Başarılı ve mutlu evliliğin sırrı 4 öpücük, 3 seks !

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

İşte uzun ve mutlu evliliğin olmazsa olmazları...

Her zaman uzun evliliğin reçetesini duymak ister çiftler."Yıllarca mutlu bir evliliği sürdürmenin sırrı nedir, ne değildir?" hep sorulan ama tam da cevabı alınamayan bir sorudur.

Araştırmacılar, bu bilinmezliğe cevap bulmak için yeni sırları ortaya döküyor. Evliyseniz ya da evlenmeye niyetliyseniz, kulak kabartmanızda fayda var!

İki ortak hobi edinmek, her 24 saatte üç defa birbirine sarılmak, günde en az bir kere 'Seni seviyorum' demek, ayda iki romantik yemek yemek, evliliğin başlıca kurtarıcıları.

Seks mi? Günde dört defa eşin dudağına kondurulan öpücük ve haftada üç kere yapılan seks de yine başarılı evliliğin olmazsa olmazları.

3 binden fazla evli çift üzerinde yaptığı araştırmada uzun evliliğin sırrını keşfedildiği iddia edildi.

Araştırmanın başındaki kişi Carol Richardson, "Artık çiftler genç yaşlarda değil de, daha olgun dönemlerinde evlenmeyi seçiyor. Bu da kişilerin ilk başta kariyerlerine odaklanmasıyla ilişkilendirilebilir. Ayrıca hala erkeğin kadından daha büyük olması dikkate alınıyor. Erkeğin duygusal ve finansal açıdan daha olgunlaşmış olması gerektiğine inanılıyor" açıklamasında bulunuyor.

Araştırmanın en ilgi çekici yanı ise erkeklerin 31 yaşında evlenmeleri gerektiğinin belirtilmesi. 31 yaş, erkeğin hayatında evlenmek için en ideal yaş olarak tespit edilirken, erkeğin eşi olacak kadınınsa kendinden iki ya da üç yaş küçük olması önem taşıyor.

Çocuk sahibi olmak için en iyi zamanın evlendikten iki yıl, iki ay sonra olduğu öngörülüyor.

İşteyken de yine eşlerin birbirleriyle düzenli bir iletişim için olmasını salık veren araştırma, aralarında en az üç telefon konuşması yapmalarını ifade ediyor. Bunun yanı sıra mesajlar ve elektronik posta da devreye girmeli.

Bireysel özgürlüklere de yer veren araştırma, evli kişilerin ayda iki gece birbirlerinden bağımsız, arkadaşlarıyla eğlenmelerinin de yine evlilikte önemli bir nokta olduğunu savunuyor.

2. 22 Temmuz 2009
  3. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    paylaşım için teşekkürler

4. 22 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

rica ederim cnm

6. 22 Temmuz 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bu haberi okumuştum mynet ten..

8. 22 Temmuz 2009
  9. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    227
    Ödül Puanları:
    153
    Bi çoğunu yapmıorus..Zaten mutlu da deilis..

We mutlu olmakta istemiorum artık..ıstedikçe daha kötü oluyo..Neyse saçmaladım sanırım..

10. 22 Temmuz 2009
  11. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    Hayirdir insallah, kotu seyler olmasin aman :teselli:​

12. 23 Temmuz 2009
  13. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    çok doğru ..........tşekkürler

14. 23 Temmuz 2009
  15. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ben de hep derim zaten 30 yaşından önce erkekler evlenmemeli diye haklıymışım demek ki :))
    eşim 30 undan gün alıyordu evlendiğimizde ben de 28 dim yaşı felan tutturmuşuz ama çocuğu kaçırdık neyse artık geçti bi kere

ama kesinlikle gün içinde birbirine sarılmak ve arada öpüşmek çok önemli bence de insan sevdiğini de sevildiğini de daha iyi hissediyor ya da bana öyle geliyor

16. 23 Temmuz 2009
  17. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tskler.. kaydirigubbakcemile5 guzel bı paylasım .. opuyorumnanaktan

18. 23 Temmuz 2009
  19. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bunlar bence zaten bilinen şeyler ama iş uygulamakta.benim sevgilim telefonla konuşmayı ve de mesajlaşmayı hiç sevmez.günde bir kez aramayı zor öğrettim.bazı zaman sayı artıyor nadir de olsa.günde üç nasıl aratacam evlenmiş olsak.