Başarı Öykülerimizi Paylaşalım;Pco,Morfoloji,Kist,İnfertile,Aşılama,Tü p Bebek,v.s..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve gulcangulcan tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

?

Ne Kulllandınız ve Hangi Sorunu Aştınız ve Hamile Kaldınız ?

1. Klomen

28,3%
  2. Gonaphane

1,9%
  3. Seraphone

1,9%
  4. Gulukofen,Gılifor vs.

13,2%
  5. Polikistik Over

45,3%
  6. Yumurtalık Kisti

15,1%
  7. Morfoloji

13,2%
  8. Rahim Filmi

24,5%
  9. Laparoskopi

3,8%
  10. Diğer

24,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
    8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gulcangulcan
  1. gulcangulcan

gulcangulcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar,burda bütün herkesin umuda ve morale ihtiyacı var.başınızdan geçen sorunlarınızı nasıl başarıyla sonuçlandırdığınızı burada paylaşalım ve herkese umut olsun.Teşekkürler.:teselli:

2. 8 Ağustos 2009
  3. gulcangulcan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Başaranların tecrübelerine ihtiyacımız varrrrrrrr...

4. 8 Ağustos 2009
  5. gulcangulcan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Rahim Filmi,Laparaskopi,Klomen,Gonaphene,Seraphone,Glifor,Gulukofen,Çatlatma ığnesi kullananlar ve diğer yazdığım konular sonucu hamile kalanlar.paylaşımlarınızı bekliyoruz.

6. 8 Ağustos 2009
  7. ersndrya86

ersndrya86 Annesinin Aşkısııı:) Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    108
    Canım çok güzel bir konu açmışsın Teşekkür ederim opuyorumnanaktan.Bende yaşadıklarımı paylaşıp insanlara moral olmak isterim çünkü zamanında benimde umut ışığına çok ihtiyacım vardı.Neyse konuya gireyim eşimle evlendikten sonra 1 sene korunmadık ama yinede hamile kalamıyordum,:uhm:
    ilk önce basit kliniklerde bir kaç test yapıldı rahim filmi hormon tesleri falan hepside gayet normal çıktı sonra doktor eşimdende test istedi spermiogram testi sonucu ben almaya gitmiştim doktor konuştuktan sonra uzun süre şok yaşadım eşimin azospermi olduğunu birtane bile sperm hücresinin olmadığını asla çocuğumuzun olmayacağını pat diye söyleyiverdi:1shok:.Eşimde merakla test sonucunu bekliyo bu arada işten aradı sordu bişey söyleyemedim akşam geldi kağıda baktı hiç böyle bi test görmediği için bişey anlamadı sonra başka bir hastanede daha yaptırdık sonuç yine aynı o hastanede doktor aşırı varikosel sorunu olduğunu ameliyatla belki biraz daha düzelebileceğini ama normal yolla bebek sahibi olamıycamızı söylemiş aradan biraz daha zaman geçti eşimde moral sıfır tabii aile faktörü falan nereye gidip ne yapacağımı bilemiyoruz eşimin ailesi bi yandan eşimin psikolojisi bi yandan iki arada kaldım :çok üzgünüm: kaynanam oğlunun bu durumuna inanmıyormuş hastane hastane tekrar takrar testler yapıldı kaynanamda ikan oldu sonunda neyse eşim bu süre zarfında gitmiş kendisine bi bitkisel hap bulmuş sperm sayısını arttırıcı diye 1 ay boyunca hergün kullandı en son gittiğimiz hastanede tekrar eşimden test istendi sonuç 28 çıkmıştı inanamadık :sm_cool: çünkü o güne kadar hiç birtane bile yoktu doktor hangi hapı kullanıyorsan devam et demiş
    Allaha şükürler olsun eşim ameliyat olmaktan kurtuldu diye çok sevindim çünkü araştırmalarım görüştüğüm doktorlar birtane bile spermle tüp bebek yapılabileceğini söylüyordu.Aradan bir kurban bayramı geçti ve biz tüp bebek tedavisine başladık tabii herşey yumurta geliştirme falan filan ilaçlar derken 10 gün gibi bi süre geçti yumurta toplama günü eşimdenden sperm alınması gerekiyordu 50 -60 tane sperm bulunmuştu mutluluğumuz dahada arttı neyse 12 tane kaliteli embiryomuz oldu 3 gün sonra transferim vardı o 3 gün geçemedi bi türlü hergün hastaneyi arayıp embiryolarımın durumunu soruyordum.transfer günü geldi ve ben heyecandan bayılıp düşecek halde geziyordum
    3 tane embiryo teransfer edildi ve 12. gün kanda beta hcg testi yani gebelik testi yapılacaktı
    o 12 günüde geçiremedim 12. gün hastaneye gittik aç karnına kan alındı ve test im yapıldı 1-2 saat sonra sonuçlar çıkar dendi bekledik durduk eşimle hastanede sonucu aldık 100.59 sayısını görünce çok şaşırdım karmakarışıktım hemen üst kata doktorumun yanına gittik ve kağıdı görünce doktorum hemen boynuma sarıldı tebrik ederim sonuç pozitif hamilesin delikafadulden diye ben put gibi kalakaldım Allahım isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.:ecrin_bebek: tabi ondan 1 hafta sonra bidaha kan testi yapılması gerkiyordu sayının artışına göre gebelik değerlendirmesi yapılacaktı sayı 2 kat artarsa sağlıklı eğer düşerse sağlıksız gebelik olduğu analaşılacaktı 2. testimizide yaptırdık sonuç 459 oooo bu sevincimizi dahada Arttırdı delikafadulden 1 aylıktı ilk utrasyona girdiğimde küçücük bir nokta ve hızlı hızlı atan bir kalp doktorumla o anda göz göze geldik ikimizinde gözleri doldu kaydirigubbakcemile3eşimin durumunu anlatacak kelime bulamıyorum ayakları yere basmıyor.aradan haftalar geçti her aylık kontrollerde biraz daha büyüyordu bebişim içimde tek gebelikti bi tek o tutunmuştu bana hiç üzmedi beni ne bulantı ne başdönmesi ilk aylar hiç bişey hissetmedim 18 haftalıkken cinsiyetini öğrendik erkek ti bu anları yaşamanın mutluluğunu hiç bir kelime karşılayamaz inanın.şu anda 8 aylık hamileyim ve 26 eylülde sezeryanle doğumum var oğluma meleğime kavuşmama 50 günüm kaldı.delikafadulden şimdi yaşadıklarım aklıma geliyorda okadar insanın bir umut diye herşeye başvurup çaresiz kalması benide yıkmış ve kocaman bi umutsuzluğa itmişti hamile kalamıycamı herkes gibi o daoktor bu doktor senelerce gezeceğime hazırlamıştım kendimi o psikoloji insana herşeyi düşündürüyor inanın yaşamayan anlamıyor ama şundan eminimki Allah ol derse herşey olur herşey ondan asla umudunu yitirmesin böyle sorun yaşayan arkadaşlar bol bol dua edin benimde dualarım sizlerle :Saruboceq:Rabbim en kısa zamanda kucaklarınızı sağlıklı hayırlı bebişlerle doldursun inşallah moral çok önemli eşinizle birbirinize desteğinizi esirgemeyin sağlıkla kalın biraz uzun oldu ama kusura bakmayın artık :kedi:Allaha emenet olun a.s.:lepi:

