Bana da yardım eder misiniz?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve tuluhan tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tuluhan
  1. tuluhan

tuluhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşında çiçeği burnunda bir öğretmenim atama bekliyorum. Ne yazık ki ben de zor günler yaşıyorum. Ailem erkek arkadaşımı istemiyor. 8 yıldır tanıyorum ama araya 2 yıllık bir ayrılık girdi. Ilişkimizde gelgitler yaşadık. Bu sorunların sebebiyse ailem bilmediği için bizim görüşememizdi. Erkek arkadaşım lise mezunu bir işte çalışıyor. Ailemse erkek arkadaşımın maddi durumu kötü olduğu için ve lise mezunu olduğu için istemiyorlar. Tanışmak bile istemediler. Erkek arkadaşım anlayışlı açık görüşlü bir insan eğitim konusunda sorun yaşamayacağımızı söylüyor ancak 3 yıl önceki bir konuşmamızda sen benden fazla mı maaş alacaksın gibi şeyler söylemişti bu benim kafamı karıştırıyor. Onunla iyi anlaşıyoruz güzel vakit geçiyoruz benimle çok ilgileniyor sevildiğimi de biliyorum ama kafam çok karışık. Erkek arkadaşım benim ilk aşkımdı. Ayrıyken bile onu gördüğümde dizlerimin bağı çözülürdü çok heyecanlanırdım. Barıştığımızda da çok mutlu oldum ancak bu konular beni bunaltmaya başladı. Onu kaybetmekten çok korkmuyor gibiyim:KK43:(acaba duygularımı tam ölçüp tartamıyor muyum? Bu ilişkim biterse bi daha kimseyle olamazmışım kimse benimle onun kadar ilgilenmez sevmemiş gibi geliyor. Benimle ve beimle ilgili konularla o kadar ilgileniyor bana karşı o kadra anlayışlı ki. Kafam çok karışık:KK43:(

2. 7 Ağustos 2010
  3. berranaz

berranaz sabır sabır Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşm.bence herkes dengi ile beraber olmalı sonraki zamanlarda evlilikte en büyük problem bu oluyor.ister çok bilmiş, çok anlayışlı,dürüst ,seni seven......vs olsun aranızdaki bu belki ufak gördüğünüz eğitim sorunu çok büyük sıkıntılar açacaktır.aşk zaten çok kalıcı kalmıyo,kimse vazgeçilmez değil en önemlisi hiiç kimse ama hiç kimse aileni kırmana değmez.benim fikrim böyle..tecrübeyle sabittir

4. 7 Ağustos 2010
  5. Papato

Papato hiyerarşi değil hıyararşi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    herşey açık açık oturup konuşulmalı. Eğer karşı taraf eğitimi sorun etmeyeckse dediğiniz gibi, konuşulup anlaşılabilir gayet de. Siz onca senedir tanıyomuşsunuz birbirinizi, yaşantılarınız var. Ne istediğinizi az çok bilirsiniz, gerçekçi şekilde konuluşulursa sorunlar hallolur ya da bitirmeye dair bir karar alınabilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.

6. 7 Ağustos 2010
  7. tuluhan

tuluhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle çok teşekkür ederim yorumunuz için. Erkek arkadaşıml 2002 de tanıştık birbirimizi çok sevdik ama şu 2 yıllık ayrılık sürec
    i kafamı karıştıran şidi de seviyorum ama 2 yıl onsuzdum başka bir arkadaşım da oldu ama hep adını andım o olsa şöyle olurdu bu olsa şöyle olurdu diye. ömür boyu pişmanlık duymaktan korkuyorum

8. 7 Ağustos 2010
  9. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    acıkca benim ailem hic erkek arkadasımla tanısmadan once ne kadar kazanıyor diye sormadı sadece calısıp calısmadıgını sordular o kadar birlikte yasıycak olan sizsiniz ne kadar kazandıgı sizi ilgilendirir..erkek arkadasının sen benden cokmu kazanacaksın demeside onun bunu sorun etcegi anlamınada gelebilir gelmeyebilirde siz bu konuyu bi kendiniz halledin daha sonra aileyi ikna edersin

10. 7 Ağustos 2010
  11. tuluhan

tuluhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yorumunuz için çok teşekkür ederim ama inanın durum öyle zor ki. Eve gidiyorum gerginlik erkek arkadaşımın adını bile anamıyorum. Aile onunla olursan bizi unut diyor. Tanımak dahi istemiyorlar. Bi taraftan sevgilim:KK43:

12. 7 Ağustos 2010
  13. berranaz

berranaz sabır sabır Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    içinde bulunduğunuz durum çok kötü sizi anlıyorum ama ailenizin 'onunla olursan bizi unut' sözüne rağmen hala düşünüyorsanız......ne diyim artık.doğru bir karar verirsiniz inş

14. 7 Ağustos 2010
  15. Dou_You_Wanna

Dou_You_Wanna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Her erkek karşısındaki kadının/kızın kendisinden fazla maaş alıcak olmasını kendisine yediremez. Ben bunun eğitim seviyesiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Daha çok karşısındaki kişiye yetme ihtiyacından doğuyor bu. Bu bence bir sorun değil. Ama seviyor ve seviliyosan eğer bence ilişkinin arkasında dur. Ne çok okumuş insan var ama akılları hala boş. Ama ne çok da okumamış insan var ki okuyanlara taş çıkartırlar. Eğer ailen kabul etmiyor diye onlara kabul ettirmeyi denemeyip vazgeçersen ilerde pişman olup keşkelerle boğuşabilirsin canım. Ben de zamanında aileme karşı savaş verdim bu konuda ve şuanda erkek arkadaşım annem tarafından çok çok sveiliyor ve el üstünde tutuluyor

16. 7 Ağustos 2010
  17. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163

Eğitim düzeyindeki farklılığa ve ailenizin bakış açısına odaklanılmış ama asıl sorun sizin duygularınızdan emin olamayışınız gibi geldi bana... CADIARZU
    Çok uzun süren beraberlikler zamanla alışkanlığa dönüşür ve araya ayrılık girdiğinde asıl özlenen sevdiğiniz adamdan çok onun ilgisi ve sevgisidir. Öyle ya, o kadar uzun zamandır dertlerinizle ilgilenmiş, sizinle gülmüş ağlamıştır ki o gidince beraberinde tüm çıkar yollar, çözümler, çareler de ona eşlik etmiştir. :nazar:
    2 yıl az bir zaman değil... Nedenlere fazla değinmemişsiniz ama 2 yıl sizsiz kalmış biri karşınızdaki... Siz de onu kaybetmekten korkmaz hale gelmişsiniz. Sanki "daha iyi bir seçenek olsa, ailenizin tasvip edeceği, eğitim kültür seviyesi size yakın biri, her şey daha kolaylaşacak gibi, "kimse onun gibi ilgilenmeyecek gibi geliyor" ya, o ilgilenen adam çıkagelse mesela... Sanki gelgitler o zaman bitecek... Bunlar kötü hisler değil, erkek arkadaşınızdan vazgeçmeye meyiliniz var. Onu küçümsediğiniz için değil de bir şeyleri tükettiğiniz için belki... Sadece vicdani muhasebe kısmına takılmışsınız gibi, sanırım o da yakında biter... Uzun soluklu ilişkileri uzun ayrılıklar tökezletir (ve genelde bitirir), siz de bunun bir örneğini yaşıyorsunuz... Doğru kararı vermenizi diliyorum...

18. 7 Ağustos 2010
  19. tuluhan

tuluhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için