Başarısız Burun Estetiğine İzsiz Çözüm

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  25 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Yeni yöntemle, burnun ucunun düşmesi veya bütünüyle orantısızlık oluşması halinde yapılacak düzeltme ameliyatlarında başarı sağlanıyor. Bu yöntemle ikinci ameliyata gerek kalmıyor.
  Türk hekim Prof. Dr. Erdem Tezel tarafından geliştirilen ve uluslararası literatürde yayınlanan 'İzsiz Kıkırdak Tespiti Yöntemi', tek operasyonda başarı sağlamasının yanı sıra, başarısız ameliyat sonrası burun ucunun düşmesi ya da burun ucuyla bütünü arasında orantısızlık şikayetlerine çözüm getiriyor.
  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Tezel, estetik operasyonlar içerisinde en sık burun ameliyatlarının yapıldığını belirtiyor. Burun ameliyatlarında uygulanan yeni teknikler sayesinde son derece doğal sonuçlar alınabildiğini kaydeden Dr. Tezel, "Kimi zaman ameliyat olmuş bir burun çirkin görünebiliyor, operasyon sonrasında hastanın memnun kalmamasının çeşitli nedenleri olabiliyor. Bunlar burun kemiğinin fazla oyulmuş olması, burun ucunun düşmesi ya da çok kalkık olması, burun deliklerinin içinin gözükmesi, burnun çok kısa veya yüze göre uzun olması, burun kemiğinin ve ucunun iki ayrı bölüm gibi durması belirgin hatalar olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak burnun yüzle uyumsuz olması veya küçük detaylar nedeniyle burnun ameliyat edildiğinin belli olması da başarısız burun ameliyatı olarak nitelendiriliyor" dedi.
  Prof. Dr. Tezel, ikinci bir operasyonun bu sorunlar içerisinde en sık burnun ucunun düşmesi veya burnun ucuyla bütünü arasında oransızlık nedeniyle yapıldığını ifade etti. Kendi geliştirdiği ve dünyanın en prestijli hakemli dergilerinden 'Annals Of Plastic Surgery'de (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Dergisi) yayınlanan 'İzsiz Kıkırdak Tespiti' yöntemi sayesinde ikinci ameliyatlara gerek kalmadığını belirten Tezel, bu yöntemin düzeltme ameliyatlarında da son derece etkili olduğunu ve müdahale edinilmesinden çekinilen burunların bile bu yöntemle düzeltilebildiğini bildirdi.
  Lokal Anestezi Bile Yeterli Olabilir
  Dr. Tezel, bazı hastalarda lokal anesteziyle yapılan çok küçük bir müdahalenin bile iyi sonuçlar elde edilmesini sağladığını belirterek, şunları kaydetti:
  "Sıklıkla karşılaşılan burun düşmesi sorununu ortadan kaldıran ve 'domuz burnu' denilen görüntüye son veren yöntemde, burun ucunu oluşturan kıkırdaklar, burnun taşıyıcı kolonu diye tanımlanabilen septum kıkırdağına dikişlerle bağlanıyor. Eskiden bunu yapmak için burun ucunu dışarıdan kesmek gerekirken, İzsiz Kıkırdak Tespiti yöntemi ile dışarıdan kesi yapmadan tamamen burun içinden konulan dikişlerle burun ucuna istenilen açı ve yükseklik veriliyor. Bu yöntemde ameliyat geçirdiği anlaşılmayan doğal görünümlü burunlar elde ediliyor, ulaşılan sonucun kalıcı olması ve 6 ay-1 yıl sonra bozulmaması sağlanıyor."
  Nefes Alma Sorunlarına Çözüm Getiriyor
  Burun ameliyatlarında başarının, burnun en önemli fonksiyonu olan nefes almaktan ayrı düşünülemeyeceğini vurgulayan Tezel, İzsiz Kıkırdak Tespiti yönteminin 'nefes alma' sorunlarına da çözüm getirdiğini söyleyerek, "İlk kez ameliyat olacak olan ya da daha önce bir veya bir kaç kez ameliyat geçirmiş hastalar, bu yöntemle istedikleri nihai görüntüye ulaşabiliyor" diye konuştu.

  Kemik Dokusuna Az Müdahale Ediliyor

  Yüzlerce hastaya uygulanan yöntemin, geç dönem sonuçlarının son derece memnuniyet verici olduğunu anlatan Tezel, burnun sırtı ile ucu arasındaki dengeyi sağlamak için burun kemiklerinin çok fazla oyulmadığını söyledi. Tezel şöyle devam etti:
  "'Yöntemin 3 önemli somut yararı var. Kemik dokusuna az müdahale ediyoruz. Daha doğal görüntü elde ediyoruz ve burnun düşmesini engelliyoruz. İzsiz kıkırdak tespiti ile birçok hastada burun kemiğinin kırılmasına gerek kalmıyor. Uygun hastalarda yalnız burun ucuna müdahale edilerek bile ideal görünüm sağlanabiliyor."
  Prof. Dr. Erdem Tezel son olarak, burun estetiklerinde doğal görünüm elde edebilmek için ideal alın-burun açısının sağlanabilmesi için 'açılı törpü' adı verilen cerrahi alet geliştirerek uluslararası literatürde yer almıştı