Başarısız Öğrenciye Sınav Müjdesi

Konusu 'Lise' forumundadır ve kibela24 tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  16 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 1. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  --------------------------------------------------------------------------------

  Milli Eğitim Bakanlığı, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayarak sınıfta kalan öğrencilere tam 4 dersten ek sınava girme şansı tanıdı.

  İki kez üstü üste sınıfta kaldığı için okulla ilişiği kesilenler de bu kapsamda okullarına yeniden kayıt yaptırarak ek sınavdan yararlanabilecekler.

  Milli Eğitim Bakanlığı, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayarak sınıfta kalan öğrencilere tam 4 dersten ek sınava girme şansı tanıdı.
  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından bugün milli eğitim müdürlüklerine gönderilen “Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği Uygulaması” başlıklı genelge ile derslerinden başarılı olmayan lise öğrencilerine ek sınav şansı tanındı. Bakan Çubukçu, gönderdiği genelgede, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının tamamlandığını anımsatarak, yapılan değerlendirme sonucunda bir kısım öğrencinin sınavlarda başarısız olduklarını kaydetti. Çubukçu, bu nedenle 2008-09 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlığa bağlı tüm ortaöğretim kurumları için ek sınav şansı tanındığını bildirdi. Söz konusu genelge çerçevesinde, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutulan derslerin yanı sıra ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle öğrenim gördükleri sınıfta başarısız olan öğrenciler en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.

  -OKULDAN ATILANLARA SINAV ŞANSI-

  Sınava girilecek dersler, 17-21 Ağustos tarihlerinde öğrenci-veli işbirliği ile belirlenecek ve dilekçe ile okul müdürlüklerine başvuruda bulunulacak.
  İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle 2008-09 eğitim-öğretim yılı ders kesimi ve ortalama yükseltme sınavları sonu itibariyle, okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenler ise 14 Ağustos 2009 tarihinde mesai bitimine kadar müracaat etmeleri halinde ise tekrar okullarına kayıt yaptırarak sınavlara girebilecekler.

  egıtımgazetesi
   
 2. 16 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 3. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Bütün yıl öğrencı misafır gıbı gelsın okula..

  Karneden sonra kı sınava 45 alsa gececek ondanda sıfır alsın..

  Tekrar sınav yap...

  Sonrada neden Ö:S:S den öğrencıler sıfır alıyor..

  Biz öğretmenler azcık derslere ılgı gosteren..Derse katılan öğrencıyı zaten 45 gecırıyoruz..

  Milli eğitim bakanlıgı öğrencılere tanınan sınav hakkı verılen afların eğitim sistemini ne kadar olumsuz etkilediginin farkında değil mi