Banada Aşilama Yapcaklarr......

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve xsxeker pembe tarafından 25 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ocak 2008
    Konu Sahibi : xsxeker pembe
  1. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Kizlar Sewgili Arkadaşlarim Aşilama Yapilacak Bidahaki Ay Eğer Bu Ay Olmazsa Korkuyorum Hemde Nasil Neler Yapcaklar Nasil Aşamalardan Geççem Ve Sonunda Noolcak Beni Korkutan Iğneler Nasil Yapiliyor Ahhhh Kizlar çoook Korkuyorum Yardimmm Lütfeeeennnnnnnnnnnnnnnn Yardimlariniz Beni Biraz Rahatlatacak Buarada Daha önce Gebe Kaldiğim Için Kanallarda Asorun Yok Onu Biliyorum çikolata Kisti Dolayisiyla Amelyat Oldum Ve Bu Yüzden Biran önce Gebelik Istiyo Doktor Malum Tekrar Ediyo Bu Lanet Kist Sewgiyle Ve Bol Bebekli Günlere Hep Beraber.......

2. 25 Ocak 2008
  3. AZ-RA

AZ-RA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim,
    Öncelikle sakinol.Öyle aşılama hiç korkulacak bir şey değil.Ben üçkez yaptırdım ama olmadı.İnşallah senin hemen olur.Önce adetin ikinci günü kan verirsin sonra folikülometre yani yumurtaların içinde büyüyeceği keslerin çapı ölçülür ona göre doktor belirli araliklarla seni çağırır tekrar bu ölçümleri yapmak üzere.
    İlk muayeneden sonra iğne veya hap ne gerekiyorsa verir ki foliküller gelişsin diye.İğneler çok kolay hiç korkma sana nasıl yapılacağı mutlaka anlatılır.
    yumurtalar belirli bir çapa ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi verir .Bu iğne hem yumurtaların son olgunlaşmasını hem de folikülün çatlayarak yumurtayı serbest bırakmasını sağlar.Bu iğneden belirli bir süre sonra doktor seni aşılama için çağıracaktır.Eşinden alınan spermler yıkanarak uzun uçlu bir plastik şırınga ile senin rahiminin içine bırakılır yaklaşık yarım saat kırk beş dakika yatarsın.14 gün sonra kanda beta hcg baktırırsın.bunların hiçbiri ağrılıişlemler değil gayet rahat ol.İnşallah hemencecik olur canım .Allah yardımcın olsun.Başka sormak istediğin şeyler olursa elimden geld cevaplarım.sevgiler

4. 25 Ocak 2008
  5. aynurxoxz

aynurxoxz yaşama sevincim3 melegim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım aşılama çok basit önce koldan yada göbekten ister kendin ister eşin iğne vuruyo yumurtaların belli olgunluga gelince (bu arada gün aşırı ultrasonla büyüklügüne bakıyorlar)çatlatma iğnesi oluyorsun oda kalçadan normal iğne olur gibi ve en son transfer onuda anlamıyorsun bile birkaç dakikalık işte bu kadarrrrrrrrrr

6. 25 Ocak 2008
  7. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    aslında korkuyorum ya aşılama yapıldıktan sora tutupta aksi bi hareketle kaybedersem die hani bi anlık ters bi hareketten çok endişe ediyorum acaba ölemi olcak bölemi peki yatak istirahati diolar bu doğrumu birkaç gün yatmak gereklimi illa aslında kafam çok karışık korkuyorum endişe ediyorum

8. 25 Ocak 2008
  9. snoopy

snoopy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba şeker pempe...korkmaman lazım hatta çok rahat olmalısın kendimizi kasınca ki bunu bende yapıyorum herşey ters gidiyor..zaten şu rahat olma işini başarsak gerisi gelecek...

10. 25 Ocak 2008
  11. Ela-gxoxzlxuxm

Ela-gxoxzlxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam şeker pembe
    öncelikle bu kadar panik yapmana gerek olmayan bi işlem aşılama.biliyorsun bu tür tedavilerde stres çok etkiliyor.bu tür endişelerini yaşının gençliğine ve önce hamile kalıp ve kayıp etmene bağlıyorum.bende daha önce talihsiz bi gebelik geçirdim ve 2.aşılamamda hamile kaldım.aşılamada sadece yapıldığı gün dinleniyorsun ertesi gün normal hayatına devam edebilirsin.hayırlısı olsun.bol şanslar

12. 28 Ocak 2008
  13. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    hepinize çoooooooooooooookkkkkkkk teşekkürler kıslşar takmıyom ama aradada noolcak tutcakmı die düşünmüyo diilim açıkçası allah büyük hepimizin yüzüne bakar inşallah teşekürler

14. 28 Ocak 2008
  15. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bol şanslar, aşılama kolay da sonrasındaki sonuçlar bazen zor geliyo bize :KK43:

16. 13 Kasım 2008
  17. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    güncelliğini yitirdiği için konunuz kilitlenmiş olup sorularınız için konu sorumlusu (moderator) ile iletişime geçebilirsiniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.