Banyodan gelen çığlık !!!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve incir_kusu tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

10 Aralık 2008
    Konu Sahibi : incir_kusu
  1. incir_kusu

incir_kusu Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.bundan bir kaç saat önce banyodan bir çığlık sesi geldi,birden koştum banyoya içeri bir girdim kızım elinde bir peçete parçası ölüyorum ben anne diye ağlıyor.senağlama önce çok korktum ama bir baktımki kızım genç kızlığa ilk adımını atmış...ilginç bir deneyim oldu benim için benim annem olmadı yanımda onu yaşadığımda ama ben kızımın yanındaydım.onun korku dolu gözlerle bana bakışını ama bunun korkulacak bişi olmadığını, anlatırken ona ne yapacanı söylerken bir yandan sevindim bir yandanda hüzünlendim...onun yanında olduğum için çok mutlu oldum.!ama ben bunu yaşarken annemin olmaması aklıma geldi ve hüzünlendim birden...benim küçük bebeğim artık bir GENÇ kıs olduuu...

2. 10 Aralık 2008
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Ne mutluki yavrunun genç kızlığa adımında yanındasın ama birşey dikkatimi çekti bizde geçtik bu yollardan daha önce bunun bilgisini vermemişmiydin bu kadar korkmuş çocukcağız.. Ay yavrum ya kimbilir ne düşündü....

Allah sağlıklı uzun ömürler versin.

4. 10 Aralık 2008
  5. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    başlığa girerken tüylerim ürperdi noldu diye ama çok şükür güzel bir habermişşkaydirigubbakcemile3

kutlarım güzel kızınızı.daha nice mutlu günlerini görürsünüz inşallah kaydirigubbakcemile3

6. 10 Aralık 2008
  7. canım yaa ilk reglim aklıma geldi bende banyoda görünce korkudan başım dönmüştü ölüyorum sanmıştım anneme seslendim.ağlamıştı annem.bide babama söylemişti pek bir mutlu olmuşlardı.

canım o şimdi bir iki ay kendini kötü hissedecektir.bence ona rozinin falan süslü pedleri var bu durumları kabus gibi görmesine az çok engel olur.ped kullanmanın ayrıcalıkllı hoş bir durum olduğunu hissetsede çok üzülmese keşke..
    sizede ne mutlu ki artık bir genç kızınız var)))

8. 10 Aralık 2008
  9. incir_kusu

incir_kusu Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

10. 10 Aralık 2008
  11. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.369
    Ödül Puanları:
    663
    Gençkızlığa adım atmak üzere olan bir kızım var,o yüzden yazdıklarınız oldukça dikkatimi çekti,öncelikle sizi ve kızınızı kutlarım,bende kızımla menarş,anne-kız diyalogları içerikli seminerlere katıldım ve kızımı hazırlamak adına birçok kereler onunla konuştum ama sizin kızınızın paniklediğini okuyunca ister istemez acaba benim kuzumda bilmesine rağmen şok yaşar mı diye düşünmeye başladım.
    İlk deneyimlerini yaşamaları hem mutluluk verici hemde hüzünlü bir an,mutlu oluyoruz çünkü büyüyorlar hüzün doluyoruz çünkü minik meleklerimiz artık çocukluktan çıkıp kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyorlar.
    Sizin yaşadığınız bu deneyim benim başıma da geldiğinde hangi duygular içinde olacağımı kestiremiyorum.

Size ve kızınıza sağlıklı sevgi dolu uzun bir yaşam dilerim...

12. 10 Aralık 2008
  13. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    İlk kez sizin yanınızda yaşıyor olduğu için şanslısınız canım ama önceden hazırlamamışmıydınız kızınızı? Yoksa erken bir yaşta mı yaşıyor. Kızım 10 yaşına geldiğinde anlatıp onu hazırlamış ve okul çantasına bedini yerleştirmiştik. Sınıfında ki arkadaşları bunu yaşayıp paniklediklerinde kızım onlara durumu açıklayıp çantasındaki pedi verirdi. Kızınıza korkuyla yaşadığı bu ilk tecrübe için geçmiş olsun.
    Bir kaç kaşık sirke içirin korkusu için. Kız annelerine burdan kızlarını önceden hazırlamaları konusunda da mesaj verilmiş oldu. Sağlıklı günler dilerim.a.s.

14. 10 Aralık 2008
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yanlis anlamayin ama kizinizin bu konuda hic bilgisi yokmuydu:nazar:

Burda okulda bile bilgilendiriliyor cocuklar regl nedir, neden regl oluyor kadinlar vs. vs. o yüzden ben ilk regl oldugumda ne korkmustum nede sasirmistim biliyordum cünkü neden oldugnu...:kahve:

Iyki sizde evdeydiniz, düsünsenize kiziniz tek olsaydi kimbilir nasil korkacakti yavrucak.:teselli:
    Benimde kizlarim var cok kücükler daha ama belirli bir yasa geldikleri zaman onlarla bu olayi konusmam gerek bence! Bütün kiz anneleri bunu yapmali...a.s

Sevgilera.s.

16. 10 Aralık 2008
  17. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Wlla benimde o günüm aklıma geldi. Annem ve ablam beni herkonuda bilgilendirmelerine rağmen ve hatta okulda bile bilgilendirilmemize ilk gördüğümde 'anneeee' diye basmıştım çığlığı bi panik olmuştum :1shok: Değişik bir duyguydu yani ne olduğunu neden olduğunu bilmeme rağmen ürpermiştim ilk gördüğümde :eek:

18. 10 Aralık 2008
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Mutlaka biraz heyecan ve korku oluyor ama ne biliyim bende hic öyle ciglik atma derecesinde bir panik olmamisti cünkü cok detayli bilgilendirilmistik okulda...:nazar:

Hatta ögretmenimiz erkek ögrencileri biz utanmayalim diye o esnada disari cikarmisti gidin tenefüs yapin demisti...Ped ve Tampon nasil kullanilir onu bile bir ilustrasyonda gösterdi bize....a.s