Başarisiz öğrenci Yoktur

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve tamar tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

9 Ocak 2007
    Konu Sahibi : tamar
  1. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Başarisiz öğrenci Yoktur Başarisiz öğretmen Vardir.ben Bu Tezi Savunuyorum Varmi Başka Fikir Beyan Etmek Isteyen.

Bir Kaç Fikir Beyanindan Sonra Neden Bu Tezi Savunduğumu Sizlerle Paylaşmak Istiyorum.

2. 9 Ocak 2007
  3. tutuklu

tutuklu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    başarısız öğrenci yoktur
    başarısız öğretmen yoktur

uyuşmayan öğrenme ve öğretme stilleri vardır diyorum :)

4. 9 Ocak 2007
  5. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle öğrencinin içinde okuma azmi olması lazım ama öğretmeninde öğretme şekli çocuklara yaklaşımı iyi olmalı kendimden örnek vereyim ben ortaokulda iken fen dersi öğretmenimiz ders anlatırken sıkılan çocukları görünce 10 dk ara verir biraz fıkra şarkı söyletir sonra derse geri dönerdi herkes öğretmenide derside çok severdi ve sene sonunda herkes fen dersinde iyi notlar aldı birde tarih öğretmenimiz vardı son derece asık suratlı sınıfa girdiği zaman korkardık ve dersi bilen arkadaşımız bile sualine cevap veremezdi birde sınıfta hepimize hakaret ederdi ve sevmezdik öğretmeni tabi du derstende zayıf alanlar çok oldu çok uzun yazdım canım fen öğretmenim benim :))))

6. 9 Ocak 2007
  7. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar uyuşmayan öğrenme ve öğretme stilleri vardır +öncelikle öğrencinin içinde okuma azmi olması lazım demişsiniz fikirlerinize sonsuz saygı duyuyorum.ama ben hala savunduğum şeyin arkasındayım.

8. 10 Ocak 2007
  9. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eski eğitim metodları vede teprileri rafa kalktı.çoklu zeka teorisi bu eski kavramları çürüttü.7 tür zeka vardır.her çocuğun mutlaka ama mutlaka başarılı olduğu bir zeka tipi vardır.her çocuk standart ders anlatım tipinden yararlanamaz vede başarı gösteremez.burada etkin rol öğretmenindir.çocukları gözlemleyerek onun zeka tipini belirler vede eğitimini ona göre veriri.bu durumda savunmamı yineliyorum.başarısız öğrenci yoktur.başarısız öğretmen vardır.tüm anneler lütfen çoklu zeka teorisi kitabını alarak okuyun.inanın bu çocuğunuz için çok önemli.

10. 10 Ocak 2007
  11. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    tamar sana katılıyorum başarısız öğretmen vardır .ben yaşıyorum kızzıma 1.sınıftan itibaren herşeyi evde ben öğretiyorum öğretmenle konuştuğumda sınıfta 45 kişi var nasıl yeteyim hepsine siz ilgilenmeye devam edin diyor.Sınıflarında hertürlü imkanları olmasına rağmen (televiyon,bilgisayar,sinemagraf)kızım matematikde dahil evde öğreniyor.buda beni çok yoruyor.

12. 10 Ocak 2007
  13. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Denizyosunu Yukarida Yazdiğim Kitabi Lütfen Edin Inan Sana çok Yardimci Olacak Sen De çocuğuna .arkadaşlar şunu Belirtmek Isterim Ki Ben Bunlari Netten Araştirark Yazmiyorum Bu Kitabi Okudum Vede çocuk Gelişimi Mezunuyum.

14. 11 Ocak 2007
  15. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    tamar yazarının adınıda verirsen bulmam kolay olur .

16. 11 Ocak 2007
  17. masal

masal Guest

evet katılıyorum. ben fen bilimlerinde başarılı bir öğrenci değildim. fakat fizik öğretmenimi öyle çok seviyordumki onun gözüne girmek için gece gündüz fizik çalışıyordum ve yazılılardanda 10(o zamanlar 10 luk sistem vardı) alıyordum.annem bi toplantıda önce fizikci ile görüşmüş. tabi fizikci beni çok övmüş çok başarılı diye. o moralle anneciğim matemetikcinin yanına gitmiş; matematik en fazla 2 3 . O hayal kırıklığını ve şaşkınlığını unutamıyorum anneciğimin:Roflol: :Roflol:

18. 11 Ocak 2007
  19. bubu09

bubu09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ce öğrencinin çalışmak istemesi başarının temel basamağı olduğuna inanıyorum.Eğer öğrenci kendini öğrenmeye karşı kapatıyorsa o öğrenci nasıl bilgiyi alabilir?Tabi bazı öğretmen tipleri öğretmede yetersiz kalıyor olabilir.ama öğrenci öğrenmek istiyorsa her şekilde öğrenir diyorum bemim kanatimce herkese sevgiler