Bankalarda kişiye özel kredi bilgileri bir başkasına verilebilir mi?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve yld tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : yld
  1. yld

yld Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    akbankta çalışan arkadaşlar varmı içinizde acaba.
    banka bana ait olan ve büyük bir kısmı ödenmiş olan krediyi eşime söylemiş. bu nasıl olur? bunun için ne yapmam lazım bankayı şikayetmi etmeliyim. lütfen bana yardımcı olun...

2. 12 Mayıs 2009
  3. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ah be canım ne kadar üzüldüm senin adına bilemezsin çünkü bende aynı senin dertten muzdaribim eşim bişey sorcakta onlarda söliycek diye inan uykularım kaçıyor hep bunu düşünürdüm biliyormusun acaba kişisel müşteri bilgisi hani eşime söylerlermi diye demekki söleniyomuş kahretsin ama ben kafama koymuşum eğer böle bişey yaparlarsa şikayet etcektim henüz olmadı ama olursa hiç durmam edrim seninkini nasıl söylemişler acaba biraz daha açabilsen konuyu ya merak ettim hemde korkmaya başladım yani tesadüfmü yaksa durup dururkenmi sölemişler eşine hay allah ya

4. 12 Mayıs 2009
  5. yld

yld Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım eşimin bankada işi varmış tabi orada tanıdıkları vardır. nasıl olmuş bilmiyorum ama çektiğim krediyi öğrenmiş. eminim orada çalışan arkadaşı filan söylemiştir. bende şikayet etmeyi düşünüyorum. eşim bugün beni arayınca beynimden vurulmuş gibi oldum açıklama bile yapamadım. tabi oda çok sinirliydi. akşam evde çıngar kopacağa benzer. umarım seninki öğrenmez büyük şanssızlık

6. 11 Haziran 2009
  7. zahter

zahter tazedagkekigi.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mesaja cevap çok geç oldu ama ben akbanktayım. ben kendi adıma asla kredi orcu hakkında bilgi vermiyorum. söylemek yasak. ama inanın öyle inatçı öyle terbiyesiz insanlar varki. karımın borcunu ödeyeceğim bana söylemiyor diyerek şube müdürüne defalarca şikayet edildim. müdür sert bir dille ödeme yapan her müşteriye söyleyeceksin dedi. keşke herkes kurallara uyup işini layıkıyla yapsa. bizleride zor durumlarda bırakmasa hiç kimse. belki kötü bir durum ama ben bile kendim personeli şikayet edebilirim. sizde personelin adını vermeden genel olarak müşteri hizmetlerine şikayet edip hakkınızı arayın. şubede bu iş hemen kapatılır bilgiiz olsun. insanlar biraz daha özel bilgilere ve eşlerinin onların malı değil bir başka birey bir başka müşteri olduğunu anlasalar keşke.

8. 13 Haziran 2009
  9. madamwitch

madamwitch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bir bankacı olarak söylenmesinin yasak olduğunu, bankaya maliyetinin çok fazla olacağını söyleyebilirim. Bizler her ne kadar müşterilerimiz anlamak istemesede söylemiyoruz bırakın müdüre şikayet etmeyi genel müdürlüğümüze dahi şikayette bulunuyorlar ama bu konular genel müdürlükten biligilendiriliyor bizleri müşteri gizliliği temel kuralıdır bankacılığın sevgilerimle...

10. 13 Eylül 2012
  11. ZEYORK

ZEYORK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Banka sizinle ilgili hiçbir bilgiyi üçüncü kişilerle paylaşamaz, paylaşırsa Kanunu çiğnemiş olur. Onlar bizi sinek gibi gördüklerinden at koşturuyorlar ülkemizde ama ben dava açıyorum, siz de açın. Mümkünse tazminat davası açın biraz da onlar bize birşeylerin bedelini ödesinler

Son düzenleme: 13 Eylül 2012