basarısız tup bebek sonucunda yapılması gereken tahlıllerin isimlerini buldum bir bak

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve umutlu tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : umutlu
  1. umutlu

umutlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    1-kanda periferik karyotip(kromozom)analızı 2-cvd (kanda pırtılaşma testı) 3-sperm testi,morfolojıyede bakılacak.spermde (y kromozonu mikrodelesyon )testi.spermde (fısh ve tunel)testi arkadaslar 1-ve 2 maddelerı eşlerin 2side yaptıracak .butestlerın isimlerini bulana kadar 3 ay vakıt harcadım nette sonra bır doktordan aldım isimlaerini insallah isimize yarar

Son düzenleme: 12 Mart 2010
  2. 12 Mart 2010
  3. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    umutlucum geçmiş olsun ama 3 ay harcamana gerek yoktu bacım, burada hepsi yazıyor güzelim :) Hem yazdığın testler devede kulak, bak aşağıdaki testleri mutlaka yaptır, yazdığın testler yeterli değil.

Kadın:

kanda pıhtılaşma ile ilgili genetik testler : Gen II, Gen V Leiden, Protrombin, Protein c, Protein s, mthfr 677 c, mthfr 1298,

Bağışıklık sistemi testleri: ANA, FANA ve antikorları

Tiroid: serbest tiroid hormonları ve antikorlar anti tpo, anti tg, tsh, ft3, ft4

Ayrıca ANA tahlillerinde bir sorun çıkarsa mutlaka ramotoloji doktoruna görün,

tekrar geçmiş olsun.

4. 12 Mart 2010
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    anjeliccim bu ANA ve FANA ve antikorlarindan biraz daha basheder misin? tesekkur ederim.