innes bunu beğendi.
  8. 8 Ağustos 2009
  9. gulcangulcan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ederim,allah razı olsun.senin adına çok sevindim.böyle başarı hikayeleri duymak inanki insanı çok mutlu ediyor.bende pco var,eşimdede hareketsilik var.bizde şu an onları yenmek için uğraşıyoruz.ilaçlar,macunlar vs..inşallah bizde başarırız.

innes bunu beğendi.
  10. 8 Ağustos 2009
  11. gulcangulcan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ersndrya86 ayrıca tebrik ederim.allah kuacağına sağlıcakla almayı nasip etsin.:nazar::ecrin_bebek:

12. 8 Ağustos 2009
  13. serselo

serselo oğlum olduuuuuuuuuu:))))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allah kucağına almayı ve güle güle büyütmeyi nasip eylesin:1hug::nazar::nazar:

14. 8 Ağustos 2009
  15. ersndrya86

ersndrya86 Annesinin Aşkısııı:) Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    108
    saol canım darısı isteyen herkesin başına inşallahh amiiinn!!!

16. 8 Ağustos 2009
  17. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    bende yazayım hıkayemı mafoldumben

eşimle cok zor bı nasanlılık donemınden sonra evlendık ailesı ıstemedı benı cunköu ıstedıklerı cok zengın bır kız vardı eşim asla vazgecmedı benden Şeniz cok sevıyodu cunku senın ıcın bu dunyayı yakarım derdı mafoldumben
    evlendıgımız ılk gece bıle korunmadım cok ıstıyoduk bı bebegımız olsun yanlızdım cunku kımsem yoktu bu koca sehırdemafoldumben

