bana yardım edebılırmısınız acaba??

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve demetnur tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 1. demetnur

  demetnur M & Y & E Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2009
  Mesajlar:
  382
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  bız esımle bebegımız olmasını cok ıstıyoruz bugun adetım bıttı 2 aydırda ugrasıyoruz duzensız bır adetım var ıdrar yollarımda kronıklesmıs ıltıhap var bana yardım edın tecrubelı olan bayanlar hamıle kalmak ıcın neler yapmalıyım yardım edın bana bende anne olmak ıstıyorum?*:çok üzgünüm:mafoldumben
   
 2. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 3. maybeBaby

  maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  113
  canım aynı dertten muzdaribiz sanırım , cünkü bende de adet düzensizliği var
  ve bugün adetm bitti....
  ve ben de hamile kalabilmek için nelere daha çok dikkat etmeliym,
  yapmamız gerekenler neler, bilmek çok istiyorum...

  Lütfen bize yardım ediinnn!!!

  (demetcm senn topiğin benm topiğm farketmez dmi canım , ben de benzeri bir başlık atacaktım daopuyorumnanaktan)
   
 4. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 5. demetnur

  demetnur M & Y & E Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2009
  Mesajlar:
  382
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  tabıkı canım onemlı olan dertlerımıze derman bulmak canım
   
 6. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 7. maybeBaby

  maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  113
  amin , inş :Saruboceq:
   
 8. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 9. demetnur

  demetnur M & Y & E Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2009
  Mesajlar:
  382
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  canım ne kadar dır bebk ıcın ugrasıyosunuz acaba??
   
 10. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 11. maybeBaby

  maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  113
  2. kez denedik olmamış...
  en son 21 mayısta adet olmuştm...
  haziranın en az 10 gününde ilişkide bulundk...
  ama malesef ben taaaaa 2 ya da 3 temmuzda gıdaklamışm...
  tutturamadık yine oooff offff!!!!!

  sizde durum nasıldı? bana klomen die bi ilaç verdi doktor, güya vaktinde gıdaklıycam kaydirigubbakcemile3
   
 12. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 13. maybeBaby

  maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  113
  kıslar ben bu klomeni kullanınca 14 gün sonra yumurtlarmıyım ki?
  bugün bitti adetim ilaca yarın başlıycam... yani 30 temmuz- 1 ağustos ta ovulasyon kesin oluşur mu ki?
  klomen sayesinde hamile kalanlar, lütfen bir yardım!!!!
   
 14. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 15. demetnur

  demetnur M & Y & E Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2009
  Mesajlar:
  382
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  yaa benım anlamadıgım doktara gıttıgınde hemen klomen mı verıyo yumurtlaman ıcın????? basaka bısey yapmıyomukı
   
 16. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 17. laubali

  laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2009
  Mesajlar:
  3.123
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  KIZLAR BIRAZ UZUN OLACAK AMA OKUMAYA DEGER

  Hamile Kalmadan önce yapılması gerekenler

  -Hamile kalmadan önce ,eğer düzenli jinekolojik muayeneleriniz yapılmamışsa, ilk iş olarak bu muayeneyi yaptırmanızın sayısız yararları bulunmaktadır. Doktorunuza hamilelik isteğinizi belirtirseniz size gereken bir çok önemli noktayı söyleyecektir.

  -Normal muayene dışında bazı kan testlerinin (rutin kan testlerinin dışında) yapılması önerilecektir. Bu testlerin en önemlileri kızamıkcık ve Hepatit B geçirip geçirmediğinizin belirleyen kan testleridir (Rubella IgG,HBsAg ve anti HBs). Çünkü her 2 test için de aşı mevcuttur, tedavileri olmadığından korunma ön plandadır. Hepatit B cinsel ilişki ile bulaşabilir. Kızamıkcık(Rubella) ise eğer gebeliğin ilk 3 ayında geçirilir ise bebekte kalıcı ve ultrason ile bile belirlenemeyen hasarlar yapabilir. Kızamıkcık açısından Türkiye’de yaşayanlar %95 oranında bağışıktır. Kızamıkcık aşısı yapıldıktan sonra 3 ay hamile kalınmaması önerilmektedir. Kızamıkcık testinin yanında bazı merkezler toksoplazma,CMV,Herpes Simpleks, gonokok testlerini de önermektedirler. Maliyet dezavantajları tek sorundur.

  -Folik asit kullanımı: Nöral tüp defekti denen sinir dokularını ilgilendiren bir hastalık vardır. Diğer vitaminlerle birlikte düzenli olarak alınan belirli doz folik asitin bu hastalığın görülme sıklığını azalttığı bilinmektedir. Folik asitli özel gebelik multivitamin preparatları artık her eczaneden satın alınabilmektedir. Güncel bilgiler kısmında bu konuda yazdığım , gazeteportta'da yayınlanmış olan ve ayrıntılı bilgiler içeren makalemi bulabilirsiniz.

  -Gebe kalmayı deniyorsanız yapmanız gereken şey bunu sorun haline getirmemek, seksten zevk almak ve yaşamınızı her zaman olduğu gibi sürdürmektir.Gebe kalmak istiyorsanız döllenmeye elverişli dönemlere odaklanmanız gerekmektedir. Yumurtlamanın ne zaman olacağına en güvenli yöntem, son adetinizin başladığı günden geriye doğru 14 gün gitmektir. Bunu, bir sonraki ay, ne zaman daha fazla seks yapacağınız hakkında, bir rehber olarak da kullanabilirsiniz. Bazı kadınlar, yumurtlama gerçekleştiği sırada küçük, keskin ağrılar duyarlar. Fakat günün normal seyri içerisinde, kadınların çoğu bunu fark edemeyecek kadar yoğundurlar ve hiçbir şey hissetmezler. Bu tarihlerde düzenli seksten zevk alın, sevişmeden sonra yatakta kalın ve dinlenin, alkol alımınızı, günde iki küçük bardak şarap veya bira ile sınırlayın ve sigara ve keyif verici maddelerin hepsini bırakın. Bol bol uyuyun, dengeli beslenin.

