Bana ne oldu Kızlar ?Anlayamıyorum...Yardım!

Konusu 'Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları' forumundadır ve SUDENAZ222 tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : SUDENAZ222
  1. SUDENAZ222

SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    slm kızlar ilk defa başıma geliyor..bi türlü çaresini bulamıyorum...2 gündür tuvaletten çıkamıyorum..çok sık idrara çıkıyorum ama sık derken 5 dkk da bir yani...dahası hep sıkışık durumdayim..tuvaletten çıkmamla tekrar sıkışmam bir oluyor...öyle bi sıkışmakki sanki gür gür boşaltcam.ama bi kaç damla geliyo hep..bu arada adetliyim de..dr. a gidemiyorum..hem adet yüzünden..hemde dr.a gidene kadar tutmayacğım yani...çok su kaybım oldu..bu yüzden boşluklarıma ağrılar girdi....devamlı sıvı tüketmeye çalışıyorum...internetten araştırdım biraz ama kasık ağrım yok ..kötü koku yok...ne olabilirki acaba...adetim bitene kadar bekliyeceğim..ama o zamana kadar ne yapabilirim sizce..dayanılıcak gibi değil...hiç bi işimi yapamıyorum...bu arada tabi biraz üşüttüm onunda etkisi olabilir yani soğuk algınlığı..ama ilk defa üşütmüyorumki

?????? :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

2. 6 Mayıs 2009
  3. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım idrarını yaparken yanma gibi şikayetlerinde var mı peki ??

4. 6 Mayıs 2009
  5. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    cnm belirtiler sistit,e benziyor , adetliyken dr,a gidebilirsin,biliyosun sipiralde adetliyken takılıyor,sorun değil yani,suda eriyen granülden varsa kullan istersen,geçmiş olsun....

6. 7 Mayıs 2009
  7. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim ayaklarini usutmusun ve idras mesanen iltihaplanmis buyuk ihtimalle sistit denen rahatsizlik yani bu.sanirim antibiyotik yada penicilin alman gerek .tabiki dr a gitmen gerek en basta ..cok gecmis olsun. en kisa zamanda dr a gidin yoksa idrarinizdan kanda gelmeye baslar.

8. 7 Mayıs 2009
  9. SUDENAZ222

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    idrarimı yaparken kesinlikle bi yanma yok..sistit belirtilerine baktım ama sık idrara çıkma dışında hiç biri yok bende....ilginiz için tşk.ler

10. 7 Mayıs 2009
  11. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu ya sistit yada vucudunda bır yerlerde ıltahaplanma var sankı......ıdrar yolları mesela.......daha once sorunun olmusmuydu????dra gdıp antıbıoyotıge baslamakta fayda var bence.......cok gecmiş olsun......:teselli:a.s.a.s.

12. 7 Mayıs 2009
  13. SUDENAZ222

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım...ilk defa başıma geliyor....mutlaka dr.a gidicem..ama işte gidene kadar ne yapabilir diyerekten konuyu açtım....tşka.s.

14. 7 Mayıs 2009
  15. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    sistit ağrı ve yanmalardan delirtir insanı eğer yanma yoksa iltihabi bir durum yok gibi
    dr a gitmek en iisi sonuçları mutlaka yaz cnm geçmiş olsun

16. 8 Mayıs 2009
  17. SUDENAZ222

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    slm kızlar...yardımlarınız için tşler...dün hastaneye gittim operasyon geçirip geldim....meğersem benim bu şikayetler taş düşürmemdenmiş...idrar yolum 3mm ken taş 5 mm olarak sağ idrar yolumu tıkamış...bu yüzden idrar geri böbreğe dönerek sağ böbreğimi tamamen şişirmiş...dün akşam taşı aldırdım...taş tırtıklı olduğundan kanala zarar vermiş ve yapışıp tıkanabilirmiş..bu yüzden sağ idrar kanalının içine 26 cm ip gibi bir hortum yerleştirildi..20 gün sonra alıncak..bu aradada günde en az 6 lt sıvı tüketecekmişim...en zoruda bu benim için..ben normaldede çok sıvı tüketen biri değilim..bugün öğleden önce çıktım hastaneden....

gerçekten hiç bişey ihmale gelmez..ne düşünüyoduk ne çıktı...kontrol şart arkadaşlar...

18. 24 Mart 2010
  19. nur_ilk

nur_ilk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geşmiş olsun bende aynı dert var sık tuvalete çıkma.Korktum şimdi okuyunca:S:S