Bana da yardm ltfen

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve vuslat2006 tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

14 Haziran 2009
    Konu Sahibi : vuslat2006
  1. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ya Rabbime çok şükür çok büyük derdim yok.Ama çok yakın arkadaşımın sıkıntısı var.Arada gelir bana direkt kadınlar klübüne girer.Varmı benim tarzımda derdi olan der.bakar.Onun sıkıntısını yazmamı ve onada yardımcı olmamızı akıl vermemizi istiyor.Çok iyi bir kız.kaynanası kaynatası ayrılmış.kzıın çeyizi kaynanasının yanına döşendi.ama o eşinin işine yakın olmasından dolayı kaynatasıyla daha çok kalıyo.gidersede evine kocasıyla akşam gidip sabah dönüyor.ikisidde iyi gelinlerine karşı.Ama adam çok ataerkil.Yani ondan izinsiz adım atamaz dışarı.ailesnine bile tek başına yollamaz.hrşşey kendi isteği gibi olsun ister.Ama gelinininde bir dediğini iki etmez.kaynanası canım cicimli konuşur.hergün arar.kız bazen sıkılıyo hergün aramasından ama mecbur konuşuyo.kadın psiklolojik baskı yapıyomuş buna yani hep kendini acındırıyo hep böyle bak ben isizi idare ediyorum gibilerine davranıp alttan alttan sniri ediyo bizimkini.Onun için kız biraz seviyeli öyle canım cicim demiyo.soruun şu bu kzı artık kendi evi olsun istiyo.Yani eşiyle yanlız olabileceği bunu birkaç kez eşine duyurmuş asla öyle bişey olmaz demiş.yani sürdürse tartışmaya kadar gider.çocuk aslında anne ve babasından nefret ediyo.geçmişte yaşadıklarından dolayı ama yine bişey olsa en önce o koşuyo.onlar için paralıyo kendini.kız şimdi 4 yıllık evli artık bvişeyler değişsin istiyo ve hamile istiyoki bebeğiyle kendi eşyasdında kendi kocasınla oturmayı böyle one orasına evim dişyebiliyo ne buraya.Kaldı sizce napsın bu arkadaşım ben gerekli şeyleri elimden geldiği kadar söyledim ki ben biraz fazla poliyannayım artık benimd ediklerim kesmiyo:)sizden yardım istiyo saolun şimdiden

2. 14 Haziran 2009
  3. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar kimse yokmuuu

4. 14 Haziran 2009
  5. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    şimdi kayınvalde -kayınbaba ayrı ve bu arkadaşının zaten ayrı bir evi var..
    ama kayınbabada kalıyorlar ölemi anladım...

6. 14 Haziran 2009
  7. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayır cnm kaynana ayrı evde kaynata ayrı evde kızın eşyası kaynananın yanına döşendi ama çocuğun işi gereği yani çalıştığı yer kaynatanın evine yakın olduğu için kaynatayla kalıyo.

8. 14 Haziran 2009
  9. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anlaşılan kimse yardımcı olmuycak benim dediğimi yapıcak ikisinide ayrı ayrı idare edicek birinden biri ölene kadar bu şekilde ortada yaşıycak. çünkü bunun için huzurunu bozmaya bile deymez.Ama bu konu onu çok üzüyor

10. 14 Haziran 2009
  11. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    tam anlayamadım bu arkadasınızın kaynanasıyla yada kaynatasıyla sorunu varmı ve eşinin iş geliri ne kadar

12. 14 Haziran 2009
  13. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben anlatamadım özür kızlar.Yani sorun olmazmı tabiki sorunlar oluyo ama çok büyük değil.maddiyat iyi.yani ev tutulabilir geçinilebilir.maddi yönden sıkıntısı yok.Ama kocası yanaşmıyor napsın bu kız şimdi.Ya bu şekilde yaşamaya devam etcek yada eşiyle kopacak

14. 14 Haziran 2009
  15. eeesss

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bak canım anladımki kaynanasında esyaları ama cogunluk kayınpederinde kalıyo bence eşi mülayim iyi huylu bi insansa anlar alsın karsısına konussun 2 ev arasında kaldık böle cocuk da olcak dagınık bi düzen nereye kadar bi düzenimiz olsun yine annenede babanade gider onlardada kalırız arada desin eger maddi gücleri el veriyosa ve annesiyle babasının eli ayagı tutuyosaki öyle görünüyo hiç bi sebep sunamaz ayrı eve cıkmak için ha bazı erkeklerrr ananlarından babalarından ayrılamıyolar paraları olsada onlarıda anlamak mümkün değil ne bilim tatlı diller konussunn güzel seyler anlatsın örnekler ler versin sen,inle her konuda rahat olmak istiyorum ben banyodan cıkıp rahat rahat bornozumla oturmakk sana her an sarılabilmek vs.vs.bunun gibi seyler anlatabilir bencee faydası olur umarımm

16. 14 Haziran 2009
  17. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence aynı senin gibi düşünüyorum aama kocası asabi biraz yani tatlı talı konuşsada sonra sinir patlaması yaşayabiliyormuş.benim evim orası (eşyanın old. yer yani)diyormuş.biizm kızda orasıda neden hergün orda değiliz diyor.tamam bundan sonra hergün gitcez diyomuş. tabi bu durumda kızın işine gelmiyo.yani kaynatayla daha iyiler.zaten desdiği gibi hergün gitmeleride imkansız cnm.

18. 14 Haziran 2009
  19. eeesss

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    anlıyorum canım onun eşide benimki gibi biraz galiba sinirli parlak kızarrr otipten ne diyeyim allah yardımcısı olsun ama keske bu durumlar düzelene kadar cocuk düşünmeseydi peki eşiyle bi sorunu varmı ??