Bana Yardım edin lütfen...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bilgeer tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : bilgeer
  1. bilgeer

bilgeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,

sorunum belki bir çok evli kişinin yaşamış olduğu sorun..
    evlilik eş ve eşimin ailesi.. boşanma yolunda giden bir evlilik..
    hayat dolu neşeli, eğlenceli, sorunları gülerek halleden biriydim ama artık hiç birisi kalmadı..
    evlilik insanın kişiliğini o kadar çok değiştiryorki buna en iyi örneklerden biri de benim..
    7 sene konuştuktan sonra evlenmeye karar verdik ve 3,5 senelik evliyim 4 aylık bir bebeğim kızım canımm var..
    sorunlarda zaten bebeğim doğduktan sonra başladı.. hangi kayınvalide gelinin doğumuna 2 hafta kala minüsküs ameliyatı olur ki senelerden beri dizinde ağrısı vardı enazından 1 ay daha bekleyebilirdi..
    loğosalık dönemimde sorunlar başladı.. kayınvalidem sağolsun hiç bir şekilde gelipte yanımda bulunmadı hep annem yanımdaydı her zaman.. kayınvalidem arada bir gelip yemek yapıp ve akşamda akrabaları loğosa evine toplayıp yiyip içip gittiler..
    bebeğimin kafasına sarı bez örtmeye kalkıştılar sarılık olmasın diyeymiş..
    tabi bende bunların hiç birisine izin vermedim daha bir çok sorun vardı..
    bir akşam eşimin tel. konustuğunu duydum ve sonra bana gelip utanmıyorsun 50 yaşındaki kadını ağlatıyorsun sözünü hiç dinlemiyorsun deyip üzerime yüremeye başladı ben daha 20 günlük loğosaydım bunları yaptığında..
    bu olaylar devamı geldi ben ailemin yanına dinlenmeye gittiğimde ise eşim tel araıp sein ailen seni kaçırdı siz zaten bunların planlarını yapıyordunuz amacınız bu demeye başladı ve olaylarımızı ailelerde katılmış oldu boşanma noktasına kadar geldik.. eve döndüm bazı şeyleri değiştirmek adına ama o günden beri üzerinden 3 ay geçti ama olmuyor tam düzeldi diyorum yine problem yine problem artık bıktım ne yapacağımı bilmiyorum.. çok ayrılıkla tehdit ettim ama nafile yapacağıma inanmıyor sanırım.
    eşimin ailesine bu kadar düşkün oluşu karısına sahip çıkmaması beni bitiriyor..
    en son tartışmamız da ise artık ciddi noktalara geldik kendisi kızım babasız büyüyecek herhalde dedi bunun üzerine daha ne diyebilirim
    yeğenimin düğünü var haftasonu ve eşimin arkadaşının düğünüde var o benimle glemek yerine arkadaşının düğününe gitmeyi tercih ediyor.. ailem bir yandan budurumlara rahatsız ben rahatsızım ne yapacağımı bilmiyorum.. ailesi hata da yapsa eşim asla kabul etmiyor.. abisi bile konustu ailen bugün var yarın yok tek gerçek ailen ailene sarıld iye ama hiç bir gelişme yok.. onunda kafasında benim ailemin bei yönlendirdiği hep
    bu evliliği daha nasıl ve ne kadar sürdürebilirim bilmiyorum...

2. 7 Ekim 2010
  3. aebruli

aebruli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ya cok üzüldüm boşanmak care değil zaten daha 3 aylık bebgınız var yazık olan ona olcak kıyamam,sanırm annesi eşini dolduruyor bence, bebeğin için sabret bıraz daha belki düzeltirsiniz sorunlarınızı,bu erkeklerın bukadr ailelerine düşkün olması ne yaa benım eşimde byle oyuzden hep doğru syleyen onlar bense haksız taraf oluyrm onları umursamamyı yavas yavas öğrendım ben.sizde öyle yapın onlar yüzünden ailenızı yavanızı yıkmayın umursamamaya eşinizinde suyuna gtmeye çalışın en azından deneyın belki yoluna girer hersey....

