Bana da bir bakar mısınız?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Misir_Prensesi tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Misir_Prensesi
  1. Misir_Prensesi

Misir_Prensesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    592
    Ödül Puanları:
    113
    25 yaşında bir genç kızım.Sosyal fobi rahatsızlığım var.Bunun için zaman zaman antidepresanlar kullandım.Ama yanetkiler yüzünden bıraktım.Sosyal fobim olduğu için çalışamıyorum da.İlk ve son kez 3 ay İyi bir şirketin çağrı merkezinde çalıştım.İşe girerken telefonla konuşmayı sevip sevmediğimi sordular.Severim dedim.Oysaki telefonla konuşmak benim için bir işkence.Benim en büyük sorunum.Bir insanın bana bağırması,hakeret edip aşağılaması.Böyle bir durumda çok kötü oluyorum.Mesela sokağa çıkarken çok şık ve güzel olmaya çalışırım.Böyle şekilde beni begensinler laf etmesinler,bir ortamda güzelim diye bana bağırmaktan vazgeçsinler.İşte çalışırken en ufak hakarette ağlıyordum.Telefonda konuşurken çok zorlanıyordum.Elim ayağım titriyor,midem bulanıyor ve kusuyordum.Mide bulantısı ve kusma hep vardı zaten.Okul hayatım boyunca yada en ufak bir topluma girme durumunda kusuyordum.Şimdi bana düzelmem işin bir öneride bulunabilir misiniz?Artık yaşamak bile istemiyorum:KK43:kalbim sürekli güm güm atıyor:KK43:ben de mutlu olmak istiyorum.Ama çok mutsuzum.( lütfen yardım.

2. 13 Ekim 2010
  3. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sosyal fobinin bu denli ciddi oldunu bilmiyordum ilk önce sen kendine güvenmelisin neden nicin korkuyorsun ki sana bagiran olursa sende ona bagir onlar seni agsalarsa sende onlari agsali biraz rahat ol bune ya böyle okadar korkma onlarda senin gibi etten kemikten

4. 13 Ekim 2010
  5. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende 25 yasindayim calismayi pek sevmiyorum kalabaligin arasinda kendimi rahat hissetmiyorum bagirmaktan ve bana bagrilmasindan hic mi hic hoslanmiyorum bizim evde hep bagris cagris olurde bikmisim ki anlatamam ama kendimi de korumak zorundayim

6. 13 Ekim 2010
  7. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hic pisikolaga gitmeyi düsündünmü nerden kaynaklaniyor bu sosyal fobi

8. 13 Ekim 2010
  9. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sende hic bisiy yazmiyorsun cok garip burda da mi cekiniyorsun

10. 13 Ekim 2010
  11. Misir_Prensesi

Beğenildi:
    592
    Ödül Puanları:
    113
    benimde biraz senin gibi:KK43:ben de bıktım bağrış çağrıştan:KK43:artık bağırma duymak istemiyorum:KK43:

12. 13 Ekim 2010
  13. Misir_Prensesi

Beğenildi:
    592
    Ödül Puanları:
    113
    Araştırıyorum:KK43:hipnozla tedavi falan bakıyorum:KK43:

14. 13 Ekim 2010
  15. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sizce neden kaynaklandığını bulmak bu rahatsızlığı geçirir mi genelde sf ailenin aşırı korumacı veya tam tersi aşırı baskıcı yetiştirmesinden kaynaklanıyo,bazen takıntılar da sebep oluyo ben kendimin neden bu hale geldiğini gayet iyi biliyorum ama nedenini bilmek rahatsızlığımı geçirmede pek faydalı olmuyo yani hipnoza gerek duyanlar gerçekten neden böyle olduğunuzu bilmiyor musunuz hiç bi tahmininiz de mi yok bu çok ilginç

16. 13 Ekim 2010
  17. Misir_Prensesi

Beğenildi:
    592
    Ödül Puanları:
    113
    ben babamdan kaynaklandığını sanıyorum:KK43: nasıl düzelicek bilmiyprum.Ben böyle olunca insan ilişkilerim çok kötü oluyor:KK43:

18. 13 Ekim 2010
  19. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    babanın davranışlarından hala etkileniyo musun yoksa geçmişte mi etkilenmiştin ben hipnozdan ne gibi bi fayda beklediğini merak ettim