basenlerimden liposuction oluyorum

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve sebosebo tarafından 15 Nisan 2008 başlatılmıştır.

15 Nisan 2008
    Konu Sahibi : sebosebo
  1. sebosebo

sebosebo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm arkadaşlar drmla görüştüm 1ay sonra basen ve bel liposuction yaptırıyorum.
    ama feci korkuyorum.Bu gece tvde kötü karın liposu olan karnı yapışmış kadınıda görünce birde ayşe armanın yazısını okuyunca vazmıgeçsem diyorum.Anlamadığım d.seki,p.aylin gibi ünlüler yaptırıyor bişicik olmuyor.Doktorum naci çelik.Paylaşmak istediğiniz düşüncelerinizi bekliyorum.Napmalıyım.Birde doktorum acı olabileceğini hazır olamam gerektiğini dedi.of çıldııcam.Hayallerim, korkularım ......

2. 15 Nisan 2008
  3. ozlemkurul

ozlemkurul sevgi pıtırcığı:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım eğer güvenilir bi doktorsa ve sende iyice araştırdıysan problem olacağını zannetmem,zaten sen kafana koymuşsun bugün yaptırmasan yarın mutlaka yaptıracaksına.sbende öyleyimdir,tabi en sağlıklı kararı kendin vericeksin,bu arada gülü seven dikenine katlanır istediğin sonuca ulaştığında belki çektiğin acıyı unutursun,kolay gelsin,eğer yaptırırsan güzel bir operasyon geçirmeni dilerima.s.

4. 18 Nisan 2008
  5. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadasim bende yaptirmayi dusunuyorum senin kac kilo fazlaligin vardi bir seferde bittiyormu bu ameliyat:teytey:

6. 19 Nisan 2008
  7. sebosebo

sebosebo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben zaten çok kilolou değilim 58 kiloyum ama tüm yoğunluk basenlerime odaklanmış.dr. max 3kilo yağ alınır dedi. ama ben korkuyorum.tvdeki şu kötü karın liposuction görüntüleri beni mahvetti kabusum oldu. ya pişman olursam. bette doktorun kimdi senin

8. 24 Nisan 2008
  9. serap xoxzbodur

serap xoxzbodur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar benimde basenlerimde ve bacaklarımda fazlalıklar var, eşimi rahatsıs etmiyor fakat ben çok rahatsıs oluyorum. Neticelerinizi paylaşırsanız sevinirim. ( ücreti ne kadar.. vs) teşekkürler

10. 25 Nisan 2008
  11. jadem35

jadem35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar 8 gün önce liposaction oldum.Kursak diye tabir ettiğimiz mide,bel,bacak içleri ve koldan yağ aldırdım toplamda 2,5 kg dediler. Ben Ufuk Bilkay hocaya yaptırdım çok kolay bir ameliyat değil yani en azından uyanırken o üşüme ilk pişmanlığı yaşatıyor bir gece hastanede kaldım personel bile şaşırdı operasyondan sonra gece üç kez yürüdüm emboli tehlikesine karşın ben acıya dayanıklıyım o yüzden personelde hiç bir şey olmamışım gibi dolaşmamam şaşırdı.Ama olanlar bilir belki benim bir çok yerimden azar azar alındığı için(sadece bir bölgeden değil)uyandığımda Sonda takılıydı ve ameliyatla ilgili hatırladığım en kötü şey bu sondayla hareket edemiyorsunuz iğrenç yani:1no2:Ağrıya gelince bende eğrı yoktu ama acı var kızlar bu bir gerçek uyurken zorlanıyorsun çünkü acıyor vücudun çürümüş gibi sızlıyor.Ameliyatın üçüncü günü birde regl oldum düşünün durumumu..
    Ama dikişleri aldırmaya bu regl yüzünden geç gitmemin avantajıda oldu banyomu yaptım ve o sırada vücudumdaki bantları suyla ıslattığımız için az acılıydı ya doktor dikişleri alırken çıkartsaydı harbi acırdı.
    Vücudumda bacak ve kollarım hariç hiç morarma olmadı o bölgeler hassas olduğu için bu doğal.Ama hemşireerin söylediği ameliyattan sonra bende hiç kanama olmadı korsemde kan izi bile yoktu hemşireler bir çok kişide kanamanın çok olduğu bende ise sanırım az ölçülerde alındığı için kanama olmadığıydı.Şu an ameliyata girdiğim kilodan üç kilo fazlayım dr normal olduğunu üç aya kadar ancak netice alınacağı o da tam olarak değil tabi.
    Ameliyattan sonra pişman oldum doğruyu söylemek gerekirse ama şimdi acı azaldıkça o pişmanlık gidiyor tek sorun kollarımdaki bandajlar daha iki hafta duracak ve ben bu sıcakta uzun kollu giymek zorundayım ama korse giymek çok kötü değil herkez korse giymenin sıkıntılarını yazmıştı hayır inanın sorun olmuyor sadece ilk defa tuvalete gittiğinizde ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz ama onada alışılıyor ben bu korseyi kışında giymeyi düşünüyorum hem sıcak tutar hemde korse giyince beden zamanla küçülüyor o açıdansırnaşık şey
    Diyeceğim gerçekten basenlerinden rahatsızsan ol korkma basenimden olmadığım için bir şey diyemem ama ben de bir çok bölgemden aldırdım ağrı olmuyor sadece acı oluyor ona da katlancan artıksırnaşık şeyameliyattan sonra belki sadece basenden aldırdığın için birinin yardımına ihtiyacın olmayabilir ama benim oldu annem ve kızkardeşim olmasa bitmiştim anlayacağın..
    Çok geç kalma havalar iyice ısınmadan ol operasyonunu.UFFF amma da ço yazdım umarım yardımcı olmuşumdur..

