Başak - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Başak Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Başak Burcu

  Başak Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Temmuz ayının arzu ettiğiniz tüm güzellikleri, sevgiyi, başarı ve mutlulukları size getirmesi dileğimle yorumunuza başlamak istiyorum. Yaz günlerinin tüm etkinliği ve sıcaklığıyla kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde gökyüzündeki enerjiler de, biz insanoğlunu ağırlıklarımızdan kurtulmaya, yeni keşiflerde bulunmaya teşvik ediyor. Bu ay siz Başaklar için Venüs gezegeninin İkizler burcundaki seyri her alanda etkili olacağa benziyor. Bunu iş, aşk ve para anlamında da görmekteyiz. İlişkiler açısından genel olarak arkadaşça paylaşımların ön planda olduğu bu sürecin etkilerini şimdi beraberce gözden geçirelim.

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeninin ilişkisi düzgün seyirde giden çiftler açısından en önemli etkisi, her ikinizin de birbirinize, kariyer ve mesleki konularda destek oluşunuz şeklinde özetlenebilir. Hangi alanda ilerlemeniz ve neler yapmanız gerektiği konusunda uyarılar getirebilir, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Uyarılarda bulunarak yönlendirebilir, iş sorunlarınız veya iş hayatınızla ilgili konularda el birliğinde bulunabilirsiniz. Bu uyarım doğal olarak, teşvik edici ve yapıcı olduğundan, başkalarının gözüne çarpmadan yanlışlarınızı düzeltebilirsiniz. Amacınız, toplum içinde iyi bir çift izlenimi yaratmak ve geleceğinizi garanti altına alacak seçimlerde bulunmaktır. Yaşamınızın yönünü belirlemek adına, birbirinize güç vermeye çalışacağınız bu tarihler arasında, ilişkinizi ailenize açabilirsiniz. Bireysel arzularınızla partnerinizin isteklerini aynı potada birleştirebileceğiniz bu dönemin, mutlu çiftler açısından besleyici ve büyütücü olacağını düşünmekteyim. Çünkü fazlasıyla ortak noktanız vardır. Birbirinizi kolaylıkla uyarabilirsiniz. Herhangi bir konuda ortak fikir birliğinde bulunmanız mümkündür. Yaşamsal hedefleriniz için her ikiniz de elinizden geleni yapar, ilişkinizi güçlendirmek adına hareket edebilirsiniz. Tabi ki bunun sağlanmasında en önemli etken, birbirinize duyduğunuz sevgi, saygı ve güvendir. Ben bu dönemin böyle çiftler açısından gayet olumlu geçeceğini söyleyebilirim.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemi incelersek, öncelikle dikkatinizi kendinize çevirmelisiniz. Yaşamdaki hedefinizi, şu anki konumunuzu, bundan sonra yapmak istediklerinizi iyice belirlemelisiniz. Ardından nasıl bir ilişki istiyorsunuz, partnerinizle aranızdaki sorunlar nedir, hayata aynı gözlerle bakıyor musunuz, birinizin hedefi, diğeriyle örtüşüyor mu. Bu soruların ardından, partnerinizi ve onun yaşamsal istek ve hedeflerini düşünmeye çalışınız. Eğer, bu hedefler birbirinden farklıysa, bakış açılarınız birbirinizle uyumsuzsa doğal olarak bu beraberliğin anlamını ve önemini mantıklı bir şekilde belirlemeniz lazımdır. Bu belirleme yapıldıktan sonra her ikiniz de, gerçekçi bir şekilde oturup konuşunuz. İlişkinizin, sizler için önemini, birbirinizle olmanın sizin için ne anlam ifade ettiğini saptayınız. Bunu beraberce yaptıktan sonra, hala anlaşmanız güç ise, analiz gücü yüksek bir insan olarak kendinize yeni bir sayfa açmanız en doğrusudur. Bu enerji altında ve bu tarihler arasında, genel olarak ilişkilerde mantıklı düşünmek gayet kolaydır. Bir yandan hayatın kendi içindeki zorlukları, bir yandan mesleki olarak kendinize bir gelecek hazırlama kaygısı derken, eğer hayatınızı paylaştığınız kişinin size desteği yoksa veya ideallerinizi ortaklaşa bir paydada birleştiremiyorsanız, bu ilişkinin geleceği hakkında bir şeyler söylemek için kahin olmak gerekmez. Yapılması gereken, öncelikle kendinizi tanımak, kendi kaderinizi ellerinizle şekillendirmektir.

