başarısız tüp bebek tedavisi sonrası hangi araştırmalardan geçtiniz??

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve DeliMavi tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : DeliMavi
  1. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    a.s.selam kızlar,2 ay önce sonucu başarısız bir tedavi geçirdim.sorunumuz sebepsiz infertilite ve şuanda dondurulmuş embriyolar var.doktorumla görüştüm.bunların transferinden önce ilk tedavimde herşey yolunda olduğu halde neden tutmadığına dair bir takım testler yapılmasına karar verdi.tekrar gidip o testlerin ne olduğunu öğrenip,bir takım araştırmalar içerisine giricez.inşallah bir sorun çıkmaz da 2.transferimde başarıya ulaşırım:Saruboceq:
    sizden ricam benim durumumda olanlar lütfen yorumlarınızı yazın,siz başarısız tedavi sonrası doktorunuzla neler yaptınız,hangi testleri yaptırıp,ne gibi aşamalardan geçtiniz.

2. 13 Ocak 2010
  3. gelincik238

gelincik238 Şükürler Olsun Mevlaya... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bu sorunun cevabını bende merak ediyorum açıkcası. 2 başarısız tüp bebek denemem oldu. embriyolarımızın kalitesi iyi idi ama bende herhangi bi sorun olmamasına rağmen tutunma olmadı. doktorumuz histereskopi yapmayı önerdi ayrıca co-kültür de yapabiliriz dedi. kafam çok karışık hiç bilemiyorum ne yapmalıyım...

4. 13 Ocak 2010
  5. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım,bizede genetik test falan yaparız dedi doktor.bunlarda birşey çıkmazsa en son histeroskopi olucak heralde..bunları araştırmadan transfer yaptırmıcam.3,5 yıllık evliyiz bir aşılama,bir tüp bebek sonuç negatif.sorunda yok anlamıyorum.inşallah bunlardanda kötü birşey çıkmaz..bence sende ihmal etme günler o kadar hızlı geçiyorki,bir an önce çaresine bakmalıyız.sabırla üstesinden gelicez inşallah..

6. 13 Ocak 2010
  7. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benimde bir başarısız denemem oldu ama benim 2 orta 1 tane iyi transfer edilmişti bende yaptırmalımıyım acaba araştırma buarada bu co-kültürü çok duyuyorum neye bakılıyor bunda ve nasıl histereskopi sanırım laporoskopi gibi ameliyat yanılmıyorsam

8. 13 Ocak 2010
  9. seminya

seminya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar bende tüp bebek yaptırdım tutmamasını gerektiren hiç bişey yoktu o yüzden doktorum dünyanın tahlil testlerini verdi.henüz hiçbirini yaptırmadım ama bakacağız artık.

10. 13 Ocak 2010
  11. gelincik238

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorumki canım genel de 2 yada 3 başarısız denemeden sonra histereskopi ve co-kültür yapılıyor diye biliyorum. co-kültür adetin 21. günü rahimden bi parça alarak embriyoyu onun içinde besliyorlarmış. anne rahmine çabuk uyum sağlasın diye. histereskopi laparaskopiden daha kolaymış. çünkü rahimden kamera ile bakarak yapılıyormuş. laparoskopi göbekten girilerek bakılıyor. Rabbim yardımcımız olsun hepimizinde inşallah emeklerimizin meyvesini alacağız...

12. 13 Ocak 2010
  13. gelincik238

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bencede araştırma yaptırmadan deneme. için rahat bi şekilde başla tedavine. belkide vakti zamanı gelmediği için olmuyor. aklına kötü şeyler getirme herşeyin hayırlısı canım.

14. 13 Ocak 2010
  15. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım cevabın için ya çok zor bu işler operasyonların korkusu bir yandan olamama korkusu bir yandan allah yardımcımız olsun hepimizin ben zaten laporoskopi yaptırmıştım ama bu histereskopi ye de gerek varmı acaba

16. 13 Ocak 2010
  17. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    kızlarr benden ilk denemeden sonra dr.um histeroskopi istemiştii....fakat ben boş gebelik yaşamıştımm...nedenn tutunduda düştü diye bakalım dedi dr....fakat ben 2.denemeyi orda aptırmıycam diye histeroskopi yaptırmadım..zaten elimde ilk denemeden önce yaptırdığım rahim testide vardıı...
    2.denemyi başka hastanede yaptırdım ve bendende genetik test istendi...yaptırdım bişey çıkmadı ve 2.tedaviye öle başladım.....
    histeroskopiyi genelde 2 başarısız tedaviden sonra istiyorlarr diye biliyorum arkadaşlarr.....

18. 13 Ocak 2010
  19. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende sebepsiz infertilite yaşayanlardanım. 3 aşılama ve 2 tüp bebek negatif. şubatta 3.ye başlıycaz. doktorumuz bizden önce pıhtılaşma ile ilgili testler istedi sonra genetik test yaptırdık ardından histereskopi oldum. bu ayın 26 sında co-kültür yapılacak. bence bu testleri yaptırmadan tedaviye başlamayın. testleri özelde yaptırırsanız bayağı masraf edersiniz biz gazi üni. hastanesinde yaptırdık parada vermedik. genetik testlerin (size ve eşinize) sonucu 1 aya yakın bir zamanda çıkıyor. umarım yardımcı olabildim.