4. 7 Ekim 2010
  5. bilgeer

bilgeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

canım bilmiyorum zaten böyle bir karar almıştım ancak bebeğim için vazgeçmiştim onun günahına giremem diye sonuçta babasız büyümesini asla istemem ama ne yapacağımı da bilmiyorum suyuna gitmeye çalışıyorum ama belli bir yerden sonra artık bende dayanamıyorum herşey kopuyor ben ailesini inan umursamıyorum hatta görüşmüyorum ama sorun eşimin ailesini çok umursaması.. ya her gün iş çıkışı yarım saat ailesinle konusuyor ne konusabilirki insan tamam bende hergün görüşürüm tel ama ne yapıyorsunu ii nolsun hadi görüşürüz der kaparım.. eşim ve ailesi çok farklı kültürlerimiz çok farklı..
    eşim biraz gayret gösterse inan herşey düzelecek gibi.. geçen hafta yanna gittim sarıldım böyle olması die düzeldik sonra bana dediği annemler gelince sen değişiyorsun dedi bu yüzden yine tartıştık ve bana yılışıklık yapma bi daha dedi.. yani benim attığım adımı yılışıklık olarak karşılıyor düşünebiliryormusun!!!
    aile psikolojisi var kafasında her tartışmada da aile yüzünden oluyor.. psikoloğa gitmeyide teklif ettim benim sornum yok sen git diyor onuda reddediyor..
    olan bitanecik kızıma olacak yazık başka kimseye değil..

6. 7 Ekim 2010
  7. adigegokcen

adigegokcen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aileler işin içine girince iki kişi arasında kolayca çözümlenecek şeyler sarpasarıyor. benimde buna yakın sorunlarım olu. aileler öğrendi sorunları. bundan sonra boşanma gündeme geldi. bir şekilde 1.5 yaşındaki oğlumuzun hatrına tekrar deneme kararı aldık. ama öyle zor ki o süreç. söylenen sözler yapılan hatalar en mutlu anında bile gözünün önünden geçiveriyor. birden bir mutsuzluk çöküyor insanın üstüne. benim eşimde ailemi bir türlü sevemedi. hep onlar hatalı onun ailesi mükemmel insanlar grubu. buda okadar zoruma gidiyor ki. insan ailesine kendi kızıp bağırabiliyor ama başkası birşey söyleyince insan aslan kesiliyor ve kabullenmiyor söylenenleri. eşiminde en büyük kurgusu beni ailemin yönlendirdiği. ama aslında öyle birşey yok. tabiki o sıkıntılı boşanma kararı aşamasında herkes bir fikir sunuyor. sana kıyamadıkları için ayrıl çekme onu daha fazla diyen çok oluyor. yakıştıramıyorlar sana o kötü yaşam tarzını ama ben yinede mücadeleyi bırakmadım. eşimin dediği gibi ailemi dinlemedim. olayları akışına bırakmayı seçtik şimdilik biz. şuanda huzur sadece bir esinti halinde var evliliğimizde ama ben bu kadarına bile o kadar hasrettim ki. benim eşim oğluna çok düşkün olduğu için boşanmayı göze alamıyordu hiç. çocuğu bana verecekler çünkü boşanma halinde. ve ayrı şehirlerde olacaktık oda bunu göze alamadı.
    eğer eşinin ailesinin bu huzurluklarda payları varsa emin olki Rabbim bir yerden çıkarır. bizimkinin ailesinin ben bir kere bile lafları sözlerini duymadım ama onlar sinsice yönettiler bizim evliliğimizi çünkü eşim annesinin ağzının içine bakar. kendine ait olan tüm zevkler tüm beğeniler aslında annesinin zevk ve beğenileri. kadını tebrik ediyorum aslında birebir kendi gibi düşünen ağzından çıkan sözü ferman kabul eden kendine hayran çocuklar yetiştirmiş. ama inan benim üzüntümde çok büyük payları olduğuna inanıyorum. Rabbimde hiç iki yakalarını bir araya getirmiyor sorunları hiç bitmiyor. inan seninkinde de böyle olacak. huzursuz ettikleri gelinleri ve oğullarının vebalini sürüne sürüne çekecekler. bugün olmasa yarın mutlaka olacak.
    sana tavsiyede bulunmak isterdim ama bende bu konuda çıkmazdayım.sadece annesinin ona gösterdiği ilgiden daha fazlasını göster kıymet verdiğini bilsin. ama kızgın ve kırgınken ilgi göstermek mümkün olamayacak kadar zor. ama eğer düzeltmek istiyorsan böyle davranmalısın. ben senin pozisyonumdayken sadece çocuğumu düşündüm onu babasız büyütmek boynunu bükük bırakmak istemedim. kendimden geçtim sadece onun için haraket ettim. etrafımda çok fazla boşanmış ailenin çocukları var ve mutlu anlarında bile bir hüzün saklıyorlar içlerinde ben benim çocuğumunda öyle olmasını istemedim. eğern çocuk olmasa hemen gitmiştim bu evlilikten ama çocuk beni törpüledi bu konuda. sende sadece ona odaklan ve onu mutlu etmek için neler yapabileceğini düşün. umarım azda olsa bir yararım olur. mutluluk oyna birazda...

