Başarısız uygulamada Merkezin Sorumluluğu?

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve ironix tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ironix
  1. ironix

ironix Guest

Merhaba bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.Başarısızlıkla sonuçlanan uygulama sonunda merkezlerin sorumluluğu varmıdır?İşlem için bir ücret ödeniyor olması beraberinde bu ücret karşılığı elde edilecek kazanımın olmaması ne derece normaldir.Hukuksalaçıdan herhangi bir hakkımız varmıdır?

2. 1 Haziran 2009
  3. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım su içcez çünkü neyi naıl kanıtlıycaz? benim ısrarla geçen kürtajdan sonra akıntı oldu dememe rağmen dr rahim filmi çektirmedi ve tüp sonrası kimyasl gebelik oldu. rahim filmini ben istedim ve rahimde yapışıklık çıktı. şimdi kimi kime nasıl şikayet edeyim? keşke dava açmamın bir yolu olsa. yaşım nedeniyle önce giden kıymetli aylarıma sonra da zar zor buluğum 8000 liraya acıyorum ve hakkımı helal etmiyorum kötükedihüso

4. 2 Haziran 2009
  5. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de sürekli bunu düşünüyorum, başarılı olsalar da aynı parayı alıyorlar, olmasalar da...(Avukatların davayı kazanmasa da parayı aldıkları gibi...)
    Dolayısıyla özel bi çaba harcamıyorlar..Aksine başarısız olan her hasta onlar için yeniden para demek...Hukuksal açıdan bi hak olamaz çünkü %100 başarı garantisi kimse veremez, çünkü öyle bir şey olamaz...Buna kimsenin gücü yetmez..Zaten güçleri yetse çoook daha fazla paraya bu garantiyi verirler ve bir çok insan da gider...
    Transferden sonraki kısım kader ,kısmet ve Allah'ın takdiri biraz da...Tabi ki tedavi çok önemli, ilaçlar tahliller vs...Seni çook iyi anlıyorum arkadaşım ama herşeyi doktorlara yükleyemeyiz, onların da elinden gelen sınırlı sonuçta...
    Peki ne yapacağız o zaman? Bence iyice araştırıp herşeyi doktorlara bırakmayacağız, onların insafına %100 teslim olmayacağız...Ve tabi ki Allah'a bırakacağız bi yerden sonra...Elimizden geleni yapıp tevekkül edeceğiz....Unutma herkesin tedavisi olumsuz sonuçlanmıyor...Belki sende ikincinde isteğine kavuşacaksın...
    İnan bana kimseyi savunmuyorum,doktorları burdaki birçok kişideen daha iyi tanıyorum..Sana da çok hak veriyorum...Ben de transferimin 7.günündeyim, daha ne olacağım belli değil, kimseyi savunacak halim yok yani ...Ama gerçekler bunlar canım...Allah iyi insanlarla karşılaştırsın, dr ve avukatlara da çok işimiz düşürmesin inşallah...

6. 2 Haziran 2009
  7. deniz bulut

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    doğru çok haklısın ama bu işin bir rutin prosedürü olmalı. benden hıv sarılık vs isteyene kadar (tamam bunlar da mantıklı ama) bir rahim filmini neden istemiyorlar? pek çok merkez bu olmadan yapmıyor. hele ki daha önceden düşük kürtaj gibi bir operasyon varsa. en kızdığım doktorun gel 2 ay sonra yine deneyelim demesi ve hiçbir test vs önermemesi. rahim filmini ben istedim. mecbur muyum ben hasta olarak bunları bilmeye ve talep etmeye? o zaman koltuklarımızı değişelim. ama gel 2. kez 8000 lira harca o kadar iğneyi ol eziyeti çek ve kucağın boş kalsın demek kolay. biz şükür okuyup araştıran kesimiz geri kalan ne yapsın?:eek:klava:

8. 2 Haziran 2009
  9. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ahhh herkeste vicdan olsa...ınan sana katılıyorum ama böyle işte maalesef...
    Bende de durum farklı değil , bana genetik testinde hiç bahsetmediler ama pgt yapalım dediler... pıhtılaşma testini de söylemediler,testi yapıp sonucuna göre harket etmek yerine hadi varsa diye clexan verdiler...Ben bu testleri bu siteden öğrendim ama tedaviye başlamıştım artık...

10. 2 Haziran 2009
  11. deniz bulut

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    pıhtılaşmaya birşey demiyorum. başka merkezler onu da yapıyorlar ama çıksa bile tedavisi heparin iğneymiş. bana da fragmin iğne vermişlerdi. ondan da nefret etmiştim hem yakıyor hem morartıyordu. şimdi hastaneden dosyamı ve testlerimi isteyeceğim. bir sorun çıkarmazlar herhalde? sorunda parasını verdim yaptırdım o testleri almak da en doğal hakkım. hiç muhatap olmak istemiyorum ama aynı testlere tekrar para vermek aptallık

12. 2 Haziran 2009
  13. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bana birer nüsha verdiler istemeden...Tabi al canım...Vermek zorundalar...
    Gitmişken çemkir bence, kaba bi tabir oldu ama haketmişler...

14. 2 Haziran 2009
  15. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Pıhtılaşma konusunda diğer merkezler de yapıyor demişsin ama bence hiç doğru değil yaptıkları..Can yakması bi yana boşuna kimyasal alıyoruz ...Ayrıca 10 gün kullanıp bıraktıyorlar heparini, hadi pıhtılaşma varsa, o zaman gebelik boyu kullanmak gerekiyo aslında..