Bana da bir yol gösterin lütfen....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Nagihan tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Nagihan
  1. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar şimdi nasıl anlatsam bilmiyorum ama biryerden başlayacağım
    çok şey oldu şimdiye kadar ama artık bize bukadar yüklenmelerine izin vermek istemiyorum.
    Eşim 3kardeş bir kız 2erkek enküçükleri bekar 30 yaşında erkek
    Babası vefaat etti 7ay önce öldüğünde bazı masreflar yaptık eşimle tabiki yapacağız ama gerisini anlamanız için söylüyorum

Babası ölmeden 1yıl önce felan kıredi çekmişler şimdi banka o parayı 3kardeş ve annesine paylaştırıyorlar ödedikleri parayı
    Şimdi erkardeşi eşime açmış tel ağzına geleni söylemiş babam öldü hiç bişey yapmadın babamın bütün işlerini ben hallettim diye kendisi babası öldü köyüne götürdük cenazesini çoruma dönüşte ankarada indi 5gün eve gelmedi kızkerdeşide hamile 3aylık 7 sine kadar gelmedi anasının eviyle kızının evi arabayla 3dk dır bitek ben ve eşim vardık ben hergün gelen giden yemek hep ben yaptım 2masa insan ağırladım hergün.
    Akrabları bile yardım etmedi markediymiş pazarıymış hep eşimle yaptık

şimdi kardeşinin demesi benim çok zoruma gitti açıp tel sen hiç birşey yapmadın herşeyi ben yaptım demesi parayıda alma dergibi kardeşin abim almassa bende almam demişte sanabağlı para dermiş meğerse kız kerdeşi öyle bişey dememiş.

arkadaşlar benim zoruma giden para yı göndermemesi değil ben şimdiye kadar kuruş görmedm onlardan benim yıkan siz işey yapmadınız demesi
    kaynanamda hiç birşey dememesi beni delirtiyor biz kaynatanın ölümünde yaptıüğımız masraflardan şuan kötüyüz kiramı bile veremiyorum bunu da biliyorlar

arkadaşlar bana yol gösterin ben bunlarla konuşmak görüşmek istemiyorum görüşssemde bayrama 1saatlik gitmeyi düşünüyorum

kardeşinin hep ben borç ödedim demesine babası ölüdü diye 2milyar bi verdiler 1milyar verdiler yardım bu paradan bazı şeyler ödedi sanki kendi parasıydı vermediler bize hiç birşey göstermediler şimdi ben buinsanlara nasıl samimi olurum söylermisiniz:teselli:

Arkadaşlarço uzun oldu ama okuyup yol gösteririsenz sevinirim artık yaptıkların danbıktım bunlarınmafoldumben:teselli:

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
  2. 5 Ocak 2010
  3. yakaib

yakaib Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    113
    öncelikle başınız sagolsun,bence siz gerekeni yaptıysanız allah biliyor,boşver gerisini..hem ölü işlemlerinde ne kadar masraf giderki laf edecek kadar..eşiniz ilgilensin boşverin bence..kardeşinin cahilligidir
    bu arada noktalama işaretlerine dikkat ederek yazarsanız çok iyi olur.anlamak için çok defa okumak zorunda kalmayalım

4. 5 Ocak 2010
  5. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

Canım ben eşim ilgilenmesin demiyorum zaten yaptık herşeyi ama bile bile böyle yapmaları artı benim içn son noktaydı şuan görüşmüyorm

canım babası bursadan çoruma gitti ve oraya okadar insan gitti adamlar boğazlarına çok düşkün oldukları için hiç para yoktu yanlarında bizde istanbuldan gittik babasının bi çoruma gitmsei 2milyarı geçti hani para mihim değil ama bu konuşulanlardan sonrakonuşulacak sonra evdeki ş bazı şeyler 7 siyapıldı 40 oldu hep yemekli kolay değil bunlar yapmak

6. 5 Ocak 2010
  7. yakaib

yakaib Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    113
    e kardeşi bunları göre göre nasıl hiçbişe yapmadınız diyebiliyorki,eger öyleyse tavrınızı koyun,eşiniz ne diyo bu duruma?

8. 5 Ocak 2010
  9. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    eşim çok kızgın şuan oda soğuk duruyor onlara karşı aramıyor

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
  10. 5 Ocak 2010
  11. nidam034

nidam034 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar ayıp ölmüş birinin arkasından para mevzusu yapılıyor..yapan kişide yabancı degıl ogulları..ayrıyetten bence bu konuya siz dahıl olmayın..kendı savasın olarak gorme..yersız olur..ıkı kardes konussunlar ne yapmak ıstıyorlarsa onu yapsınlar..

