bankacılarr

Konusu 'Mesleklerimiz ve Biz' forumundadır ve calimenjero tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : calimenjero
  1. calimenjero

calimenjero bu aralar depresifim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese içinizde mezun olup bankacı olmak isteyen arkadaşlarımız varsa ben sınavlar ve bankalarla ilgili bildiğim bilgileri sizlerle paylaşmak isterim ve bankacı olan arkadaşlar varsa burdan dertleşebilirr ve bilgilerimizi paylaşabilirizz buyrunnnnnnnnn alkisalkisalkis vereliniortak

2. 20 Aralık 2009
  3. turuncukelebek

turuncukelebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim merak ettiğim sorulaırm va rcvplarsanız çok mutlu olurum:1rolleyes:ben öğretmenlik okuyorum fakat aynı zamanda da açıköğretimde işletme okuyorum .benim şimdi işletmeyi bitirince bankada çalışma imkanım nedir ve ne olarak çalışırım nereye kadar çıkarım teşekkür ederima.s

4. 20 Aralık 2009
  5. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aöf mezunu olup bankalara girmek zorlaştı canım.. artık çoğu özel banka üniv. ayrımı yapıyor..

6. 20 Aralık 2009
  7. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yani benim girebilmem için bi ünide ama iyi bi ünide işletme iktisat ekonomi matematik ya da istatistik gibi alanları bitirmem gerekiyor öyle mi

8. 20 Aralık 2009
  9. calimenjero

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle eğer öğretmenlik okuyorsan ilk önce olabiliyorsan öğretmen ol derim hani klişe bir değim vardır öğretmenler rahat diye hakikaten bankacılara göre o konuda şanslılar bankacılık çok zor kimi zaman hafta sonlarından feragat ediyorsun kimi zaman akşam mesai bitimden sonra kalıyorsun düzensiz yani ama eğer bankacı olucaksan benim tavsiyem önce gişeden başla her şeyin temelini öğrenmek iyidir gişeyi öğrendikten sonra satış departmanında daha başarılı olursun ama zaman kaybı dersen satış departmanını öneririm ben sana en azından önü daha açık işletme mezunu olman tabiki avantaj ama artık bankalar spk lisansı dediğimiz lisanası arıyor ve kendi kurumları içinde bile bu lisansı almayı zorunlu tutuyor devlet bankası yada yarı devlet yada yarı vakıf olan bankaların ücretleri ve sosyal imkanları çok daha iyi özel bankalardanda bu statide olan bi kaç banka var bankaların ilaanlarını kendi sitelerinden veya iş ilanı veren sitelerden veya anlaşamalı oldukları danışmanlık şirketlerinin sitelerinden bulabilirsin her bankanın giriş şekli ve sistemi farklıdır. bu arada site ismi verilebiliyormu bilmiyorum o yüzden iş ilanı veren ve danışmanlık işi yapan sitelerin adını burdan yazamıyorum ve bankacılar için yada bankacı olmak isteyenler için özel bir site var ordanda girmek istediğin bankaya göre yardım alabilirsin umarım yardımcı olabilmişimdir :)

10. 20 Aralık 2009
  11. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    zorlanmadan girmek için evet.. şahsen benm görev yaptığım banka üniv ayrımı yapıyordu. önceliği o üniv mezunlarına veriyorlar. aöf mezunları da giriyor tabi ama ,dediğim gibi ihtimal durumu biraz daha az.şansını zorlayacaksın her zaman :KK66: benim gibi..

12. 20 Aralık 2009
  13. calimenjero

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öyle bi şart olduğunu sanmıyorum ben mesela uluslararsı ilişkiler mezunuyum ama tarih mezunu olup arkeoloji mezunu ve kimya mezunu olupta bankacı olanlar da var sınavı geçtikten ve mülakatlarda kendini gösterdikten sonra olursun bence :) sadece gerçekten bu işi yapmak istediğini göstermen yeterli ama tabi bankasına göre de değişir

14. 20 Aralık 2009
  15. calimenjero

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    siz hangi departmandasınız? :) ben satıştayım vee 2 haftadır bir fiil çalışıyorum geçen hafta resmen ağlaya ağlaya gittim işeee :KK43:

16. 20 Aralık 2009
  17. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler:)öğretmen olmak öyle zorki atama yapıldı 486kişi atanıyor benim okuduğum öğretmenliğe yani şaka gibi bir durum kpssden95üstü almam gerekiyor atanabilmem için o da kadro olursasenağlamaüniversitede kalmayıda düşünüyorum akademisyen olarak ya ben ne çok şey düşünüyorum ya oysa daha çok va rmezun olmama:teytey:ama napıyım şimdiden düşünmek lazımbenneyaptımki

18. 20 Aralık 2009
  19. calimenjero

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım herzaman iş sahanı geniş tutman gerekirr sadece tek bir işe adapte olma kendini sürekli geliştir en azından seçeneklerin çok olursa biri olmadığında okadarda hayal kırıklığına uğramamaış olursun ben ce bi sürü olasılık düşünmekle iyi yapıyorsun :KK66:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.