Banueralp'in başarı öyküsü

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve banueralp tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

17 Aralık 2009
    Konu Sahibi : banueralp
  1. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese öncelikle merhaba.
    evlenmeden önce hep 50 li kilolarda gezen biri olarak ailemdede hiç kilolu bayan yok. hiç bir zaman kilomu problem yapıp diyet listelerine başvuracagım aklıma gelmezdi. balık etli ve çok orantılı olan vucudumu hep begendim. 56 kiloyu ne yaparsam geçmezdim. ve bu kilo bana gerçekten çok yakışırdı. evlilikle birlikte 5 ayda 60 kilodan 68 e çıktım. hamile kadıgımın 2.. ayında tam 71 kiloydum. hamilelik dedim ve yedim yedim yedim. nasılsa dogumdan sonra vericektim. dogum yapıp hastaneden çıkarken tam 83 kiloydum. herkes dert etme ailede kilolu yok verirsin dedi. kızım 2.5 yaşına geldi ve 2.5 senede düşe düşe sadece 76 kiloya inebildim. allahım nasıl birşeydi. her seferinde diyete başlıyor ama yarım kalıyyordu. sonra diyet haplarına başladım. bir hapla 1 ayda 5 kilo verdim 70 olmuştum. ama 1 ay sonra 76 oldum tekrar. bir magazaya girdiğimde en büyük bedenimiz 40 demelerinden sıkılmıştım. eşiminde kilomu hiç bana hissettirip sorun etmemesi beni daha da umursamaz yapmıştı. artık büyük beden satan magazalara girmeye başlamıştım 42+ magazalrdan alışveriş yapıyordum. annemlere her gittiğimde annemle kilo yüzünden kavga ediyorduk. giyecek hiçbirşey bulamıyordum. bir gün bir arkadaşımı yolda gördüğümde tokat gibi çarptı gerçek suratıma. arkadaşım ne olmuş sanaaaaaaa diye şoka girdi. yazık etmişsin kendine hemen kendine gel dedi. daha yaşım 26 dıydı. akşam eve geldim ve eşimin msn de bir arkadaşıyla yazışmasını gördüm.(18 mart 2009) arkadaşına bir muhabbet esnasında ŞİŞMAN KADINI KİMSE SEVMEZ ...diye bir yazışma gördüm. o gün o saatte akşam saat 8 di tüm hayatımı değiştirecek kararı aldım. ve temmuz ayının 9 u yani evlilik yıldönümüme kadar 63 kiloya geldim. şua n 59 kiloyum . şimdi hedefim 5 kilo daha vermek. verdiğim kiloları koruyorum hala. ve bundan sonra almamaya söz verdim. her gören şok oluyor. çocugum olduguna bile inanmıyorlar. kimse inanmıyordu verebilecegime kilolarımı. özellikle annem. veremezsin artık diyordu. şimdi 38 beden giyiyorum. sporla destekledim vucudumda en ufacık sarkma olma. o kadar mutluyumkiii her magazadan istediğimi alıyorum. tarzımı imajımı değiştirip bekarlık günlerime döndüm. kızlar yeterki inanın . hedeflediğiniz herşey gerçek oluyorrr . herkese başarılaropuyorumnanaktanRESİM KOYMAYI BALARIRSAM KOYUCAM ARKADAŞLAR

2. 17 Aralık 2009
  3. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Aralık 2009
  4. 17 Aralık 2009
  5. barsed

barsed çocuktum hürdüm!!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy ayakta alkışlıyorum seni bende evlendıgımden beri 5-6 kılo aldım 65 kiloyum bende vermek ıstıyorum.
    peki ama sen nasıl kilo verdin anlat biraz diyetisyenemi gittin ne yedin ne içtin ve ne yemedin?spor yaptınmı hadi anlat bize a.s.

6. 17 Aralık 2009
  7. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Aralık 2009
  8. 17 Aralık 2009
  9. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yok cnm diyetisyene gitmedimmm kendim çok saglıklı beslendim. birazdan yazıcam neler yaptıgımı

10. 17 Aralık 2009
  11. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok zayıf olanlar doğumda diğerlerine göre 2 kat fazla kilo alıyorlar bu bir gerçek etrafımda evlenmeden önce 40 kilo olup da doğumdan sonra 70 lerde seyreden ve hala öyle devam eden bir çok insan var çok zayıf insanlarda birden deformasyon oluyo normal kilolu insanlar daha yavaş geçiriyor bu dönemi diye düşünüyorum

12. 17 Aralık 2009
  13. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    hakkaten nasıl verdiğinide yaz bari :)

14. 17 Aralık 2009
  15. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    19 mart sabahı başladım bu maratona:KK70: sabah kahvaltımda kepek ekmegi haricinde hiç bir şeyi kısmadımm. 3 dilim kepek ekmegii yanında domates ,tam yaglı beyaz peynirr, şekersiz nescafe, 1 bardak greyfurt suyu, yumurta hemde 2 tane çünkü ben yumurta hastasıyım. reçel yedimmm. saat 10 da en geç kahvaltımı bitirdim. 12 gibi bir fincan yeşil çay içtim. ben açıkçası kahve manyagı olarak günde 8 veya 9 fincan kahve içiyorumm. ama hepsi şekersiz. hiç şekerli içmedimm. saat 2 ye kadar kahve ve yeşilçay. yanında 1 av uç fındık ceviz yedim. ögle yemeklerimde salata ,tavuk veya kırmızı et yedim. öglen mutlaka et yedimmm. lıght yagsız yogurt tükettim günde 3 kase ögle ikindi ve akşam yatmadan önce. akşam saat 6 ya kadar açıkçası yagsız olan herşeyi yedimm. tavuk ve eti hep ızgara yaptım. yemeklerime hiç yag kullanmadımm. salatalık, havuç, eelma yedim aralarda. 6.30 da her akşam 1 saat spor yaptım. bu spor ya tempolu yürüyüş yada stepper olduu. ve böylece haziranda istediğim kiloya düştümmm. bu arada börek çörek pasta gibi şeyleri hiç yemedim. çok canım istediğinde bir parça aldım ama nefsimi köreltmek için

16. 17 Aralık 2009
  17. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    spordan sonra hiç bişey yemedim arkadaşlar sadece yeşil çay içtim. spora başlamadan önce bir kase lıgt yogurt yedimmm. evin heryerine güzel mankenlerin resmini astım:) ve dolabada kendi şişko resmimi. hee bu arada vucudum hiç sarkmadı ve sımsıkı. evet sporla oldu ama banyoda her gün yosun sabunu ve kabak lifi kullandım 15 dakika masaj yaptımmm

18. 17 Aralık 2009
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kutlarım ama hamilelikte kadınların çoğunluğunun düştüğü hataya düşmüşsün..

'''Herşey bebeğim için , ye gitsin, nasıl olsa verirsin.'''')))) büyük yalannnn..

Şu an normalsin çok iyi olmuşsun..

Hayatı boyunca yediklerine dikkat eden ben, hamile kaldıktan sonra daha da dikkat ediyorum..Ne kadar az kilo, doğumdan sonra o kadar az diyet serüveni:)

Tebrikler..Demek ki neymiş; istedikten sonra kilo verilirmiş:)