Baş Dönmeleri

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve fairytale tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : fairytale
  1. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Okullar kapandığından beri sürekli nefes darlığı,baş dönmesi çekiyorum.:çok üzgünüm: Geçenlerde göğüs doktoruna gittim,test sonuçlarım gayet normal çıktı,hatta sandığım gibi kansızlık problemim de yokmuş.Ama konu sadece nefes darlığımdı,bana bunun ruhsal yönden olduğunu söyledi ve psikiyatri bölümüne sevketti.Ama ben gitmeyi önceden çok istediğim halde bundan vazçeçtim.Çünkü hastane ya da üniversitedeki psikologlar herkese aynı şeyi söylüyorlar ve ilaç veriyorlar.Ben ilaç tedavisi değil konuşma tedavisi istiyorum:1no2: Daha önce bunu yapan birkaç arkadaşım hep aynı şeyi söyledi bana...

Nefes darlığım bir yana,bu baş dönmeleri öldürecek beni.:çok üzgünüm:Yani inanır mısınız sadece yorgunlukta felan değil,her dakika her saniye bunu çekiyorum.Şimdi oturduğum yerden kalkınca gene olacak,ayağa kalktığım anda gözlerim kararmaya başlıyor,nefes alamıyorum anında kendimi yere atıyorum ya da bir yere tutunuyorum
    Okullar da açılacak ne yapacağımı bilmiyorum,aileme hep söylüyorum ama göğüs doktoruna bile anlatmamdan 3 ay sonra götürdüler şimdi başım için ayrı doktora gitmek istiyorum ama hiç cevap alamıyorum...
    Bir gün bayılıp kalıcam o olucak yani:çok üzgünüm:

2. 30 Ağustos 2008
  3. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yardım edecek kimse yok mu??:1no2:

4. 30 Ağustos 2008
  5. çaçaron

çaçaron Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    fairytale bende de çok uzun zamandır baş dönmeleri oluyor.oturduğum yerden kalktığım zaman gözlerim kararıyor.ne kadar yavaş kalksamda oluyor işte.bende başta strestendir diye düşündüm.ama yinede doktora gittim kanım ve demirim gayet iyi çıktı.ama doktor demiş için ilaç verdi.onu kullandığım zamanlar fark edilir derecede baş dönmelerim azaldı.ancak bıraktıktan sonra tekrarlandı.

daha sonra babamın doktor arkadaşı bu baş dönmelerinin kulaktan da kaynaklanabileceğini söyledi bunun üzerine yine doktoro gittim.dış kulak yolu enfeksiyonu kapmışım.şimdi ilaçları kullanıyorum.yine azalmıştı ama 2 günden beri düzenim bozuldu.bazen unutuyorum ilaçları kullanmayı.bu yüzden yine başladı...

seninki de kulaktan olabilir.mesela kulağında büyükçe sivilceler çıkıyor mu?bu dış kulak yolu enfeksiyonunun belirtisi...

6. 30 Ağustos 2008
  7. roShum

roShum aay bi hoşuum;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    her ikinizede geçmiş olsun kıslar...
    gerçekten kulaktaki sorun baş dönmesi yapıyor,fairytalecim önce bi kulak ,burun ,boğaz doktoruna görün derim ondanda değilse nöroloji uzmanına gitmen uygun olabilir bence ii bir araştır ihmal etmemek gerek tekrar geçmiş olsun cnm...

8. 30 Ağustos 2008
  9. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınıza..
    Açıkçası ben kulakla ilgisi olduğunu hiç düşünmemiştim ama baş dönmelerinden sonra kulaklarımda da işitme azalması olmaya başladıbenneyaptımki Sivilce gibi bir belirti de yok ama,söyledikleriniz mantıklı gerçekten.En iyisi ben de kbb ye gideyim.:teselli:

10. 30 Ağustos 2008
  11. Zeca

Zeca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,baş dönmeleri için bir kbb uzmanına görünmenizde fayda var. kulaktan kaynaklı baş dönmelerinin başlıca sebebi kulaktaki kristalin oynaması veya kulaktaki sıvı azalması... KBB uzmanı gerekli incelemeyi yapıp teşhis koyabilir. Yalnız stres baş dönmesinin başlıca sebebi; KBB durumunuzun psikolojik olduğunu söylerse vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmalısınız. Uzun süreli baş dönmeleri, depresyon veya panik atak yolunu açıyor. Hastane psikiyatristine terapi istediğinizi, bunun için ne yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz... Sizi durumunuza göre bir psikologa yönlendirebilir.

12. 30 Ağustos 2008
  13. Dery@

Dery@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, benimde bas donmeleri var ama benim tansiyonum dusuk oludugu icin

14. 30 Ağustos 2008
  15. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    benım de ama duzelmıyo bır turlu napmak lazım kı

16. 30 Ağustos 2008
  17. Dery@

Dery@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana doktor ilac verdi 1sene kullandim ama fayda etmedi bende biraktim, doktora gittinmi??

18. 30 Ağustos 2008
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yok gıtmedım henuz acıkcası daha devam ederse gıderım