bana yardımcı olur musunuz anneler???

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve H_SUDE_H tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : H_SUDE_H
  1. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar benim bebeğim 24 martta doğdu yani 6aylık ben bebeğime ek besin olarak ne vereceğimi ne yapacağımı bilmiyorum burdan sizin tariflerinizi denemeye başladım anne sütü almıyor beni bıraktı aptamil veriyorum içine cici bebe atıyorum bi kac tane bunu seviyor ve içiyor ama yoğurt çorba falan hiç yemek istemiyor bende zorlamak istemiyorum gün boyu nerdeyse sadce mama içiyor geçen hafta dra gittik kontrole dr bana "sen bebeğine suya mı başladın bebeğini bilmeden rejime sokmuşsun zayıflatmışsın su verme bebeğine dedi ve anne sütünü çabuk bıraktığı için kemikleri yeterince gelişmemiş dedi ve CALCİDİNE ve POLİVİT diye ilaçları verdi kullanıyoruz bakalım ya canım çok sıkıldı önemli bişey değil dedi ama bilmiyorum çok moralim bozuldu arkadaşlar bu ilacları kullanan var mı bebeğine ve su işini napıyorsunuz bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

2. 25 Eylül 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım nasıl anladıki doktor kemiklerinin zayıfladığını?
    milupanın sütlü pirinçli muhallebisi var.onu ilk etapta biraz sulu hazırlayabilirsin.kaşıkla verecek kadarda katı tabi.sabahları bunun içine azcık peynir,tereyağ,pekmez ve bir çay kaşığı haşlanmış yumurta sarısı atabilirsin blenderdan çekip yedirebilirsin..
    öğlende çorba verebilirsin ilk etapta yemek istemeyecektir benim kızım hala yemiyor.
    meyvesularından verebilirsin.azar azar da olsa ver mutlaka.tatlarına alışsın.

4. 25 Eylül 2009
  5. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    cevabın için teşekkür ederim canım :içelim:yarın deniycem bakalım yiyecek mi cadı kızım:ecrin_bebek:sadece ben aptamil veriyorum bazende çorba yapıyorum ama yemiyor yoğurt falan hiç yemiyor dr da bunları söyleyince çok üzüldüm su vermeye başlamıştım anne sütünü bıraktı sadece mama alıyor diye dr kızımın karnına acar açmaz daha bişey demeden siz suya mı başladınız diye sordu bende evet dedim bilmeden rejime sokmuşsun zayıflamış dedi bende artık hiç su vermiyorum siz napıyorsunuz arkadaşlar

6. 25 Eylül 2009
  7. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebeklerinize CALCıDıNE ve POLıVıT verdiniz mi????????

8. 26 Eylül 2009
  9. OzOkuN

OzOkuN AdaNehir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben de polivit kullandım kızıma

değişik tarifler var paylaştığımız onlardan denedinmi?

yada kendin uydurabilirsin bişeyler.bir de çoğu bebek ilk başta herşeyi reddediyor. zorlarsan daha da inat yapıyor ama bırakıp 1 hafta sonra tekrar verdiğinde genellikle yiyor.

ilk başta tek tek mi verdin sebze ve meyveleri? karıştırınca almamıştı benim kızım. bir de ilk başta evde yaptıklarımı yemedi kavanoz mamalarını severek yiyordu onları da dene istersen.

10. 26 Eylül 2009
  11. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bugün sabah devam mamasının içine bir tane yumurta sarısı koydum onu içti cadı kızım sonra ikindiye doğru biraz muz yedirdim onu da yedi akşam da yayla corbası yaptım bi tatlı kaşığından fazla yemedi yaa ağzını nasıl kilitliyor anlatamam görseniz(ama cok tatlı oluyor canımm benimm) kavonoz mamasıda denemiştim onuda yemedi ama yine bi deneycem arkadaşım sizin tariflerinizden aldım hatta bi yere not aldım unutmayayım diye çok güzel tarifler teşekkürler arkadaşlar....

12. 27 Eylül 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    hadi bakalım böyle böyle başlar inşallah.
    üzülme sen annesi.

14. 27 Eylül 2009
  15. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bugünde yumurtayla keci peyniri verdim yarsını yedi yarısı kaldı birden yüklenmek istemiyorum işallah alışır teyzesi:kedi:

16. 27 Eylül 2009
  17. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sen yinede yeni vermeye başladığın yiyecekelrden sonra azda olsa su ver ya da bebek çaylarından ver ben sudan ziyade ıhlamur yada bebek çayı veriyorum tabi yediği ek gıdalardan sonra güle güle büyüt bebeğini:ecrin_bebek:

18. 28 Eylül 2009
  19. H_SUDE_H

H_SUDE_H Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bugün yine sabah yumurtasını yedirdim ardında çok az bi su verdim suyu öyle bi içti ki susamış gbi ama karnı yumurtayla doymuyor herhalde suyu mamamı sanıyor napıyor offfff şu dr bi daha gitseydim kontrole bakalım ne diycek kafam iyice karıştı.... bu arada bana yardımcı olmaya calışan annelere teşekkürlera.s.