Başı dönen var mı ? Uyanınca ve eğilince

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve rosa67 tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : rosa67
  1. rosa67

rosa67 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim ilk hamileyken başlamıştı, yataktan uyanınca,eğilince ,sola dönünce oluyor.Doktora gittim odyo yani kulak sıvısı ile ilgili dedi belli hareketler yaptılar ilaç kullandım ama bugün maalesef aynı şeyle tekrar karşılaştım yine baş dönmesi gözümü kapatıyorum hala dönüyor çok korkuyorum benim gibi yaşayan var mı ?

2. 17 Ocak 2009
  3. KAYAKIZI

KAYAKIZI 6 kilo verecek :) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu rahatsızlığı geçirdim canımkafamçokkarıştı ama boşuna çekmişim kbb doktorumun verdiği 2 adet hapla 1,5 ay gibi kısa bir sürede tamamıyle iyileştima.s Korkulacak bir durum yok cafeinli gıdalardan, çikolatadan ve birazda stresten uzak duracaksın:1closedeyes: ilaçlarınıda düzgün kullanınca sorun yaşamazsın güzelimsengözlerimebaksanab Birçok insanda bu sorun var çağımızın getirdiği olumsuz faktörler hava kirliliği, yoğun stres, trafik yüksek sesle müzik dinlemek... tetikleyen unsurlardan birkaçı:kahve: Şuanda iyiyim:Saruboceq: fakat yeniden tekrar ederse doktorum aynı ilaçları şikayetim geçene kadar devam etmemi tavsiye etti :kahve: Bende tavsiyelerine uyuyorum ve yaşam kalitemi düşürmüyorumyerimseniben

4. 17 Ocak 2009
  5. ceygul

ceygul Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    mrb cnm annemde uzun zaman aynı sıkıntıyı çekti hatta o sabahları uyanınca falan yönünü bulamıyordu.baya bi doktor gezdi ensonunda orta kulak tansıyonu olduğu çıktı hayatından tuzu çıkardı.şuan bile bıraz tuzlu bişey yese kafasını yastıktan kaldıramıyor.sende dene bakalım yemeklerini yerken falan dikkat et belki faydası olur geçmiş olsun

6. 30 Ocak 2009
  7. shadowgirl

shadowgirl Guest

geçmiş olsun canım bende aynı sorunu yaşadım halen namaz kılarken yada ani hareketler yaparken başım dönüyor onunlada kalmıyor midem bulanıyor kafamçokkarıştı
    sürekli ilac kullanmam lazım ama ben yan etkilerden cok korktugum için ağrı kesici bile içmem.dikkat etmeye çalışıyorum yavaş hareketler ediyorum olmadı karanlık bir odaya gecip gözlerimi kapatıp uyuyorum.inşallah iyi olursun canım :Saruboceq:

8. 2 Şubat 2009
  9. lunet

lunet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım.benimde öyle sorunum oluyo...ilk hamileliğimden başladı bu baş dönmesi..ikincisindede aynen devam etti..hala da arasıra oluyo..dikkat ediyorum..ani hareketler yapmıcaksın...zor bir durum ...

10. 2 Şubat 2009
  11. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    meniere ya da vertigo denen rahatsızlıkta bu belirtiler görülüyor. yakın çevremde 2 kişide var. bazen 2-3 yıl olmuyor, bazen 10-12 ayda bir tekrarlıyor. kbb doktoruna gidiliyor. orta kulakla ilgili bir problem neden oluyor sanırım. bir de egzersizleri var. uygulayarak baş dönmesini hafifletebiliyorsunuz.

12. 9 Şubat 2009
  13. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende sık sık bu baş dönmesini yaşıyorum mesela dün gece oldu en son saçlarımı kuruturken kafamı öne eğdim tekrar başımı kaldırınca fıldır fıldır döndü başım bazende oturduğum / yattığım yerden aniden ayağa kalkınca falanda oluyor bi yere tutunmadan kendime gelemiyorum neden olur bu yalnızca kulaktaki denge sıvısıyla mı ilgilidir?

14. 9 Şubat 2009
  15. pLnLp

pLnLp hıh.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de oluyoo sabah uyanınca yataktan böyle ani kalkışlarda filan. oturduğum yerden kalkınca daha çoık ani kalkkışlarda fln oluyo. çok bişeye yoğunlaştığımda da olur. vitaminsizlikten dmeişti doktor bana. ara sıra olur yine baş dönmesi . sıcaktanda çok başım döner sıcak ve kalabalık ortamlarda özlelikle bayılırım hemen elim ayağım tutmaz .

16. 9 Şubat 2009
  17. lacrimosa

lacrimosa Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar uni de benm de olmuştu 10 gun boyunca gece gunduz bas donmesi yasadım meger tansiyonum dusmuş ama kulaklarımda cok hassaslaşmıştı en kucuk ses kulaklarımı agrıtıyodu.yataktan ani kalkınca da baş dönmesi olur. kalkınca once 1-2 dk oturup oyle kalkmak lazım

18. 9 Şubat 2009
  19. meltem44

meltem44 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    benimde devamlı olur tansyonum çok düşük o yüzden 5 -8 çıkıyor hep doktor çok düşük dedi, ani kalkmamam lazım