  İlişkisi yeni başlayan veya başlayacak kişiler açısından dönemi incelersek, genelde tanışmalar, karşılaşmalar iş ortamında meydan gelebilir. Karşınızdaki kişinin hoş ve sevimli davranışları, kariyerindeki yükselişi ve popülerliği dikkatinizden kaçmaz. Çevresindeki insanları incelediğinizde veya onlarla konuştuğunuzda, hep güzel şeyler duyabilirsiniz. Size karşı sevgi ve dostça yaklaşım tarzı vardır. Bu hali, tabi ki ilginizi kolaylıkla çekmesini sağlar. Ses tonu güçlü, kendine olan güveni ortadadır. Hedefleri hemen hemen sizinle aynı gibidir. İkiniz de, mesleki alanda ilerlemek ve yaşamınızı kurmak niyetindesinizdir veya kurmuşsunuzdur. Statü ve gücü fazlasıyla önemsemektesinizdir. Aşk ve romantizm konularında kültürel, duygusallıktan ziyade paylaşımların altını çizen bu enerji, gönül meselelerinde dikkatli olmanızı da sağlayabilir. Daha önceden yaşadığınız ilişkinin üzerinizde bıraktığı izler, daha önceki partnerinizle ilgili hayal kırıklığınız nedeniyle, bu süreçte karşınıza çıkacak kişiye hemen alışmanız güç olabilir. Fakat şu var ki, bu kişinin donanımlı, farklı, akıllı biri oluşu da gözünüzden kaçmaz. Bu durumda yapılması gereken, ilişkiye ciddi manada başlamadan önce onu tanımak, arkadaş olmaktır. Çünkü ancak bu sayede daha net gözlemlemeniz mümkündür. Zaten Venüs transitlerinde özellikle İkizler burcunda ilerleyen Venüs gezegeninin etkisi altında, çok ciddi kararlar almak için vakit erkendir. Birkaç ay beklemek, gözlemlemek faydalı olabilir.

  İş ve Kariyer
  5 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin seyri, aşk hayatınızda olduğu gibi, kariyer konusunda da etkili bir enerjidir. Her sene farklı tarihlerde olsa da, İkizler burcundaki ilerleyişi, mesleki konularda geleceğiniz adına yeni girişimlerde bulunmak için güçlü insanlarla ilişki içinde olmanızı ve becerikli olduğunuz alanlarda bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri göstermenizi gerektirmektedir. Kimi zaman kafanızda iki seçenek, kararsızlık ve bu kararsızlığın yarattığı sıkıntılar oluşabilir. Fakat ne olursa olsun Venüs hayatın lüksü ve zevkidir. Geçtiği yaşam alanı toplumsal hayatınızla birebir alakalı olduğundan sizlerin de kariyerinizle ilgili konularda sosyalleşmeniz gerekmektedir. Örneğin bu süreçte ihtisas alanınız olan konularda her türlü seminer, sosyal faaliyet, bilişim, internet dünyası, teknolojilerden yararlanmaya çalışmalı, kendinizi göstermeli, bağlantılar içinde olmalı, tanıştığınız insanlarla bu bağı sürdürmelisiniz.

  Tarafsız bir şekilde hareket ederek, mantıklı bir şekilde düşünerek bilginizi ifade etmeniz önemlidir. Tabi ki bir başak için düzen son derece önemlidir. O bir işletmenin beyni olduğundan, kimi zaman karşısına fırsatlar çıksa bile öyle kolay kolay radikal gelişmelerde bulunmayarak bulunduğu alanı tercih eder. Bu tercih ise onun hep ikinci bir konumda kalmasına neden olur. Benim tavsiyem ise, araştırmalarınızı sürdürmeniz, mesleki konularda sizi ön plana getirecek düzenlemeler için kolları sıvamanız, size yardımcı olacak kişilerle temasta olmanızdır. İletişimsel açıdan yeni insanlarla bağ kurmanız gereken bir dönemdir. Kısaca sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmalı, ben buradayım diyebilmelisiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle de, ne olursa olsun bu süreçte diyalogunuzu iyi bir şekilde sürdürmeyi de unutmazsanız gayet başarılı bir dönem geçirebilirsiniz.

  Kimi zaman kafanızda iki seçenek, kararsızlık ve bu kararsızlığın yarattığı sıkıntılar oluşabilir. Fakat ne olursa olsun Venüs hayatın lüksü ve zevkidir. Geçtiği yaşam alanı toplumsal hayatınızla birebir alakalı olduğundan sizlerin de kariyerinizle ilgili konularda sosyalleşmeniz gerekmektedir. Örneğin bu süreçte ihtisas alanınız olan konularda her türlü seminer, sosyal faaliyet, bilişim, internet dünyası, teknolojilerden yararlanmaya çalışmalı, kendinizi göstermeli, bağlantılar içinde olmalı, tanıştığınız insanlarla bu bağı sürdürmelisiniz. Tarafsız bir şekilde hareket ederek, mantıklı bir şekilde düşünerek bilginizi ifade etmeniz önemlidir.
  Tabi ki bir başak için düzen son derece önemlidir. O bir işletmenin beyni olduğundan, kimi zaman karşısına fırsatlar çıksa bile öyle kolay kolay radikal gelişmelerde bulunmayarak bulunduğu alanı tercih eder. Bu tercih ise onun hep ikinci bir konumda kalmasına neden olur. Benim tavsiyem, mesleki konularda sizi ön plana getirecek düzenlemeler için kolları sıvamanız, size yardımcı olacak kişilerle temasta olmanızdır. İletişimsel açıdan yeni insanlarla bağ kurmanız gereken bir dönemdir. Kısaca sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmalı, ben buradayım diyebilmelisiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle de, ne olursa olsun bu süreçte diyalogunuzu iyi bir şekilde sürdürmeyi de unutmazsanız gayet başarılı bir dönem geçirebilirsiniz.

