bana kayınvalidem konusunda yardımcı olurmusunuz kızlar?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ozge_844 tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : ozge_844
  1. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

3 senelik evliyim arkadaşlar.... kayınvalidemle 60 ı geçik yaşı ama aklı başı gayet yerinde..
    asla küslüğümüz ağız tartışmamız ve benimde eşiminde bir saygısızlığı olmamıştır annesine karşı ne çok samimi nede uzağız yani.
    durum şu;
    nişamlılığımda dahil evlendikten sonrada hep bir yere giderken eltimi arıyo gidiyolar ve bana asla demek yok sende gel diye...
    çalışmıyorum evde oturuyorum
    sözü olsa lafı gelse eltimi asla sevmiyo beğenmiyo eşimede abisini hep burdalar yoruldum diye şikayet ediyo ama beni gelin yerine koyup bir yere çağırmıyo dışlıyo..
    yüzüne niye bunu yapıyosun diyince inkar ediyo ben öyle yapmıyorum diyo,
    eltimle aramda asla bi problem yok eşimin ailesinle de asla yok,
    eltimde bu durumdan rahatsız ve bana ben o çağırıyo diye gitmiyorum kendi canım gezmek istediği için gidiyorum diyo...
    ben napayım kızalr bu kadına kime nası davranayım ne olur akıl verin bana:KK43:

2. 4 Mart 2009
  3. zenku

zenku Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    canım aranız iyiymiş daha ne istiyosun boşver ya böyle daha iyidir belki mesafeli olmanız...
    burda anlatılan ne kayınvalideler var Allah düşman başına vermesin..
    sen yat kalk dua et kendi kayınvaliden için...

4. 4 Mart 2009
  5. EU2

EU2 Guest

cnm ben anlam veremedim kafamçokkarıştı belki senden çekiniyodur gitmek istemezsin yada ne bilim

sıkılcağın yerlerdir die baksana eltin kendi isteğimle gidiyorum diomuş bide hep burdalar yoruluyom

diye şikayet ediyor demişsin he ordaysa kayınvalidenin nereye gitçeğini duyuyordur oda çağırmak

zorunda hissediyodur kendini....

6. 4 Mart 2009
  7. mlk2004

mlk2004 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aman sende dert ettıgın seye bak bırak cagırmasın yada madem eltınle aran ıyı o senı arasın sende gel dıye sonra kaynanana eltın derkı ben onuda cagırdım ucumuz gıderız yada ben gelemıcem ıstersen sen ozgeyı cagır desın aranızı eltın yapsın heee baktın olmadı dert etme senın dert ettıgını anlarsa malesef ınadına yapar.. Yada bıgun eltın desınkı aaa anne sımdı gelemem ben ozgeye sozum var suraya gıtcez bugun desın ıkınız bı gezın kaynananızı dıslayın bır mutted aklı basına gelır yaptıgı hatayı anlar belkı..ama dahada olmadı sallama sende baska arkadaslar la takıl onlarla gıtmen sart degıl

8. 4 Mart 2009
  9. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hususi tel edip çağırdığını biliyorum..
    annesi eşimden çok çekiniyo bana tavır bişey yapamıyo ama bu şekilde benim canımı sıkıyo
    ve bu 3 senedir böyle..
    eşimde diyo biliyorum annem haksız yapmaması gerek
    kaç kere uyardım ama yaptığından geri kalmıyo diyo...
    remen salak yerine konmuş gibi hissediyorum bit yere beni çağırdıp bende gittiğimde,
    jani insanların gözünde küçük düşüyomuşum gibi bak bak işte kaynanası ister çağırıyo ister çağırmıyo
    çağırınca da koşa koşa geliyo gibi mi oluyorum anlamıyorum...
    mesela geçen gün aynı ortamda kaynanamın komşusu eltimi gel benim günüme sende diyo ama bana diyen yok anlamıyorum kii??

10. 4 Mart 2009
  11. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eltimin öle bi eşi varki anne kuzusu tamamen...
    eşiyle anasının arası bozulacakta oraya gidemicek diye ödü patlıyo resmen ....
    eltimde diyo ben kocamın zorunla gidiyorum...
    o senin değinide denedik bi kaç defa hastanelik oldu krizlere girdi resmen kadın kaç kere...

12. 4 Mart 2009
  13. inan bana bu daha iyi senin için.anlıyorum kendini dışlanmış gibi hissediyosun ama içinde olup,yüz göz olmaktan iyidir.doğru yoldasın kafana takma

14. 4 Mart 2009
  15. EU2

EU2 Guest

canım ozman bu oğullardan gidio yani eltinin farkı kocasının anasının kuzusu olması sende kendini geri çek biraz gitme merak etsin seni kendinde demişsin çağırıldığında gidio olma ayrıcaher yere de çağırsa sıkılırsın belki derdin bu olsun

16. 4 Mart 2009
  17. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence de canim en iisi bu. hic duzeninizi bozmayin. sonra bambaska bir baslikla derdim var a konuk olursun allah korusun. mesafe cok iidir. bak esin de arkanda. baskalarinin bile seni cagirmamasina gelince, benim aklima su geliyor. simdi eltinle kaynanan her yere birlikte gidince haliyle diger insanlar seni soruyordur. kaynanan da sucu sana atmak icin " o bizimle olmaktan hoslanmiyor, kibirli vs gibi birseyler soylemis olabilir. yani insanlar seni soguk kimseye yanasmayan biri olarak biliyorsa o yuzden cagirmiyorlardir. yine de kaynananin gunahini almak istemem. bunlar ihtimal sadece. ama yine de haline sukret. bu durumu dislanmak olarak gorme. keyfine bak. yakinda eltin de bikar nasilsa. surekli kaynanayla omur mu gecer. kolay gelsin...

18. 4 Mart 2009
  19. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet zaten ben bir kaç kere benim adıma mazaret uydurduğunu duydum ve şok oldum...
    ben onların aileye göre farklıyım
    üni mezunuyum evin bi kızıyım,bekarlıktan beri hep aracım var...
    ama aksine de çok güleryüzlüyümdür konuşkanımdır herkes beni nişanlılıkta yada evlenince
    görünce tanıyınca hep demiştir,aa biz seni böyle bilmiyoduk karşıdan..
    ama baktı tanıyınca herkes beni durum değişicek bu seferde adıma mazeret uyduruyo sinir oluyorum yaaa...