bankacı arkadaşlardan çok acil yardım bekliyorum

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve yld tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

  11 Mart 2010
  Konu Sahibi : yld
 1. yld

  yld Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2009
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  eşimin bir bankaya kredi kartı borcu olarak 17000 civarında ödeyemediği için katlanan bir borcu var. bu borcumuzdan dolayı henüz bir uyarı mektubu vs. gibi bir şey gelmedi. borcumuzu şimdilik ödeyemediğimizden evimize haciz gelir mi? bankalar sadece maaşa haciz koyuyorlarmış diye duymuştum bu doğru mu acaba? Eşim asgari ücretle çalışıyor ne kadarı kesilir? Bir de banka borcunun taksitlendirildiğini ya da dondurulduğunu duydum. böyle bir şey var mı? varsa bunun için ne yapmalıyız? lütfen beni bu konularda aydınlatır mısınız? Durumumuz gerçekten çok acil. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.a.s.
   
 2. 11 Mart 2010
  Konu Sahibi : yld
 3. izmirli82

  izmirli82 NİSAN'IM CANIM KIZIM Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2009
  Mesajlar:
  743
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  bildiğim kadarıyla 90 gün sonra yasal takip başlıyor
   
 4. 12 Mart 2010
  Konu Sahibi : yld
 5. cassandrax

  cassandrax Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  88
  ekstre borcunuzu 3 ay üstüste ödemediğinizde kanuni takibe atılır ve yasal işlemler başlar. ancak bankaya giderek ve peşinat vererek kart borcunuzu takibe atılmadan taksitlendirebilirsiniz.
   
 6. 22 Mart 2010
  Konu Sahibi : yld
 7. mamagoz

  mamagoz mamagöz Üye

  Katılım:
  17 Mart 2010
  Mesajlar:
  117
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  86
  Bankalar leblebi dağıtır gibi kredi kartı dağıtır, sonra da ödeyemediniz diye işlem başlatır. Ama zaten amaç da budur. Banka için risk sözde dağılmıştır (20 milyarı 1 kişiye vereceğine 5 kişiye kredi olarak böler). Ama borç yüzünden aileler dağılmıştır, ama çocukların psikolojisi kötü etkilenmiştir, karı koca gırtlak gırtlağa gelmiştir vs... evde yaşanan huzursuzluk bankaların umrunda değildir.

  Her gün giyinip süslenip evden şık ofislerine doğru yol alırlar. Herkesin birbirine sözde yardımcı olduğu ama çıkar söz konusu olunca çoğu kişinin arkadaşlık falan takmadığı, fırsat bulsa diğerinin gözünü oyacağı bir ortamdadırlar ama kurum kültürü olan bir işte çalışıyor olduklarını düşünürler. ışte itina ile herkesin yüzünde bir koca yapay gülümseme ile fotoğraflar çekilir, satılan kredi kartı hedeflenen adede ulaşınca ufak çapta partiler verilir, çekilen fotoğraflar itina ile facebooka yüklenir, etrafa işte ben böyle modern bir iş ortamına sahibim mesajları alttan alta verilir. Akşam olunca servislere binilir eve gidilir, ertesi gün için hazırlanılır. Her gün benzer bir tempo vardır ama bu arada o kart mağdurları ne olmuştur, kimse düşünmez. Akıllarına bile gelmez sizin yaşadıklarınız, yaşayacaklarınız. Kimse üstüne alınmasın. Ben öylesine bir tablo çizdim. Herkes aynen bu tablodaki gibi olmak zorunda değil. Ama mutlaka kıyısından köşesinden biryerlerden tanıdık gelecektir ilgililere.