  -Hamile kalmak istiyorsanız her şeyden önce rahat olun ve endişelenmeyin. Bu dönem sırasında performans kaygısı yaratacak biçimde eşinize baskı yapmamaya dikkat etmelisiniz, hamileliğe odaklanırsanız seksin doğallığı ortadan kalkar. Eğer eşiniz bunu belli günlerde yerine getirmesi gerekli bir görev olarak algılarsa, eskiden olduğu gibi kaygısızca sevişmek zorlaşır. Bu konuda yapabileceğiniz en güzel şey daha zamanınız olduğunu düşünmek, sabırlı ve iyimser olmaktır. Eğer doğum kontrol hapı kullandıysanız, bunun gebe kalma yeteneğinizi etkilemeyeceğini de unutmayın.

  -Eğer geçen bir yıldan sonra, döllenmeye uygun döneminizde düzenli olarak seks yapmanıza ve sağlığınızın iyi olmasına rağmen hala gebe değilseniz, ay içerisindeki döllenmeye uygun döneminizin saptanması için biraz daha bilimsel bir yaklaşım denemek isteyebilirsiniz. Bunun işe yaraması için, ayın her günü, vücut ısınızı ve vaginal mukusunuzun tarzını kaydetmek, veya yumurtlamayı önceden tahmin etmeye yarayan bir seti kullanmak konusunda kararlı olmanız gerekiyor. Bu yöntemi kullanmadan önce birlikte olduğunuz erkekle konuşmanızı öneririz bazı erkekler bu konuda kadınlara yardımcı olabilir ancak şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki çok sevdiği kadının etrafı vücut ısısı ve vaginal salgı kıvamı tablolarıyla doldurması eşinizde seksüel isteksizliğe yol açabilir.

  -Hamile kalmak için en iyi zaman her iki adet kanamasının ortasına gelen zamandır. Her 2 adet başlangıcı arasında 28 günlük bir süre olduğu varsayılır ise, adetin başlangıcından sonraki (adetin bitişinin önemi yoktur ) 11. gün ile 18. gün arasındaki hafta genellikle uygun bir zamandır. Bu süre zarfında koşullar spermin döllemek amacıyla bir yumurta bulmak üzere yukarıya doğru yolculuk yapması için oldukça uygundur. Bu dönemde vajina ve rahim ağzından salgılanan kaygan, ince mukus spermi içeri kabul edecektir. Her ay, kadının yumurtalıklarından yalnızca bir nadiren iki yumurta salınır. Yumurtlama estrogen hormonu kanda belli bir düzeye ulaştığında gerçekleşir. (Bu her birey için farklı bir düzeydir.)Bu gerçekleştiğinde, hipofiz bezi LH (luteinizan hormon) üretimi için bir uyarı gönderir. Bu da 36 saat içerisinde yumurtlamayı tetikler. Yumurtanın folikülünden dışarı çıkması bir anda olur, fakat dar fallop tüpünden aşağıya, rahme doğru yolculuğu belli bir süreyi alır.

  -Yumurta 24 saat içerisinde, herhangi bir zamanda sperm ile karşılaşır ve döllenir, fakat bu sürenin uzunluğunu kimse kesin olarak bilemez.

  -Eğer isterseniz döllenmeyi tahmin için özel termometre kullanabilirsiniz. Bu ölçümü yapabilmek için herhangi bir eczaneden bu tip bir termometre alabilirsiniz. Yumurtlamayı tespit termometreleri sıradan termometrelerden farklıdır, o nedenle kullanmadan önce kılavuzunu dikkatle okumalısınız. Bu yöntemi gebelikten korunmak için kullanmayın. Ritim ya da doğal korunma yöntemi denilen bu metot biraz karışıktır ve çok iyi tecrübe edinmek gerekir. Pratik olmadığından pek de tavsiye edemem.

  -Dilerseniz yumurtlama tespit cihazı kullanabilirsiniz. Her ay yumurtlamadan 24 saat önce LH (luteinizan hormon) seviyesinde bir yükselme görülür. Eczanede satılan özel kitler vasıtasıyla evde bunu ölçebilirsiniz. Test yumurtlamanızdan 12-14 saat önce pozitif sonuç verecektir, bu nedenle eğer bu dönemde cinsel ilişkiye girerseniz muhtemelen hamile kalırsınız. Oldukça pahalı olmalarına rağmen bu tip kitler oldukça güvenilirdir.

  -Kadının vajinasında bulunan mukusun içerisinden geçebilmeleri için erkeğin spermlerinin yeterli sayıda olmaları gereklidir. Bu olasılıkları araştırmak için, bir üreme sağlığı kliniğine başvurabilirsiniz ve mastürbasyon ile alınan spermde testler yapılıp doğurganlık hakkında bilgi verilebilir.
   
 18. 21 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : demetnur
 19. maybeBaby

  maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  113
  sanırım bir nevi adet düzenleyici, düzenli adet düzenli yumurtlama demek olduu için,
  yumurtlama sağlayıcı da dieblrz galiba klomen için...
  bu yüzden veriolar tatlım...