Banyom kötü kokuyor yardım

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve eftelyasu tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : eftelyasu
  1. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar banyom bazen çok kötü kokuyor klozetten yapıyordur diye iptal ettik kullanmıyoruz sonra sürekli lavaboya ve giden yerlere çamaşır suyu, tuz ruhu ve lavabo açıcılardan kullanıyorum ama nafile kokuyu bulamadım acaba yukarıda komşumuz klozetindenmi geliyor ayaklardan bilemiyorum fikri olan varmı yada önerisi olan???

2. 3 Mart 2010
  3. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    böyle koku annemin banyosunda da oluyordu, giderlerden geliyordu bizde, genelde yağmurlu havalarda..giderlerin açıldığı kısma, wc camlarından ped falan atılıyormuş, yağmurla birleşince de sempatiksalakcinni böyle garip bi koku oluşuyordu...
    kokuyu gidermeye gelince, ne denediysem kokuyu bastıramıyordum :1no2:

4. 3 Mart 2010
  5. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yaa çok kötü ama bizimki yazında oluyor

6. 3 Mart 2010
  7. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı derdi bende çekiyorum.
    çamaşır suyuyla defalarca yıkadım olmadı
    parfümlü deterjanlar işe yaramadı
    artık koku banyodan çıkıp koridora kadar yayılıyor eve girince hemen kokusu burnuma geliyor
    kutu kutu banyo kokusu koydum yine çare olmadı birleşince kötü kokuyla daha da kötü koktu.
    duşakabinin giderinden geliyor koku tıkasam olmaz kullanılıyor sonuçta
    arkadaşlar bilen varmı bu gidere dökülen koku gidericilerden bi marka aradım bulamadım marketlerde.

8. 4 Mart 2010
  9. eylulvebaris

eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bu kokunun hiçbir çaresi yok daha doğrusu ben bulamadım mafoldumben
    daha önceki evimde özelikle rüzgarlı havalarda evde kokudan duramıyorduk bir misafir gelse rezil oluyorduk denemediğim hiç bir şey kalmadı :kedi:şimdiki evimde rahatım ne koku var ne birşey

10. 4 Mart 2010
  11. andromeda41

andromeda41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de kokuyor zaman zaman, sanırım alttaki giderden geliyor, bütün kimyasalları denedim olmadı, ben de şimdi ıslak bırakıyorum koku gelmiyo. çok alakasız ama kuru olduğunda kokuyo.

12. 6 Mart 2010
  13. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    koku birazda alt katınızda oturan komşunuzla da ilgili o ne kadar çok yıkarsa ve sizde koku azalıyor alttaki komşum ozon döksün yıkasın koku benim holden bile hissediliyor ama yıkamazsa ben ne yapsam yapayım banyoya her girişimde ne kadar yıkasam da etkisi olmuyor şimdiki evlerin banyolarında kullanılan malz kalitesiz gibi geliyor bana kime sorsam aynı dertten müzdarip

14. 7 Mart 2010
  15. summerarabian

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdilik eşimin bulduğu yöntem gidere süngeer tıkamak.banyoyu kullandığımız zaman çıkartıyoruz temizleyip tekrar tıkıyoruz.ancak böyle gelebildik kokunun hakkından.

16. 7 Mart 2010
  17. doddy

doddy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım lavabonun veya küvetinin giderleri su birikintisi olmadan direkt ana boruya bağlanıyordur. Lavabonun altındaki hortuma S şekli verip dibinde su kalmasını sağlarsan giderdeki koku sudan dolayı gelemez. Küvetin panelli küvetse paneli sökerek aynı işlemi küvetin altındaki gider hortumuna da yapman lazım. Çamaşır makinesinin giderini de poşetle kapatabilirsin. Yerdeki gideri de ya alçı doldurarak iptal et, ya da bulaşık deterjanı. çamaşır suyu, cif vs bocalayarak kurumasını sağla. Sorun büyük ihtimalle giderden hava geldiği için oluyor. Bu dediklerimi kontrol edersen sorunu büyük ihtimalle çözebilirsin diye düşünüyorum.

18. 8 Mart 2010
  19. summerarabian

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim ist89 bide bu yazdıklarını deneyelim bakalım kurtulabilecekmiyiz.