Bana yardimci olur musunuz kizlar nolur

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar ben bazi rahatsizliklarimdan dolayi adet görmüyorum, üstelik esimin sperm degerleride pek iyi degil, dolayisiyla bugün doktorum tüp bebek icin sigortaya basvuracagini söyledi. Ilk önce cok sevindim sonunda bu anlamsiz bekleme son bulacakti. Ancak arastirinca hayal kirikligina ugradim yine. Almanyada tüp bebek tedavisinin sadece yarisini üstleniyor sigorta yanliz bazi kriterlere uydugunuz takdirde. Biz bütün kriterlere uyuyoruz sadece yasim tutmuyor, üstlenmeleri icin 25 yasinda olmam gerekiyor ben 24 e yeni girdim. Doktor yasimi karistirmis olmali :KK43: Bir yil daha hicbirsey yapmadan beklemek cok zor geliyor en azindan mücadele etmek istiyorum yoksa gecmez bu sene.

Sigorta üstlenmedigi zaman bütün ücreti bizim ödememiz gerekiyor, yani en az 3.000€ üstelik tutma garantisi bile yok dolayisiyla tekrar etmek zorunda kalabiliriz acikcasi bu rakam bizi cok asiyor :KK43:

Türkiye tüp bebek yapmanin maliyeti nedir arkadaslar bilgi verebilir misiniz bana? Veya benden tecrübeli iseniz bana bir öneriniz var mi? simdiden tesekkürler

2. 22 Eylül 2010
  3. zubeyde24

zubeyde24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım burda da mecburen özelde yaptıracaksın oda merkeze göre değişiyor 4500 tl ile 6000 tl arası diyebilir sana ssk karşılasada yine kişiden kişiye değişiyor ama oda ortalama 2000 ile 3000 tl arası ödeme yapılıyo

4. 23 Eylül 2010
  5. zinal

zinal evli mutlu ve çocuksuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım 3000 euro 6000 tl yapar türkiyedede pek farkı yok aslında buradada 4500-6000 tl arasında degişiyo buradada bunun garantisi yokki bak ben bu kötü sonucu yaşamışinsanım paranın çıkması gerekmiş ve çıktı napalım:KK43:

6. 23 Eylül 2010
  7. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.839
    Ödül Puanları:
    238
    Burda da aynı fiyat yakın yani raporda alsan yine 3000 4000 harcanıyor galiba canım
    benim ilaçlarım çok tutmuştu 6500-7000 buldu sanırım
    bu bir yılı bitkisel kürlerle vücudunu hazırlayarak geçirebilirsin canım tabi yine sana kalmış.

8. 23 Eylül 2010
  9. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim ilk tüp bebek tedavim raporlu ilaç dahil 5000 tl
    2.deneme raporlu ilaç dahil 2500 tl,(ilaç hariç 1300 tl)
    3.deneme raporsuz ilaç dahil 3500 tl tuttu.(ilaç hariç 2500 tl)
    2.ve 3.denemem aynı merkezdeydi.tabi merkezden merkeze değişiyo fiyatlar.aynı zamanda ben ilaçlarımı da rapor hakkım kalmadığı için internetten almıştım.daha uygun oldu.

10. 23 Eylül 2010
  11. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Verdiginiz bilgiler icin sagolun kizlar yani her halukarda en az 3.000-3.500€ gerekiyor. Bu durumda Türkiyede yapdirmasi almanyadakindan daha pahali, burda yapdirsam, 3.000€ biriktirene kadar aylar gecer, hazir onca ay gecmiskende 25e yaklasmis olurum direkmen 25i beklerim.

Anlayacaginiz pek cikis yolu yok gibi gözüküyor.

Peki sizler tüp bebek kararini vermeden önce hangi tedavileri gördünüz kizlar? En azindan bu bir yili savasarak gecirmek istiyorum. Benim doktorum hicbir tedavi görmeden, kontrollerden sonra bizim icin en iyi yöntemin tüp bebek oldugunu söyledi. Hicbir tedaviden gecmedim yani.

Spermleri düzetlmek icin vede yumurtanin catlamasinin olusmasi icin neler yapilabilir?

12. 23 Eylül 2010
  13. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nedense böyle sorular hep burda aklima geliyor doktorumun karsinda kücük dilimi yutuyorum sanki.

14. 24 Eylül 2010
  15. zinal

zinal evli mutlu ve çocuksuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya benimde eşimde sorun sperm sayısı 9 milyon bide hareketlsii az 2 aşılama yaptık ve tüp bebek yaptık herangi bi tadavi olmadı bize Allaha şükür bende bi sorun olmadıgı için.Zaten tüp bebekte aldıgın herşey kadına yapıldıgı için ozaman yeterince şey kullanıyosun. Tabii seninde bi problemin varsa tedavi yapılır heralde