Banka kart ücretini iade etmiyor

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve resigned tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : resigned
  1. resigned

resigned Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar, bankanın birinden kiramı yatırıyorum. Başka hiçbir işlem yapmıyorum. İşlem yaparken banka 3. 50 lira işlem masrafı zaten kesiyor. Bunun dışında bir de "yıllık hesap işletim ücreti" adı altında kesinti yapıyor. Kaymakamlığa başvurdum. Oradaki ilgili merci lehime karar verdi ama 3 ay geçmesine rağmen banka ödeme yapmıyor. İlamlı icra takibi için icraya gittim; ipten çaputtan işler için burayı meşgul etmeyin gibisinden bir tavır sergilediler. Bilmem hangi form varmış onu doldurmalıymışım, bir avukata danışmalıymışım... İyi de, 3 kuruşluk şey için bir de avukata mı para vereyim. Ne yapmalıyım, bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. 26 Ağustos 2010
  3. pause

pause Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hangi banka ile sözleşmen var bilmiyorum ama eğer prestijli bi bankaysa bence sikayetvar.com a sikayetini yaz. muhtemelen sorunun çözülecektir.

4. 26 Ağustos 2010
  5. resigned

resigned Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Canım, kaymakamlıkta tüketici heyeti var ya, oraya dilekçe verdim. Onlar incelediler, beni haklı buldular ama Akbank hiç istifini bozmuyor. Nasıl bi hukuk sistemi anlamadım ki. Madem resmi birimler halledemiyor, bunlara söz geçiremiyor niye vaktimizi alıyorlar, niye umutlandırıyorlar? Tefecilik sistemi böyle işliyor desinler, biz de lanet okumaktan başka bir şey yapmayalım.

6. 26 Ağustos 2010
  7. pause

pause Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence sen yinede belirttiğim siteye şikayetini yaz. kaybedecek bişeyin olmaz. kaldıki akbank hemen ilgilenecektir:KK66:

8. 27 Ağustos 2010
  9. resigned

resigned Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Tamam canım, bi de oraya yazayım bari.

10. 22 Nisan 2011
  11. avukatistanbul

avukatistanbul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba
    Tüketici Hakem heyeti kararını icraya koyabilirsiniz
    icra formu örnekleri internette de mevcut
    bir tanesini indirip doldurun ve icra dairesine heyet kararı ile birlikte başvurun