8. 7 Ekim 2010
  9. bilgeer

bilgeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

çok teşekkür ederim.. inan aynı şeyleri yaşıyoruz. benim eşimde çok düşkün kızına ama dediğin gibi annesinin hatta ailesinin ağzının içine bakıyor.. evet ailesinin bana karşı söylediği yok ama arkamdan eşime yetişmeleri çok..
    Allah ım bana kötülük yapanları beni böyle yapanların iki yakasını bir araya getirmesin haklarımı helal etmiyorum..

10. 7 Ekim 2010
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Abartmışsınız.

Kayınvalidenizin ameliyat olduğu tarih sizi bağlamaz. Ha size destek olmak adına ameliyatını erteleyebilirdi ama ertelemedi, karar onundur. Bu yüzden onu yargılayamazsınız.
    Sarı eşarp bağlamasının nesi kötü, anlayamadım. Eskiden beri varolan bir inanış, gelenektir bu. Bunun için tepki göstermeniz yersiz olmuş.

Anneniz evinizde zaten, kayınvalideniz gelip yemeğinizi yapmış etmiş, daha napsın kadın anlamadım ki.

Ama tutup da eşinize olayları anlatması (nolduysa artık) abes olmuş, yakışmamış, eşinizin tepkiside ağır olmuş.

Belki bir birikimdir bu bilemiyorum ama anlattığınız kadarıyla tarafların anlayışıyla çözülebilecek problemler var ortada.

12. 7 Ekim 2010
  13. bilgeer

bilgeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunları anlayabildiğinizi sanmıyorum..
    teşekkürler

14. 7 Ekim 2010
  15. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    oturup ciddi ciddi kararli bir sekilde konusmaktan baska care yok gibime geliyor:sinifsinif:

16. 7 Ekim 2010
  17. adigegokcen

adigegokcen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında işin özüne inersen bence herkes kendi örfünden adetinden biriyle evlenmeli özelliklede kendi memleketinden. ben kültür farkına bağlı sorunlar çok yaşadım halada yaşamaktayım. sana doğru gelen ona doğru gelmiyor çünkü onun hamuru farklı senin hamurun farklı. senin o sarı bezine yakın hatta çok daha ağırları uygulandı çocuğumun üstünden. sen müdahale etmişin ben hiçbirşey söylemedim. çünkü tepki gösterme hakkı vermedi bana eşim hiç. ne kadar koca karı adeti varsa bilip bilmediğim hepsini uyguladılar yavrumun üstünde. eski dönemde doğsa daha medeni büyürdü sanırım çocuğum. halada süren şeyler var ama ben hala müdahale edemiyorum. dışarıdan abartıyorsun demek çok kolay ama yaşamayan bilemez.

18. 7 Ekim 2010
  19. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    eşinizi karşınıza alın bütn rahatsızlıklarınızı dile getirin inanın babasız büyümek çok zor..
    kızınıza bütün maddi imkanları sağlasanızda baba yeri dolmuyor...
    ha dersiniz ki bütün bu zorluğa katlanmak zorunda mıyım diye tabiki hayır
    oturun ve bütün detayıyla konuşun öncesini sonrasını analiz edin....
    inşallah hakkınızda hayırlısı olur