Baobab Yağı

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve Amonra tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

11 Ekim 2012
    Konu Sahibi : Amonra
  1. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    Baobab ebegümecigiller familyasının Afrika ve Asya’nın tropikal bölgelerinde yetişen, yapraklarını döken ağaç türlerinin ortak adıdır. Boyları 30 metreyi bulabilir. Gövde çevresi 30 metreye kadar genişler. Bu yumuşak ve süngerimsi dev gövde, bir su deposu görevi yapar.

Baobab yağı
    Baobab tohumları sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve beta-karoten, amin asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir. Bu tohumların soğuk presle sıkılması ile baobab yağı elde edilir.
    Kuruyan, susuz kalmış, tahriş olmuş ciltleri yatıştıran baobab yağı özellikle saf kullanıldığında daha etkilidir. Baobab yağından birçok krem, serum, losyon yapılmasına karşı hiçbirisi, saf baobab yağının kullanım etkisini vermez. Bu bitkisel yağ nemlendirir, güneş yanıklarının hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Cilt tarafından kolay ve hızla emilir, cildin elastikiyetini arttırır, yaşlanma etkileriyle savaşır cilt dokusunu, hücre yenilenmesini destekler.
    Baobab yağının içerdiği yağ asitleri şunlardır
    Oleik Asit: %30-42
    Palmitik Asit: %18-30
    Stearik Asit: %2-9
    Linoleik Asit: %20-35

Baobab yağının bir diğer özelliği cildinizdeki nemi uzun süre muhafaza etmesidir, bu etkisi ve besleyici özellikleri sayesinde baobab yağı sürülen bölgelerde bir ışıltı ve canlılık olur ama bu etkiyi cildinize sürdüğünüz başka yağların parlama etkisiyle karıştırmayın. Baobab yağı, hızla emilir cildinizde ışıltılı bir görünüm bırakmasına rağmen yağlı durmaz.

2. 11 Ekim 2012
  3. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    arkadaşlar bu yağı deneyen kullanan var mı aranızda.
    bakım videolarını izlerken derya baykal'ın programında hande polat
    mucize olarak bahsediyordu.
    nette olumlu yorumlar var acaba etkileri nasıl
    ben en kısa sürede edinmeye çalışıcam
    görüşlerimi paylaşırım

4. 11 Ekim 2012
  5. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    bahsini ettiğim video

[video]http://www.kanalturk.com.tr/haber-detay/61874-gece-serumu-gerdirici-maske-haberi.aspx[/video]

Son düzenleme: 11 Ekim 2012
  6. 11 Ekim 2012
  7. LadySubaru

LadySubaru Maviş Subarusuna meftun(: Pro Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ben kullanıyorum, cilt tarafından çok hızlı emiliyor bir süre sonra yağlı görünüm kalmadan çok güzel nemlendiriyor:KK1:

8. 11 Ekim 2012
  9. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    cilt lekelerine gözeneklere bir etkisi var mı peki?
    benim gözenek sorunum var biraz:KK25:

10. 11 Ekim 2012
  11. kedi35

kedi35 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende gördüm bugun deryada Kız baya övdü hatta kaçmaları avr gerçek oldugunu nasıl anlarsın dedim aynen şöyle:

Elinize bir iki damla rica edin aktardan 15sanıye içinde anında yag görünümü kalmıyormuş. Çakmaları hemen emmezmiş. :KK12:

Bende bacakalrım için alcam çatlak olamsın diye:KK76:

12. 11 Ekim 2012
  13. LadySubaru

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Yaklaşık 2 ay önce keşfettim blog sayfamda yayınladım, araştırmalarıma göre baobab yağının özellikleri ve etkileri
    ldysubaru.kadinlarkulubu.com/2012/09/baobab-oil-yag-nedir.html

Olmaz mı tatlım hemde nasıl bak ben bunu biraz geliştirdim peeling maske haline getirdiğim şeklide var. Cildi hem ölü hücrelerden arındırıp dolaşımı hızlandıracak hem gözenekleri sıkılaştırıp ciltte renk bütünlüğünü sağlayıp leke rengini de açacak:KK9:

[FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Malzemeler:[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]1 adet Türk Kahvesi telvesi (içildikten sonra kalan)[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]1 çay kaşığı Baobab Yağı[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]1 çay kaşığı Pirinç Kepeği Yağı[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]1 çay kaşığı Nar Çekirdeği Yağı[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]5-6 damla Atkestanesi yağı[/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Yapılışı:[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Bütün malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün, kahvede bulunan kafein yağlar ile birleşerek dolaşımı hızlandırıp hem cildi canlandıracak hemde cilt tarafından daha iyi emilecek parlak ve peme cilt görünümüne kavuşacaksınız.[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]15-20 dk cildinizde bırakın, cildinizden yuvarlak hareketlerle ovarak çıkartın. Kalanı ılık suyla durulayın.[/FONT][/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Haftada 1-2 kullanıma uygundur[/FONT]
    [FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Düzenli kullandığınızda leke renginde açılma, kırışıklıklarınızda yumuşayıp açılma etkisi görecek hemde doğal peeling yapmış olacaksınız.[/FONT][/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, serif]Bakımlı günler dilerim :-)

[/FONT]
    ldysubaru.kadinlarkulubu.com/2012/10/yuz-icin-canlandrc-maske-goz-cevresi.html ''Alıntıdır''[/FONT]

14. 11 Ekim 2012
  15. LadySubaru

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Bence 15sn de emilme olayını yayın heyecanı ile eksik söyledi ama en diğer yağlar gibi değil cidden hızlı emiliyor 5-10dk sonra sürdüğünüz yerde yağdan eser kalmıyor:KK16:

Son düzenleme: 11 Ekim 2012
  16. 11 Ekim 2012
  17. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    ben orjinaline ulaşırım sorun değil ama fayda sağlasın önemli olan o:KK34:

18. 11 Ekim 2012
  19. kedi35

kedi35 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzümdeki Siil gibi sivilceleri naısl geçirim biliyormsunuz?.. Sivilce ama çıkmıyo duruyor öle regl zamnında dahad azıyorr:KK31: