama ben bunu bi ömür çekecemiyim?yettii canım ya..arefe günü yaptıkları hakmı bana yaa...senağlama

gerçekten mantıklı olduğumu düşnüyorsunuz yoksa beni yatıştırmak içinmi diyorsunuz? :)

yeniden antidepresan kulanmaya başlıcam...yoksa başka türlü dayanamıcam ben bunlara...

evde..odama kapanmama izin veriyorlarmı sorsana bir...ne öyle yabani gibi hemen odaya çekiliyormuşum..
    annemle edefalarca konuştum şu 6 senede ama yok olmuyor..

16. 19 Eylül 2009
  17. dilek_88

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    bunlarınkisi abartmak değil ablam resmen eziyet..az önce gittim ağladım lavobada..biraz açıladım...

ben onlara ters birşey yapmamak için kendişmden çok fedakarlıklar ettim..ama şuan cnm öyle yanıyorki ve aklıma öyle kötü birşey geliyorki..
    intihardan daha beter.kendimide yakıcam onları da... ama gene haksız olan ben olucam..neye yarayacakki...

huzur bana çok uzak bir kelime...

18. 19 Eylül 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yapma ablacim be.....:1hug: mübarek günde üzme kendini lüften!

Inan bana bircogumuz ailesi ile böyle dönemler gecirdi...bende dahil....ama hersey gelip gecicimis hayata......ve simdi sana ne kadarda inanilmaz gibi gelse yarin öbür gün baba evinde yedigin o aci tatli ekmegi bile ariyorsun.....Mutluda olsun Mutsuzda....

Hayataki hersey bir imtihan bir sinavdir....Rabbim hepimizi degisik sekillerde denermis....bazimizi Ailesi ile bazimizi kocasi ile bazimizida evladi ile......önemli olan bu imtihani en iyi sekilde verebilmek...:nazar:

Bazen yapamiyorum bittim desekte unutmaki Allah (C.C.) kimseye tasiyamacagi yük vermezmis.....Dua et güzelim....buda gececek insallah.:1hug:

Yinede annenle babanla iylikle güzellikle konusmaya calis....Allah yardimcin olsun:Saruboceq: