Bana yardımcı olur musunuz sigarayı bıraktım ama çevremde herkes içiyor

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve Lara tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Lara
  1. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Kızlar bana yardımcı olur musunuz isgarayı bıraktım 12 yıldır içiyorum günde 1 paket fena içiciyim yani.Eşimde kullanıyor annemlerde sağım solum herkes yani.Allen Carr'ın kitabını okudum ve bıraktım 30 saat oldu içmiyordum ama son 4 saattir içimle baş edemz oldum eşiminkinden bi tane içtim oda hiç destek olmuyor içiyor yanımda yarama parmak basıyor sağolsun.Neyse fena suçluluk duyuyorum ve ilk defa bir yola girdim ve başarmak istiyorum.Burda bulunan arkadaşlarımdan her zaman destek aldım destek olmaya çalıştım bana yardım edin nolur.Hayatımda hiç böyle bir girişimde bulunmaya cesaret edemedim bu ilk ve son olsun o kadar zor ki söküp atayım şunu hayatımdan.En azından dua edin.

2. 30 Aralık 2008
  3. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım başlamak bitirmenin yarısıdır...
    bravo sana, seni tebrik ederim.....
    lütfen kendine yaptığın bu iyiyliğin devamını getir....

4. 30 Aralık 2008
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İlk 15 günü bir atlatırsan inanki yanında içseler tiksinirsin...

İnşallah bırakırsın kendini oyala bolbol su iç

Çok zararlı ve pis birşey bence

Mesela ne yaparsan yap hep sigara kokarsın ben işyerinde daha kapıdan girişte sigaraiçen insanın kokusunu alıyorum ve dışardan gerçekten kötü bir izlenim oluşturuyor...

Bırak lütfen bir daha içme sigara içen herkez bıraksın!!!

6. 30 Aralık 2008
  7. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Bugün ilk kez içmeyen biri olarak içen arkadaşlarımın kokusu çok kötü geldi artık öyle kokmak istemiyorum ama daha önemlisi önemli bir rahatsızlık geldiğinde ne bekliyordun sen bunu hak ettin demek istemiyorum asıl nedenim bu aslında.Birde beni en çok etkiliyen bir oğlum var allah bağışlasın hakkım yok..... kendini hasta eden bir anneye bakmaya ne mecburiyeti var oğlumun.Bu düşünce içimi kemiriyor

Son düzenleme: 30 Aralık 2008
  8. 30 Aralık 2008
  9. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah benimde basım belada. bende senin gibi 12 yıldır ve 1 paket filan Son iki haftadır acaba hamiş miyim diyerekten içmedim. bu hamişlik düşüncesi bile beni çok durdurdu. Ama hamiş olmadığımı anlayınca gözüm takildi sigaraya. İçtim. Kötü bi şey iki haftanın mücadellesini yerle bir ettimm.

Canın sigara isteiğinde bol su şçmeni tavsiye ederim işe yarıyor. eni anlıyorum benim kocişte içip duruyor. bununla nasıl mücadele edecez bilmiyom:KK43:

10. 30 Aralık 2008
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Gözüm üstünde sigara içtiğini görmiyim... kaydirigubbakcemile

12. 30 Aralık 2008
  13. Juliet

Juliet Guest

en fazlaa bi iki ay ararsın sigarayı
    sonra tiksinirssin yanında içseler bile
    iş sonraki dönemlerde bir iki içmemem
    iradene sahip olursa kesin kurtulursun bu illetten
    irade işi bu iş yanında ikram edilirse sakın alma böy böyle tekrar baslarsın
    kolay gelsin

14. 30 Aralık 2008
  15. Juliet

Juliet Guest

eşimden biliyorum defalarca bıraktı
    sonrasın da tekrar basladı
    irirade işi bu işler canım
    1 ...2 derken tekrar baslıyo..kızıyorum ama

16. 31 Aralık 2008
  17. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

canım su anda ınan aynı dertten muzdarıbız, ben ve esım kendımıze bır mılat olsun ıstedık. ve yarın yılın songunu ıcıp bırakmak ıstıyoruz. fakat senınde soyledıgın gıbı benımde esımınde cevresınde herkes ıcıyor. ve ben bu ınsanlarla hep bırlıkteyım. yapacak hıc bırsey yok dagın bası. hep bırbrımızı goruyoruz. ne yapacagımı bılmıyorum. esım benden daha dırıenclı bu konuda bana hep sen bu son sıgara de hemen bırakırım dıyor. bız bır ara 9 ay bırakmıstık. ardından benım salaklıgım yuzunden yenıden basladık o gune lanet edesım gelıyor. neyse ınsallah sende bende bırakmak ısteyenlerde bırakır..hihoyyytkaydirigubbakcemile2

18. 2 Ocak 2009
  19. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    İçtim yaaaaaaaaaa içtin malesef.Ama ilk defa böyle bir girişimde bulundum.36 saat dayanabildim bir arkadaş azaltarak bir yılda bırakmış buda mantıklı geldi bana bilmiyorum azaltabilecek myim Bi deniycem bunu tutarsa bu şekilde ama tutmazsa direk bırakıcam bırakmak zorundayım.:tomato::nazar:kötükedihüso