  12 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeni geçtiğimiz ay olduğu gibi yine kolkola ilerlemekteler. Fakat bu sefer yöneticiniz Merkür idaresinde olduklarından sizler açısından, her ne kadar yaz dönemine denk gelse de, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma konusunda aktif bir süreçtir. Durmadan dinlenmeden, her çeşit uğraşı ve aktiviteyle meşgul olabilir, hepsiyle aynı oranda ilgilenmeye çalışabilirsiniz. Nereye varmak istediğinizi ve amacınızı gayet iyi tespit edebileceğiniz bu süreç sizin için hazırlık dönemi gibi bir şey olabilir. Zeki ve becerikli oluşunuz, size yeni kararlar aldırabilir. Hedeflerinizi kafanızın içinde iyi belirlediğiniz için, ona göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Fakat burada dikkat edeceğiniz husus, dağılmamaktır. Çünkü Mars İkizler sürecinde, zihinsel açıdan fazla aktif oluşunuz, iş yaşamınızla ilgili konularda destekleyici olduğu kadar, yorgunlukların belirgin artışı anlamına da gelebilir. Benim önerim, öncelik sırasına göre işleriniz tanzim etmektir. Bunu başarmanın yolu ise, deneyim ve soru sormakla mümkün olabilir. Merak duygusu size gideceğiniz yön üzerindeki ipuçlarını toplamanızda yardımcıdır. Konusunda deneyimli insanları dinlemek, uzun yolunuzu kısaltabilir. Bu dönemin dikkat edilmesi gereken bir başka noktası, amacınızı iyi belirlemekten geçer. Bunu başaranlarınız olduğu gibi, başarmakta, seçmekte zorlananlarınız da olabilir. Böyle durumda olanlar yeteneklerini göz önüne alarak karar verirlerse, gerçekleştirmede zorluk çekmezler.

  Para Durumunuz

  Temmuz ayı, gerek kendi kazanımlarınız ve gerekse başkalarından elde edeceğiniz gelirler açısından, finans ve güvence arayışınızın ön planda olduğunu görüyoruz. Bu bakış açısı düşüncelerinizin şekillenmesinde de önemli bir etki olarak göze çarpmakta. Yani amacınızın ne olduğunu bildiğiniz için, kazanmak adına hangi alanlara yönelmeniz gerektiğini kolayca tespit edebilirsiniz. Parayla olan ilişkinizde becerikliliğin söz konusu olduğu bu dönemde, diğer insanlarla olan ilişkinizde akıllı hareket edebildiğiniz oranda, çıkarlarınızı koruyabilirsiniz. Yani kiminle konuşmanız, ilişkide bulunmanız, hangi hedef üzerinde kitlenmeniz gerektiğini iyi tespit etmelisiniz. İşte bu tespit, size artı kazanç getirebilir. Genellikle para kazanma konusunda ne yapacağını bilen bir insan süreci olumlu şekilde değerlendirebilecektir. Özellikle Temmuz ayında, otoriteyle olan ilişkinizde dikkatli olunuz. Sözleriniz, tavırlarınızla gerektiğinde politik davranmayı unutmayınız. Çünkü bu kişilerin gücü elinde bulundurduklarını unutmamak gerekiyor.

  İlginizi ve meraklılık gücünüzü, size güvence sağlayan alanlara kaydırdığınız zaman, hem paranızı gayeti iyi idare edebilir hem de kurnazca hareket ederek amacınıza ulaşabilirsiniz. Bir Başak tahlil gücü son derece yüksek bir burcun insanıdır. Fakat çıkarları söz konusu olduğunda bir İkizler kadar aktif olması kimi zaman zordur. İşte Temmuz ayında gezegenler İkizler burcunda ilerlediği için, aktif olmanız halinde, sizi destekleyicidir. Sadece yapmanız gereken, hızlı, yerinde ve doğru alan üzerinde kitlemektir. Yani yavaş, aşırı temkinli, kararsız, dağınık bir şekilde ilerlerseniz, bunun size faydası olmadığı gibi, zamanın boşa akmasına da neden olabilir. Bu süreçte ilişkiler, maddi yönde destekleyicidir demiştik. Kimileriniz için bu, yaşınız icabı aile büyüklerinizdir, bazılarınız için işvereninizdir, çoğunluğunuz için dış dünyada girişimlerdir. Hangisi olursa olsun, uyanık olmak şarttır. Girişimci olmalı, bilginizi, tecrübelerinizi paraya dönüştürecek şekilde hedefler belirlemesiniz.

  Pozitif Enerjili Günler :1-2-3-6-7-8-16-17-20-21-24-25-28-29-30

  Zayıf Enerjili Günler :4-5- 11-12-13

  Aşkta En Şanslı Günler :6-7-8

  Yeniay :24-25
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :11-12-13
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,