Başarı Orannını Arttıran Uygulamlar.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve mayatupbebek tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  6 Ocak 2009
  Konu Sahibi : mayatupbebek
 1. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  * MACS
  MACS yönteminde, spermlerin özel bir solüsyon içerisinde manyetik bir alana yerleştirilerek kötü kalitede olanların uzaklaştırılmaları sağlanıyor.

  * Aha
  AHA Yönteminde, transfer için seçilen embriyoların dış kabukları (Zona Pellusida) merkezimizde lazer ile inceltilmekte ve embriyoların kabuklarından kurtularak rahme tutunmaları kolaylaştırılmaktadır.

  * Embriyo Glue
  Embriyo transfer sıvılarında embriyo tutkalı vardır. Bütün transfer edilen embriyolara uygulanmaktadır.

  * HLA-G
  HLA – G salgılayan embriyoların, annenin rahim duvarına tutunma şansının ve devam eden gebelik oranının daha yüksek olduğu yönündedir.

  * PGD
  PGD (Preimplantation genetic diagnosis) adı verilen bu yöntemde yeterli büyüklüğe erişen her embriyodan 1 adet hücre alınmakta, bu hücreye genetik inceleme yapılmakta ve genetik yapısı normal bulunan embriyolar anne adayına transfer edilmektedir.

  * Blastokist Transferi
  Blastokist Transferi ile iyi gelişen embriyoları seçmek ve anne adayına transfer edilen embriyo sayısını hem azaltabilmek hem de gebelik şansını arttırmaktır.

  * Oosit Aktivasyonu
  Önceki denemelerde döllenme oranlarının istenen seviyede gerçekleşmemesi durumlarında “oosit aktivasyonu” adı verilen teknik önerilmektedir.

  * Ko Kultur
  Ko-kültür, anne adayının rahminden alınan hücreleri yetiştirmek ve laboratuvarda oluşan döllenmiş yumurtalarınızı bu rahim hücreleri üzerine yerleştirip gelişmelerini sağlamaktır.

  * Yüksek Devirli Santrifüj
  Sperm tahlilinin ilk aşamasında mikroskopta incelenen meni örneğinde sperm hücresi görülemez ise, laboratuar tarafından mutlaka yüksek devirde santrifüj yöntemi kullanılarak meni örneği konsantre edilmekte, yoğunlaştırılmakta ve tekrar incelenmektedir.

  * Mikrotese
  Mikro TESE ameliyatında üroloji uzmanı testislere mikroskopla bakar, sperm üretimi olan bölgeleri tespit eder ve sadece o bölgelerden doku alır. Böylece hem sperm bulma şansı arttırılmış olur, hem de baba adayından alınan doku sayısı azaltılmış olur.

  * Single Sperm Freezing
  Single Sperm Freezing (tek sperm dondurulması) yöntemi ile, çok az sperm hücresi dahi başarı ile dondurularak saklanabilmekte, daha sonra çözülerek mikroenjeksiyonda kullanılabilmektedir.

  * Embriyo Vitrifikasyonu
  Vitrifikasyon, özellikle döllenmemiş yumurtaların dondurulması için geliştirilmiş olan ve klasik yavaş dondurma yöntemine göre daha efektif sonuçlar vermesi beklenen yeni bir dondurma tekniğidir.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.