bartolin kisti

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve DML tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Mart 2010
    Konu Sahibi : DML
  1. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Doktor Bey,

15 gün önce farkettiğim vajinamdaki şişliği farkettim.Dün doktora gittiğimde bartolin kisti olduğunu ve eğer alırsak ileride sorun yaşamıyacağımı söyledi.Bu yıl sonunda gebelik düşünüyorum,doktor aldırma kararını bana bıraktı bende gebelikte sorun yaşamamak adına aldırmaya karar verdim.
    Fakat iki doktor arasında kararsız kaldım.Bu operasyon araştırdığım kadarıyla kolay ve kısa süren birşey.Burda doktor seçimi yaparken neye dikkat etmem gekir?Yani küçük bir operasyon olduğu için,doktorların rahatlıkla ve başarı ile yapabileceği bir operasyon mu?İki doktoru da arkadaşlarım tavsiye etti fakat onlar gebeliğinde bu doktorlarla çalıştı.
    siz bana ne tavsiye edersiniz?
    önümüzdeki hafta aldırmak istiyorum.
    Teşekkür ederim.

2. 17 Mart 2010
  3. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi farkettim,özür dilerim heyecandan hitabıma dikkat etmemiş,doktor bey demişim.
    Kusura bakmayın Aytun Hanım.

4. 17 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun. bartolin kisti çıkartılması çok zor bir işlem değildir. lokal anestezi ile bile yapılabilir. ve bunun için özellikli bir jinekolga gitmeniz gerekmez. öenmli olan kist kapsülünün tam olarak çıkartılmasıdır. gümüşnitrat denilen bir madde konularak ikigün sonra bu alınız ve kapsül kendiliğinden çıkar. şimdiden geçmiş olsun. bir de adetiniz bittikten hemen sonra giderseniz iyileşme süresi için zaman tanımış olursunuz.

6. 17 Mart 2010
  7. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim doktor hanım.

8. 17 Mart 2010
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu sorunu daha önce ben de yaşamıştım. zaman zaman sıvı zaman zaman iltihap topluyormuş. benimki iltihaplıydı. antinbiyotik vermişti doktorum. Eğer inmezse alınacak demişti. Allahtan indi ve operasyon geçirmek zorunda kalmadım. Ayrıca operasyon geçirmek, bir daha böyle bir durumla karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyormuş. Antibiyotikle çözülebilecek birşeyse iyi düşünün bence.

10. 18 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bartolin kisti ve absesi ayrı durumlardır. ağrılı olmazlar ancak bunlar kapalı bölge enfeksiyonları olduklarından antibiyortiklerle gerçek tedavileri sağlanmaz, boşaltılmaları gerekir. kapsülün çıkarılamamsı durmunda tekrarlar ya da karşı taraftan başka bir enfeksiyon olarak tekrar bartolinle ilgili sorun yaşanabilir.

12. 19 Mart 2010
  13. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aytun Hanım,
    Dün diğer doktora gittim.İltihaplı olmadığı için,kesenin alınmasına gerek olmadığını söyledi.İğne ile içinde biriken sıvıyı aldı ve 3 gün kullanacağım bir antibiyotik verdi.Eğer tekrarlarsa ve aynı şekilde iltihapsız olur ise aynı şekilde içini boşaltırız dedi.
    Umarım tekrar olmaz.Ama korktuğum gibi olmadı.
    Sizin fikrini merak ediyorum bu konuda?

14. 20 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. şu anda sorun yok demekki. ama tekrarlarsa kapsülü ile birlikte çıkarttırmanı nerebilirim. sevgiler.

16. 20 Mart 2010
  17. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim.
    ıyi çalışmalar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.