12. 28 Nisan 2008
  13. sebosebo

sebosebo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    jadem madem az yağ alındı neden hastanede yattın?gerekli miydi? ayrıca emboli riski seni korkutmadımı?dr nasıl bir garanti verdi.korkuyorum işte

14. 29 Nisan 2008
  15. jadem35

jadem35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim ameliyatım öğleden sonra oldu tek bir bölgeden alınmadığı için genel anestezi ile yapıldı toplamda 2,5 kg alındı eğer tek bir bölgeden alınsaydı lokal anestezi ile yapılıyor bazı doktorlar eğer tek bölgedense ve sabah yapılırsa akşam çıkartıyorlar.Ama benim doktorum zaten riske karşı mutlaka bir gece hastanede yatırıyordu.Korkmadımmı sanıyorsun emboli riskinden ameliyattan sonra eve geldiğimde ilk bir hafta cidden korktum ve bunu aileme çaktırmadım ama içimi sorma üstelik ben sigara kullanan biriyim ve ameliyattan sonraki gün içmeye başladım çok değil ama içtim ne yazık ki:eek:allaha şükür bir şey olmadı zaten emboli riski bütün ameliyatların toplamında 17.sırada yani takmadığın bir operasyonda bile daha çok risk var anlayacağın.Üstelik ailemin iki üyesi annem ve kızkardeşimde tromboz rahatsızlığı var ne demek istediğimi düşünjeyyar
    Değdimi dersen ben olalı 13 gün oldu şişkinliğim var ama belki korseden dolayı belkide gerçekten değişti ama kursak bölgem artık yok bunu görebiliyorum ve şunu da biliyorum yaza girdik ve ben yazın ciddi kilo kaybına uğruyorum bir de bu liposactıondan sonra cidden iyi görüneceğimi biliyorum çünkü ben zayıfken bile bikini giydiğimde özelliklede otururken kursak bölgemden rahatsızdım inşallah artık o bölgem olmayacak.Ama özelliklede ameliyata girerken korktum ama artık çok geçtikafamçokkarıştı
    Acı oluyor bunu bilerekten karar ver ağrı yok ama acı var gerçi senin sorunun sadece basenlermiş belki o kadar bile zor olmaz..İyi düşün ama sonradan ameliyat olduktan sonra ki pişmanlığın geçiyor ve mutlu oluyor insan.Karar verirsen haber verrra.s.

16. 29 Nisan 2008
  17. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım,
    Ben de 12 gün evvel bel ve karın bölgemden liposuction oldum.Ameliyat sonrası uyandıgımda gerçekten çok pişman oldum,ÇünKÜ ilk yarım saat inanılmaz ağrım oldu.Daha sonra yapılan çok güçlü bir ağrı kesici sayesinde hiç bir ağrım kalmadı,ameliyattan önce çok agrı çekecegimi ve yerimden kalkamayacagımı düşünüyordum,ama korktuğum gibi olmadı.Aynı gün ayağa kalkabildim,hatta aynı gün hastaneden çıktım.Sadece yatağıma yatarken ve dogrulurken yardıma ihtiyaç duydum,Sadece ufak tefek sızılar çektim,O gece ateşim çok yüksek oldugu için ve aynı pozisyonda yatmaya çalıştıgım için olsa gerek hiç uyuyamadım,Yaralarıma aynı gün dikiş atılmadığından çok kanamam oldu ama bu normalmiş,ilk gün dikiş atılmamasının sebebi pis kanın dışarıya atılmasını sağlamakmış.İkinci gün yaralarıma dikiş atıldı,3. banyomu yaptım,4. gün dikişlerim gerildiginden iğne batırılıyormuş gibi oldu,5. gün artık yardım almadan yatagımdan dogrulmaya başladım,6. gün işe başladım,ve yine 6. gün itibariyle,yan dönerek de yatmaya başladım,doktorum ilk etapta korsenin beni çok rahatsız edecegini ama dayanmam gerektiğini ve alışacagımı söylemişti,Korsenin ilk günden itibaren bana hiç ama hiç zararı olmadı,aksine rahatlattı toparlayarak,8. gün dikişlerimi aldırdım ve hiç iz kalacagını düşünmüyorum,çünkü açılan kesiler 1 cm bile degil,2-3 mm civarında.Biraz zorluk ve acı çektim ama şu andaki görüntüme baktığımda gerçekten değdigini düşünüyorum,Liposuction sadece bölgesel bir rötüş ameliyatıdır,bunun için ameliyattan kilo vererek çıkacagınızı düşünmeyin arkadaşlar,ayrıca bu ameliyatı olduktan sonra işiniz bitmiyor,diyet yapmanız,yiyeceklerinize dikkat etmeniz,ve de bol bol spor yapmanız gerekiyor,En iyi sonucu kendinizin yaratacagını unutmayın,Bir de sizlere tavsiyem,diyet ve spor yapmadan bu ameliyata karar vermeyin,Eğer diyet ve spor yapıp da bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulamadıysanız bu yönteme başvurun...Hepinize geçmiş olsun...

18. 1 Mayıs 2008
  19. primrose

primrose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de düşünüyorum ama bir yandan da korkuyorum. Sadece basenlerden yapılacağı için lokal anestezi uygun olurmuş. Selülit için değilmiş ama bu ameliyat, sonrasında çeşitli yöntemlerle desteklemek gerekirmiş (mezoterapi vs) Sizde-basen kısmına yaptıranlarda da böyle mi oldu? Sonrasında tekrar lpg, mezoterapi vb gitmeniz gerekti mi?