Bankacı Arkadaşların Yardımına İhtiyacım Var Arkadaşlar!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cerenora tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : cerenora
  1. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu olay birkaç gündür ciddi ciddi sinirlerimi bozuyor... Geçen gün evde tek başıma uzanırken cep telefonum çaldı ( telefonum kendi adıma kayıtlı eşimle hiç alakası yok) x bankadan arıyorlarmış ve eşimi istediler ben de "buyrun ben eşiyim" dedim. Benden eşime ulaşabileceği başka bir numara olup olmadığını soruyor ısrarla. Ne için arıyor açık açık söylemiyor da neyse ben pek önemsemedim ve telefonu kapadım. Olayı eşime anlattım eşim de şaşırdı çünkü bizim bu bankayla değil bir işimiz ikimizin de herhangibir şubesinden içeri girmişliğimiz bile yok ve eşim asla kendi işi içn benim numaramı vermez. Haftasonu sabahın köründe yine aradı aynı numara bu sefer eşim açtı 8 saniye sesini dinledi ve kapattı (bankanın 444 ile başlayan numarasından aranıyoruz bu arada) neyse biz boşverdik sonra bankanın müşteri hizmetlerini aradık muhattap bulamadık. Bugün yine aynı numara, aynı kadın beni arıyor ve yine eşimle görüşmek istediğini söylüyor. "Buyurun ben eşiyim" dediğimde ise çattt!! telefon suratıma kapatılıyor. Ben de Tekrar müşteri hizmetlerini aradım bulduğum ilk muhattaba açtıl ağzımı yumdum gözümü! Bana bu olay çok şaibeli geliyor. çünkü ne eşimin ne de benim bu bankayla hiç işimiz yok. Arayan şahıs neden benim numaramı kullanıyor? Eşim açtığında ya da ben ben eşiyim dediğimizde neden seslerimiz dinlenip telefon suratımıza kapatılıyor? Bu arayan kadın ne için aradığını da söylemiyor. Ve bankacı üslubunu biliyoruz kendini tanıtır neden aradığını falan söyler amacı bilgi vermekse kocamı bulamadıysa bana bilgi verir. Çok sinirlendim artık ya! Bankacı arkadaşlardan bir yorumu olan varsa çok sevinirim!! :eek:klava: şimdiden teşekkürler...

2. 6 Nisan 2009
  3. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    hakkatten çok şaibeli olmuş,
    eşine güveniyor musun? :nazar:

hayır aldatıyor demicem yanlış anlama sakın ama eşin tanımıyorsa bu hatunu eşinin adını nerden biliyor. :uhm:

acaba eşinin evlenmeden önceki bi kız arkadaşı olabilr mi ama o da senn numaranı nerden bulacak çok garip geldi bana ya :uhm:

peki bankayı aradığınızda ne cevap verdiler

4. 6 Nisan 2009
  5. cerenora

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Eşimin suçu olmadığına çook eminim. Bankadaki bayan da bir anlam veremedi bir de eşiniz bankayı arasın aranmak istemediğini söylesin dedi. Referans olarak başka banka vermiş olabilir dedi ama neden benim numaramı versin ki?

6. 6 Nisan 2009
  7. EU1

EU1 Guest

tesadüf olmuş dicem bu kadar tesadüf olmaz üst üste eşini ısarla arayıp bilgi veremedikleri tek konu ise cnm kredi olmalı mesela nişanlımın kredi borcu var onun için arıyolar söyleyin diyorum bana söylemiyorlar eşi olsanız bile imkansız dedi umarım kredi çekmemiştir senden habersiz
    ama ses dinlenmesi kapanması falan var açıkcası anlamaıdm cnm ya

8. 6 Nisan 2009
  9. cerenora

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Ya canım öyle bir şey olsa anlıyacağım ilk aradığında kişisel kampanya falan diye geveledi ağzında.. Eşimin tüm maddi hesapları benim elimdedir.Eşim benden gizli kredi çekse hiç benim telefonumu verir mi? adamın maaş kartı bile bende.

Son düzenleme: 6 Nisan 2009
  10. 6 Nisan 2009
  11. misssy

misssy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    En yakın banka şubesine gidin (eşinizle beraber çünkü size bilgi vermeyebilirler ) ve bireysel müşteri temsilcisine durumu anlatın ve sizi rahatsız ettiğini bildirin. numara kayıtlı ise numarayı gösterin, sadece sizi işletmek amacı ile aramış olabilirler. Belki o numara o bankanın numarası değildir. Hangi tarihte ve saat kaçta arandığınızı görebiliyorsanız telefonda (eğer bankanın numarasından arandıysanız) ses kayıtlarınızı çıkartırlar. Umarım yarımcı olabilmişimdir.

12. 6 Nisan 2009
  13. cerenora

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Eşimsiz gitmek zorundayım ama yine de şansımı denieyeceğim. Teşekkür ederim canım...

14. 6 Nisan 2009
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Sizi rahatsız etmek ,huzurunuzu bozmak isteyen biri de olabilir
    Yaklaşımınız çok mantıklı,Eşiniz bankayla iş görse ne diye sizin telefonunuzu versin ki?
    T.Telekom dan numara sahibini öğrenmeye çaılışın,şayet sabit hatsa...
    Kaydı olmayan bir no ise kesin işin içinde bir durum var demektir.
    Hiçbir işyeri T.telekomdan no sunu gizlemesini istemez....bence...

16. 6 Nisan 2009
  17. misssy

misssy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu bir dolandırıcılık veya hackerlık girişimi de olabilir. Tüm hesaplarınızı bir bankada toplayın ve bloke koydurun. Böyle bir girişimde bulunulduğunda anında yakalarlar o zaman, ya da eşiniz bankayı arasın ve öğrensin neden arandığını, telefondaki kişi isim verdi mi?

18. 6 Nisan 2009
  19. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    [B]Pardon ya 444 lü numara demişsiniz.
    Ama acayip bir durum olduğuda bir gerçek...
    [/B]