1 sene butun denemelere ragmen olmadı
    evımızı tasıdık o arada komsumun tavsıyesı ıle bı doktora gttık daha once boyle sorunlarım olmadıgı ıcın hıc bısey bılmıyorum tabı acemıyım
    ganaphone dıye bı ılac verdı kullandım ulturasona aldı 1 ay 2 ay 3 ay
    olmadı yumurtaların buyumuyo dedı

ee pekı ne yapıca dedım yapıcak bısey yok cocugun olmaz dedı:1shok:
    tam bı sok eşime tel actım aglıyaramafoldumben
    sakın oldugun yerde kal gelıyorum dedı
    kendımı arabaların onune atmayı bıle dusundum
    eşim tesellı etmeye calıyo ama nafıle mafoldumben
    sabaha kadar agladım
    bu arada sıtemızın kurucusu kazen doktor tavsıye ettı
    tuttuk yesılkoyde hastanenın yolunu
    doktora gordugum tedavıyı ve doktorun soyledıgını anlattım
    ulturasona aldı poliskistık over dedı ne demekmıs cocugun olmaz doktorun adını soyadını fılan aldı basından savmıs benı doktor mafoldumben
    testler yapıldı bı suru
    tüp bebek karrarı alındı uzun protokol dendı
    ilaçlar ıgneler skıntılar aglama krızlerı neler neler mafoldumben

tarnsfer oldu 14 gun sonunda 37 deger dusuktu ama bı umuttu
    2 ye katlarsa sorun yok dedı doktor
    ama dusstu degerlerım sonrasında kanama yıkıldı gene butun hayaller umutlar sınır krızlerı aglama krızlerı

eşim bana sımsıkı sarılırken hep ıttım onu hiç bı zaman ona bı bebek veremıycem duygusana kapıldım mafoldumben

vee bı aksam bosanmak ıstedıgımı soyledım cok kararlıydım bosancaktım yapamıyodum kendımı ezık hıc bıseye yaram gıbı hıssedıyordummafoldumben kararlıydım bosannı eşimin onunden cekılmelıydım
    yenıden evlenırdı cocugu olurdu o mutlu olmayı cok hak eden bı adamdı bunları suan aglayarak yazıyorum :çok üzgünüm:

eşimin butun aglamalarına yakarmalarına ragmen bavulumu topladım otogarda bırbırımıze sarılıp agladık dondum ailemın yanına telefonumu kapattım :nazar:
    2 gun sonra actım resımlı bı mesaj bızım araba hurda:1shok:

eşim cok kötü bı kza gecırmıstı telefonu acmamla arkadası aradı hemen ucaga atla gel oktay kaza gecırdı resımı gorunce yasıyomu dıye sordum sadece
    yasıyodu cok sukur Şeniz
    babam hemen havaalına goturdu benı atladım ılk uacga arkadası aldı benı eve getırdı
    tam bı sok mahvulmustu yuzu gözü heryerı şişlik ve morluk doluydumafoldumben
    bıdaha benı bırakma ne olur dıye agladı bende agladımmafoldumben
    ogun anladıkı yapıycam onsuz

neyse cok uzun oldu donruulmus 11 adet embıryom vardı ama eşim hiç ustelemıyodu sen ne zaman kendınıo hazır hısedersen o zaman demıstı
    1 bucuk senede yenı denemeye hazırladım kendımı

doktorumzula görüştük ılaclar fılan transfer gunu 4 adet embıryı tarnsfer edıldı mafoldumbenmafoldumben
    bu sefer takmadım fazla kenımı cok rahat bıraktım kıtap okudum tv ızledım takmadım yanı
    11. gun dedım ıdrar testı yap be ne olucak sankı
    yaptım 2. çizgi silik ılk defa görüyodum bu çizgiyi evın her tarafında baktım durdummafoldumben
    eşime soylemedım belkı aılacların etkısıdır dıye ama içim içime sıgmadı hıc uyumadan kan testıne gıttım
    kanı veıp eve geldık kahvaltı yapıyoduk hemsıre
    tebrıkler seda hanım kısmet bu gune imiş 198 hamılesınız dedı
    eşimin boynuna atladım resmen uzerıne cıktım:roflol:

tekrarlayan testler vs derken kap atıslarını görduk cok sukur :CüvCüv:

bıraz zor gectı bu zamana kadar 5 sefer cok agar kanamalar gecırdım ama cok sukur bısey olmadı bebegıme
    sımdı 23 haftalık hamıleyım bı oglum olucak allah nasıp ederse Şeniz
    eşim desenız dunynın en mutlu erkegı oldugunu ıdda edıyo:1rolleyes:

allahım bu duyguyu sızlerede yasatsın ınsallah allahım kımsenın evınız sessız bırakmasın:Saruboceq:
    darısı tum ısteyenlere ınsallah :Saruboceq:

innes bunu beğendi.
  18. 8 Ağustos 2009
  19. gulcangulcan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    süpersiniz arkadaşlar ya gözlerim dolu dolu okudum vallahi.nemutlu size.allah kucağınıza almayıda nasip etsin.darısı isteyen herkesin başına.amiin..