12. 5 Ocak 2010
  13. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben eşimi savunmuyacaağım ama benim eşim kardeşleriyle bile konuşurken ben bukadar harcadı demedi bunu mesele eden küçük kardeşleri bekar olan ogün bukadınada ben bakıyorum demiş eşime annesinin zaten maaşı var onu alıyorlarkendide çalışıyor hala öyle söylermiş eşim hiç konuşmaz para meselesini konuşmadıda

14. 6 Ocak 2010
  15. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim basin saolsun oncelikle..Kayinbaban kredi cektiyse borcu odemek varislerine dusuyor yalniz banka kredi verirken krediyi sigortalatiyorlar..Yani kayinbabaniz neden oldu bu onemli..Yani kredi borcunu siz degil sigorta oduyor..2 yil kadar once bende babami kaybettim kalp krizinden bankalarla cok ugrastim..Bunu esinize soyleyin arastirsin..Bosuna para odemeyin banka zaten kredi verirken krediyi sigorta yapiyor..Kayinbabanizdan da bunun parasini kredi cekerken aliyor..
    Hatta soyle de bir durum var..Ornegin kayinbabaniz 6 milyar kredi cekmis olsun..Ve bunun 4 milyarini odemis olsun vefat ettikten sonra 2 milyar borc kaliyor..Krediyi sigortalarken sigorta sirketi kredinin tamamini sigortaliyor yani 6 milyari dolayisiyla 6 milyarin 2 milyarini bankaya oduyor borcu kapattiyor..4 milyarinida varislere veriyor..
    Malesef olum olaylarinda herkesin gercek yuzunu goruyorsunuz..Simdi onlarin acilari buyuk herkes ne yaptigini biliyor..Esinize destek olun..biliyorum isin icine para mevzusu girince insanin midesi bulaniyor ama insanlar boyle..
    Tekrar basiniz saolsun

16. 6 Ocak 2010
  17. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım banka kıredinin kalanını otamatikman ödedi kaynatamda kalpkırızinden öldü şimdi ödedikleri parayı banka geri veriyor veririken kardeş ve eş arasında paylaştırdı herkese paylaşıldı ve çok uğraştılar şimdi parayı aldı küçük kardeşleri ne kız kardeşine nede abisine yani eşime vermiyor vermesin ama herkesin hesabına yatıyordu kardeşi aldı sorun para değil eşim ve benim için vermesin ama bukadar çirkinleşmesi beni çok üzdü çemkirmesi bize sırf bağırayımda parayı almasınlar diye

18. 6 Ocak 2010
  19. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim pardom yanlis anlamisim...
    Bazi insanlar cig sut emmis oluyorlar..Konu para olunca insan olduklarini unutuyorlar..Seni o kadar iyi anliyrum ki bizde babami kaybettigimizde oldugunun 2 gunu dedem olacak pislik bizi evinden kovdu..Neden biliyormusun babamizin kisisel esyalarini almak istedik diye..Benim annem ve babam ben 14 yasimdayken ayrildilar babamda dedem ve 37 yasina gelmis bekar halamla oturuyorlardi..Dusunsene babamin kardesi babam vefatt ettigi gun cebindeki butun parasini almis ki ben parada degilim cuzdani bile vermiyor..Ver diyorum banka kartlari onun icinde kapattircam yok senin babansa benimde abim diye salak bi cumle kurdu,sanki varisi o bankalar ona bisey yaptirabilecek...Megersem bu gerizekali babamin kredi kartinda para varmi diye bakmak icin vermemis
    Babamin cep telefonunuda oldugunde cebinden almis yine ayni salak kardesi ve babamin faturali hattini kullaniyordu dusunebiliyormusun...Parasini odemeye gelince yok hatta o telefondan beni kardesimi ariyor telefonumuzda babis yaziyor biz tekrar kriz geciriyoruz...Babamin arabasinin ustune yatmalarida var tabii amann neyse yaaa allahlarindan bulsunlar..Hakkimi hic helal etmiyorum...
    Yani arkadasim ne insanlar var kardesine bile guvenmicen baksana babam goruyordur bu yapilanlari 2 dk geri gelmek icin neler vermiyordur..Amca ,hala ve dede musbettesine haddini bildirmek icin
    Sen canini sIKMA siz kendinizi biliyormusunuz...Allahta goruyor