Bana Yardımcı Olurmusunuz ?

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım A.B.D.' forumundadır ve SHXIXNE tarafından 23 Mart 2008 başlatılmıştır.

23 Mart 2008
    Konu Sahibi : SHXIXNE
  1. SHXIXNE

SHXIXNE O Artık 3 Ü 1 Arada Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikler herkeze merhaba arkadaslar yeni evli bir çiftin eşi yurt dışına giderse eşini ne kadar süre sonra yanına alabilir ? Yurtdışında olanlar yada bu konu hakkında bilgisi olan var ise bana yardımcı olabilir mi ?

2. 23 Mart 2008
  3. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim anlayamadığım eşinmi yeni gitti yoksa eşin yurt dışında yaşıyormuydu

4. 23 Mart 2008
  5. SHXIXNE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben şuan nişanlıyım ve yaza düğünümüz olacak düğünden sonra oraya ilk defa gidecek.

6. 23 Mart 2008
  7. EKXIXNOKS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım onu bilemiyeceğim ama orda yaşayıp seni alsaydı istek kağıdının gelmesini bekleyecektin sen

8. 23 Mart 2008
  9. SHXIXNE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim ekinokscum :)

10. 23 Mart 2008
  11. EKXIXNOKS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım ama pek yardımcı olamadım konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olurlara.s.

12. 23 Mart 2008
  13. SHXIXNE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yokmu başka yardımcı olacak arkadaş ?

14. 23 Mart 2008
  15. Organikyasam

Organikyasam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasim sana yardimci olayim ama nereye gidiceksin once?
    1. mesela Hollanda icin minumum 21 yasinda olman+erkeginde min 21 olmasi gerek- --- ki yasin herhalde 21,, eger degilse kisi bekliyecek 21 olana kadar.
    2. esin o radaki aylik geliri belirtilen standart ta olmasi gerek, eger aylik maasi azsa ne yazikki zor.
    3. hollandaca kultur ve dil sinavina giricen ordaki konsoloslukta ---bi de onu gecmen gerek---

artik bu sartlari almanya, isvec-danimarkada uyguluyor,,, eger bu sartlarin varsa sinavida gectinmi tamam bitanem ,,,,,,bunlarin hepsi sadece esi zaten yurtdisinda olanlar icin aile birlestirme kanunu icinden,,, yani goruyorsun bir hayli getirmek zor artik,,buradaki turk gencleri bu yasadan sonra,,,artik cok az turkiye den gelin veya damat getirmeye basladi.

AMA simdi dikkat ettim bitanem senin yaza dugun olucak esin nediye yurtdisina gidiyorki? Biraz daha ayrintili yazarsan ne demek istedigini da iyi anlayacagim,, valla bu benim anlattiklarim esi o ulkenin vatandaslari icin,,yani alman veya hollanda pasaportu olan turk esler icin gecerli... esin okumayami gidiyor yoksa calismayami bilmiyorum ama avrupa ulkeleri icin okumaya giden bir kisinin istek yapmasi biraz zor bitanem,,oturum ve calisma izni olucak+ maasi yuksek olucak+ maasinin yuksek olmasi icin dilide malum iyi olmali,,,anca bunlardan sonra sana istek yapabilirmi gene bilemiyecegim,,, ancak ve belki su an bu da zor----belki turist olarak gelebilirsin. seni uzmek istemiyorum ,,bana ayrintili aciklarsan belki daha cok yardimci olurum

Son düzenleme: 23 Mart 2008
  16. 23 Mart 2008
  17. SHXIXNE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle sorumu cevapladıgın için teşşekkür ediyorum. Biz uzun süredir nişanlıyız ve nişanlıma güzel bi iş teklifi geldi bol maaşı var yani Amerikaya gidiceğiz ama tam olarak hangi semtine gidicegimizi bilmiorum

Son düzenleme: 23 Mart 2008
  18. 23 Mart 2008
  19. SHXIXNE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    waşhington a gidecekmiş ama ben bişey ögrendim eşleri 1 yıl sonra eger eşin deilse 6 ay sonra yanına alabiliormuş öylemi ?