banyo giderinden gelen kötü koku:( lütfen yardım

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve ayça_27 tarafından 25 Eylül 2011 başlatılmıştır.

25 Eylül 2011
    Konu Sahibi : ayça_27
  1. ayça_27

ayça_27 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    oturduğum eve yeni taşındım banyo giderinden çok kötü koku geliyor ne yaptıysam geçmedi:KK43:( sürekli banyoya oda spreyi sıkmak zorunda kalıyorum.sizin önerebilceğiniz bişey var mı?banyo ve tuvalet için güzel kokular kullanıyormusunuz?yada bu giderdeki kokuyu nasıl giderebilirim:KK43:(
  2. 25 Eylül 2011
  3. hilalcan

hilalcan Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tuvalet gider borularında çatlak falan olabilir
  4. 25 Eylül 2011
  5. sacrecoeur

sacrecoeur Rabbim Yavrum Sana Emanet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayçacım gidere su dök, üzerine de nemli bez koy biraz işe yarar en azından. bizim banyo giderinden de rüzgar varken koku geliyor...
  6. 25 Eylül 2011
  7. ayça_27

ayça_27 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cvp veren arkadaşlara teşekkürler.başka fikri olan yok mu??
  8. 25 Eylül 2011
  9. iremguzum

iremguzum ElHaMdÜlİLLAhİaLaKüLLİhAl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gıderın ustunu lavabo ıse tıpa ıle banyo gıderıyse yıne ona benzer urunlerde kapat..kokuyu kesıyor...lavabo delıklerıne de koyu kıvamlı dometstos dök oda kesıyor..baskada yapacak bıseyın yok zaten ..olabıldıgınce o delıklerı kapalı tutmaya calıs..
  10. 25 Eylül 2011
  11. yansimasal

yansimasal Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    banyonuzu yıkadıktan sonra giderin içine güzel kokulu bir deterjan dökün yada giderin üstüne detarjanlı bez koyun banyonun herzaman güzel kokmasını sağlar.
  12. 25 Eylül 2011
  13. KIZIN1i

KIZIN1i Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En etkili ve kesin çozum( en azindan benim için) lavabo tikanikliginda kullanilan temizleyici(sivi lavabo açacagi, sampuan kivaminda oluyor). Lavabonun giderine dokup en az yarim saat muslugu acmadan icinde kalmasini saglayin. Sonra muslugu bir dakika boyunca sonuna kadar açik tutun(kullanim talimatini okursunuz). Bunu gun içinde bir kaç sefer yapin. Bu borulara yapisip kalan kokulu kuçuk pislikleri alip goturecek veya varsa tikaniklik yapan pislikleri temizleyecektir.
  14. 25 Eylül 2011
  15. cologne

cologne ♥ ♥ ♥ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    alaturka tuvaletten bahsediyoruz sanırım. benimde evimde 2 wc var ve biri alaturka ara ara havadan dolayı sanırım
    çok kötü koku oluyor. bol su dökerek ve wcmatik diyor satıcılar yani deliğe kapak takarak ilk önlemi alabilirsin.
    eğer hala devam ediyorsa..ben öyle yapıyorum.limonlu cif tarzı bir temizleyici ile wc.nin içini yıka hem temizliğini
    yapmış hemde en azından 2-3 güne kadar mis gibi kokmasını sağlıyorsun. ben bu şekillerde önlem alıyorum. haa kesin çözüm değil
    ama 3 güne kadar kokusuz wc kullanabiliyoruz. benim önerim bu yönde canım.
  16. 1 Ekim 2011
  17. balik

balik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    NEYLE TEMIZLERSEN TEMIZLE NE KADAR LAVABO ACICI KULLANIRSAN KULLAN ruzgar eser kotu koku evın ıcıne dolarr hele bı de evde agır mısafırlerın varsa rezalet ( tecrubeyle sabıttır ) tek cozumu var gıderlerı kapamak banyo gıderıne fayans koydum ben kapandı uzerı lavobalara tıkac aldım cok kotu bısıy ya sen butun gun temızle evını mıss koksun soora bı ruzgar essın leş gıbı koku
  18. 1 Ekim 2011
  19. fenerbahCemre

fenerbahCemre (C)emresu(M) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim de bi kaç gün önce böyle bir sorunum oldu temizliyorum temizliyorum hooop biraz zaman geçince leş gibi bir koku.bende domestos döktüm gidere kesildi koku.ama banyoda yıkma gideri yani yerleri yıkarsın da su gitsin diye gider olurya orası.deliğin içi boşluk olduğundan domestos kalıyo içinde dolayısıyla temiz kokuyo.