Bana yardım edermisiniz lütfen??

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve trkn tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : trkn
  1. trkn

trkn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aranıza yeni katıldım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ben 3.sınıf üniversite öğrencisiyim.ama aynı zamanda 1.5 yıllık evliyim.eşimle uzun bir beraberlikten sonra evlendik ama ailem doğal olarak okulun bitmesini beklememizi istediler hani zor olur ev işleri dersler falan yorar okumak istemezsin diye uyardılar ama ben eşimi cok iyi tanıyordum çok mutlu olacağımı biliyodum.öylede oldu hatta beklediğimden fazlası oldu.hiçbir zorluk yaşamadım bekar öğrenci hayatım daha zormuş meğer.ama ben artık anne olmak istiyorum.ailemde inadına her seferinde dikkat et hamile kalma millet laf eder şöyle olur böyle olur kariyer yap ondan sonra diye sıkıştırıyolar ama malesef ben anne olma isteğimin önüne geçemiyorum kendimi anneliğe fazlasıyla hazır hissediyorum ama çevre baskısına dayanamazsam diye korkuyorum.özellikle annelere soruyorum sizce yakınlarımın dediği gibi bebek olunca okul hayatım bitermi?anne olunca hiçbirşeye vakit ayrılamıyo onların gözünde:KK43:(

2. 20 Nisan 2010
  3. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    üniversitenin en zor yılları..projedir sunumlardır finaller vizeler ohooo
    canım bence şunları bi aradan çıkar.bebeğini de daha güzel büyütürsün daha sonra.daha çok ilgilenrsin hem...

4. 20 Nisan 2010
  5. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Öğrencilikle, annelik zor yürür canım maalesef...Bebek vakitli vakitsiz uyuyor uyanıyor, bazen sabaha kadar uyumadığı oluyor. Hamilelikte öyle...özel bir dönem, bulantın oluyor, uykudan gözünü açamadığın oluyor, bebek doğunca aylarca emzirebilmek için uğraşanlar var şimdi okudum kk da...
    Yani herşeyi vakitli ve tadını çıkararak yaşamak en güzeli, çok yıpranırsın, çocuğuna yetemezsin, vicdan azabı çekersin. Bebeğin senin kucağını, seni isterken bırakıp okula gittiğini düşünsene. Kendine değil bebeğine acıyorsan öğrenciliğin bitince bebek yap, herşeyini doya doya yaşa, tabii bu benim fikrim.

6. 20 Nisan 2010
  7. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kişisine göre değişir ama bence bir sene daha bekle okulunun bitmesini,hem ders hem bebek zor olabilir,kafan rahat bebeğinle ilgilenirsin.bir sene daha sık dişini..

8. 20 Nisan 2010
  9. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canim okul daha bitmemiski cocuk istiyorsun...ben ablamdan biliyorum cocuk oldumu sirf ona odaklaniyorusun,yabanci tvlerde cok görüyorum okul ile cocuk büyütmenin ne kadar zor oldugunu gencler sinirkrizleri geciriyor neredeyse stressden aman canim.Gezin tozun cift olmanin tadini cikarin cocuk oldumu hersey degisiyor istemesende

10. 20 Nisan 2010
  11. yprk_89

yprk_89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    bu ne acele anlamımki herşeyin bi vakti var

12. 20 Nisan 2010
  13. trkn

trkn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    teşkkrler.muhakkak zorlukları olacak ama bendeki bu isteğe engel olamıyorum inanın bebekten başka hiçbişey düşünemez oldum bide bu baskılar yüzünden bunaldım uzun zamandır uyku düzenim yemem içmem herşeyim değişti.en son çare artık eşim doktora gitmemizi söyledi.çünkü artık kendimi kontrol edememekten korkuyorum:KK43:

14. 20 Nisan 2010
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    annelik duygularini baskin sekilde hissediyor olabilirsin..evlenmissin neguzel hem okulun hemde evliligin tadini cikart.cocugun olunca onunla ilgilenirken mutlaka derslerini ihmal edeceksin belki de okulun uzayacak,bebegini kimselere de birakip gidemeyeceksin az daha sabret cocuk icin derim.
    kendini derslerine ver,kafan dagilmis olur..

16. 20 Nisan 2010
  17. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101
    kariyerde yaparım ,cocukta bakarım diyon yaniii
    1)hamileligim wc de çiş yapmakla geçti.hele son aylarımda wc ye döşek atıp yatasım geliyordu.
    sınav zamanı altıma bez baglarım diyorsan senin için sorun olmaz.

2)hamileyken ota moka aglıyordum.göz pınarlarım kurudu.o zaman cok aglamışım şimdi aglanacak şeye gülüyom .bebeden sonra kimyam degişti

3)bebe dogdu, hayatım tamamennn degiştiii.detaya girmiyom ama şuan şaftım kaymış durumda.hayal gücünü kullan işte, anla halimi.

sen boşver bebeyi şimdi.önce okulunu bitir.bebe yapmak kolay. 5 dk lık iş
    hakkında hayırlısı olsun.

18. 20 Nisan 2010
  19. __fstk

__fstk єη вüуüк тü&#11 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm anne olmak istemen gayet dogal
    bence bu sadece seni ve esini ilgilendirir tabi ailenizide