bankacı mı öğretmen mi?

Konusu 'YGS (Yüksek öğretime geçiş sınavı) / LYS' forumundadır ve belissima tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : belissima
  1. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar sizin yorumlarınızı bekliyorum,
    Öğretmenlik mezunuyum ama atanamadım. Kpss moralimi tamamen bozdu ve bende başka iş sahaları düşünmeye başladım. Bankacı olan ya da olmayan arkadaşlarım siz olsanız hangisini isterdiniz? Öğretmenlik mi bankacılık mı? Ayrıca bankada çalışan birisi ne kadar maaş alır?

2. 18 Temmuz 2008
  3. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cissemciğim hangi bölüm mezunusun. Bizim bölümünde taban puanı 89 da kalmıştı geçen sene .Fen bilgisi öğretmenliği mezunuyum. Üstelik sınavdaki netlerime baktımda bu senede umudum yok.Bankacılığı soruyorum ama yinede gönlüm öğretmenlikten yana.Sadece 3yıldır uğraşıp atanamamak beni bu düşüncelere itti. Seneye tekrar çalışmayı göze alamıyorum. Ne olacak bilmiyorum çok kararsızım.
    Diğer arkadaşlar, sizede yorumlarınız için teşekkürler.

4. 18 Temmuz 2008
  5. Likapa

Likapa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kariyer guzel bir şey ama bir bayan olarak ben öğretmenlığı tavsiye edrim.Eşimin üniversiteden br arkadaşı vardı bankacı kısa zamanda kayseride bi bankanın merkez şubesınde çok guzel yerlere geldi.Bankacılık zor yukseldikçede mesai saatleride yukselıyo yuku de ağır evlendı ve öğretmenliğe geçtı çok yoruluyorum eve gelince bırak yemek hazıtlamayı kılımı bile kıpırdataıyorum bunca sene karıyer diye boşuna zamn harcamışım xdedi bıraktı bi komşum genç kız o da bankada aklım olsa diyo hemşirelik okurdum asla bankacı olmazdım dıyo.Yınede tercıh senin ama sonunda bir anne olacaksın annelikle beraber yurutebileceğin en uygun meslek saat olarak öğretmenlık psıkoloklarda genelde bunu söyluyo hakkında hayırlısı olsun

6. 18 Temmuz 2008
  7. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cissemciğim benim 3. girişim sınava. Geçen sene 82 aldım, bu puanında yetmeyeceğini düşünüyorum. Dersaneye gelince dersaneye hiç gitmedim. evde oturup pekala düzenli bir şekilde çalışmak bence aynı şeye gelir gibi geliyor. kitap olarakta yargıya ve ihtiyaca çalıştım. yargı çok ayrıntı(tabiki sınavdan sonra öyle olmadığını anladım), ihtiyaçta özet bir kitaptı(tekrar için güzeldi).tabiki ne kadar güzel olduğu da malum. Senin netlerin nasıl? Benimki gy gk 96 eğitim 78, yani hiç umudum yok.

8. 19 Temmuz 2008
  9. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim canım, umarım herşey istediğin gibi olur. İl isteme gibi bir lüksüm yok zaten, atanayım da neresi olursa olsun diyorum.

10. 19 Temmuz 2008
  11. EU1

EU1 Guest

bankacılık derim iki mesleği karşılaştırınca çünkü ;
    öğrenmenlerin 20 yıl çalıştığı maaşı biz en çok 5 senede alabiliyoruz.performansınız iyiyse yükselebiliyorsunuz.ben vezneden başlamadım.iş akıştayım bir sene sonrada bireysel yönetmen olmayı planlıyorum ve onların aldığı maaşları buraya yazsam ağızınız uçuklar.zor meslek diyorlar bankacılık :) her iş zordur.belli bir düzen oturttuğunuz zaman herşey güzel olur emin olun.ayrıca bir arkadaş kademen yükseldikçe mesai saatleride yükseliyo diye bir şey söylemiş.ilk defa duyuyorum bunuda,böle birşey yok.özel ve devlet bankası diye ayırırsak özelde 7-8 o civarlar iş biter.devlette 5 te paydos edilir.
    siz bence öğretmenlik yapmalısınız çünkü o yönde eğitiminiz var.bankaya girersiniz çökezlersiniz çok bunalırsınız bilginiz olmadığı için.zaten iktisadi bitirmiş sırada çooook kişi varken sizin bankacılık yapmanızda haksızlık diye düşünüyorum.
    herkes bildiği işi yapsın ki verim sağlansın ..

12. 19 Temmuz 2008
  13. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok güzel şeyler yazmışsın
    ben muhasebe bitirdim gidipte öğretmenlik yapayım demiyorum
    bütçe,bilanço,bilgisayarlı muhasebe,beyanname doldurma hesaplama vs.
    tüm hesap kitap işlerinin eğitimini görüyoruz...
    başka alanda okumuş biri geliyor bankacı olacam...
    bankacı olmak öğretmen olmak kadar zor...
    bende öğretmen olayım bari...

14. 19 Temmuz 2008
  15. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende öğretmenlik okuyorum..Bilgisayar öğretmenliği vay halimize diyorum..:KK43:((((

16. 20 Temmuz 2008
  17. pufidik_doku

pufidik_doku sadık üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar ben de bu yıl bankacılık sigortacılık bölümüden mezun oldum.şu an iş başvurusu yapıyorum aynı zamanda da kpss ye hazırlanıyorum.dersaneye gittim ama 2,5 yaşında bir oğlum var ve onunla ne kadar çalışılırsa o kadar çalışabiliyorum.benim istediğim meslek de bankacılık.ama o olmazsa kpssye bağlı sigortacı olmak istiyorum.o da çok gelecek vaadeden bir meslek bence.şu an iş başvuruları yapıyorum.bakalım herşeyin hayırlısı diyorum hepimiz için.............

18. 20 Temmuz 2008
  19. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle öğretmenlik canım...
    bayana yakışan en güzel meslek olduğunu düşünüyorum...
    hakkında hayırlısı olsun...