Bana da akl ltfen...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve TuzluCekirdek tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : TuzluCekirdek
  1. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    selam bayanlar. kusura bakmayın en çok ziyaret edilen yer burası olduğu için bu bölüme yazdım. şimdi benim bir oğlum var 4. ayı bitti ve 2 dedesinin istediği isimleri koyduk kırılmasınlar diye ama gel görki benim ailem her iki tarafın koyduğu ismi kullanıyor ama eşimin ailesi kullanmıyor hep kendi istedikleri ismi söylüyorlar ve eşimin ablasının oğlu var valide o çocuğada kendi koydukları ismi öğretmiş ve çocuk hep o isimle sesleniyor bugünde dedimki bak kardeşinin 2 ismi var lütfen onlaı kullan dedim öğrenmesi gerekiyor dedim bu arada o çocuğunda 2 ismi var ve valideler onun 2 isminide kullanıyor valideye dedimki anne diğerinide öğret e öğrenir acelesi ne bende öğrensin dedim bu sefer ağzına dolanacak ve diğerini unutacak dedim aslında amacım onada laf vurmaktı bu bir surat astı bana kızdı çocuktan hırsını alıyo dursana gerizekalı falan diyo. şimdi dememe o ki ben atık oğlumun ismini değiştirmek istiyorum bıktım çünki acaba 4. aylık çocuğun ismi değişirmi bana bilgi verirmisiniz. karışık olduysa kususra bakmayın oğlanı uyutuyorum bi yandanda

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Kasım 2010
  2. 3 Haziran 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım zor bi durum yaa keşke en baştan kimseyi karıştırmasaydın isim olayına çocuk şaşkına döner öyle..
    sen tek isim koy bari...
    ben isim değiştirilir diye duymuştum ama malesef bi bilgim yok sadece kulaktan dolma bi, haber umarım aslı vardır...
    bence en kısa zamanda hallet bu işi bebeğin büyüyor çünkü

4. 3 Haziran 2009
  5. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Değiştirebilirsin herhalde .ıkisi de olmasın en iyisi kendi istediğiniz bir isim olsun..Diğer ikisi de göbek adı gibi bişey olur.Ama nüfusta ne isim yazıyor o da önemli,eğer dediğin dedelerinin istediği isimlerse,onları da herhalde mahkeme kararıyla değiştireceksin..
    ış uzayacak,gözün kesiyorsa değiştir,daha 4 aylık bebek ,kimsenin ağzı ve kulağı alışmadan değiştirebilirsin...

6. 3 Haziran 2009
  7. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    of zor durum ya canim biliyorum boyle olucagini bilseydin koymazdin ama simdi ddahada sorun olmasin ailenizle...benim bildigimde mahkeme karari ile degisiyo yuce rabbim sabir versin yardimcin olsun ...

8. 3 Haziran 2009
  9. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

önemli olan senin ve eşinin nasıl hitap etmek istedigi böyle yaparak çocugunda aklını karıstırırsınız
    ayrıca iki isim birden ağır gelirmiş insana öyle duydum karmaşık bir karakter olurlarmış

10. 3 Haziran 2009
  11. Fuxsxyamanya

Fuxsxyamanya benim de olacak mı? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir şahit eşliğinde mahkeme kararıyla değiştirebiliyorsun canım.. çok zor bişi değil..

12. 3 Haziran 2009
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canım evde hangi ismi kullanıyorsanız çocuk ona alışır,onu kullanır ama diğerinin de kendi ismi olduğunu bilir. Hangi ismi ile çağrılırsa döner bakar kendisine seslenildiğini bilir merak etme. Bizim ailede herkes çift isimli aile içinde 2. isimlerimizi kullanıyoruz,dışarıda (okulda,işte,bankacılık işlemlerinde vs.) genellikle ilk isim ile hitap ediyorlar. Çocukkende okul arkadaşlarım ilk ismimi kullanırdı,mahalle arkadaşlarım ise 2. ismimi :)

ısim değiştirmek için ise mahkeme kararı gerekiyor,inan bana konulan isimler çok kötü değilse uğraşmaya değmez.

14. 3 Haziran 2009
  15. bir_bulut_olsam

bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence büyük bir problem degil.benimde iki ismim var.ailem ikinci ismimi kullanırken,arkadaslarım ve iş cevremde hep ilk ismim kullandı.ilk okul döneminden beri böyleydi.hiç bir zorlukta cekmedim.iki ismimide cok sevdim.

ilerde oğlun hangi ismi isterse onu kullanır üzülme.

isim degistirmek kolay birsey değil.mahkemeye müracat ediliyor falan filan

16. 3 Haziran 2009
  17. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ne gerek var değiitirmeye
    ne derlerse desinler
    boş boşuna uğraşcaksın mahkemede
    sonra nolucak
    bu seferde torunumuzun adı değiştirdiler diye afra tafra yapıcaklar
    belki gıcıklık olsun diye yapıyorlar
    ben olsam hiç takmazdım
    ve inadına iki isimle oğlum oğlum diye severdim
    bi iki kişi ismini demiyo diye isim değiştirme bence..
    genede sen bilirsin..
    ve nekadar küçükte olsa bebekler herşeyi anlar
    çocuk adını bilmeye başlamıştır
    oda bocalar bence..
    ..

18. 3 Haziran 2009
  19. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sen hangi ismiyle nasıl hitap etmek istiyorsan ona alışacaktır merak etme.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.