Başıma bunlar geldiği için çok üzgünüm.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ofof23 tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ofof23
  1. ofof23

ofof23 Guest

ben 2008 yılının ocak ayında severek evlendim. fakat şu anda eşim ile ayrıyız ve kesinlikle boşanıyoruz. çünküğ eşim de ben de ayrıldığımızdan beri birbirimizi aramadık. ben onunla bir ömür geçebileceğine inanmıyorum. bu konular teferruat. ama ben onu çok sevmiştim herşeyi bitirdi sevgi aşk gözyaşı saygı herşey bitti. şimdi bomboşum hayata karşı güçlü istekelrim var ama artık mutlu olabileceğim mi onu bilmiyorum. bundan sonra evlendiğimde mutlu olur muyum bilmiyorum. eğitimimi tamamlayıp mali müşavir olmak istiyorum bir dikiş atölyem olsun evimde istiyorum. ben evlenirken tabir-i caizse dul kadın gibi evlendim eşimin maddi durumundan ötürü. herşey her istediğim boğazımda kaldı. çünkü eşim ve eşimin ailesi hep kendileri için özendiler herşeye zaten kayınvalidemin evine gelin gittim ve bir sene onunla aynı evde yaşadım. tabi evliliğimin bitmesinde kayınvalidem başrolde değildi ama bizim bir derdimiz varken kayınvalidem sağolsun onu üçe katladı. kendisi eşinden boşandığı için hep eşimi benden kıskandı yani anlayacağınız ne evlenirken ne de evlendikten sonra hiç bir güzellik bulmadı beni. hep kıstım herşeyden yani maddi konu değildi kıstığım. kendi hayatımdan heveslerimden herşeyden kıstım. şimdi evlenen arkadaşlarımı görünce nasıl özeniyorum. gelinliklerini kendileri seçip diktiriyorlar evlerini kendileri döşüyorlar eşyalarını kendileri seçiyorlar nişanlıları ile geziyorlar eşleri ile arkadaş toplantılarına gidiyorlar arkadaşlarını eve davet ediyorlar ben malesef bunların bir çoğunu yaşayamadım. bundan sonra işim ve eğitimimle ilgileneceğim ama içimde o kadar çok pişmanlık ve ukte var ki bir daha yaşayabilir mıyım bilmiyorum bunları. ve ben evlenip boşanmış biri olacağım yani yaşamak istesemde bekar bir kıza göre daha az olasılıkla yaşayabilirim. bu evlilik biten evlilik hep önüme bir dayatma olarak gelebilir. evimde dikiş dikip çocuklarımla eşimle huzurlu olmak istiyorum. benimde bir evim bir düzenim olsun istiyorum. biten evliliğimde bunları hiç yaşayamadım hep kayınvalidemin izin verdiği kadardı ve o da çok bencil bir insandı. sadece kendini düşünürdü malesef:KK43: öncelikle işimi eğitimimi tamamlamak istiyorum ama ne olur buradan birileri bana bende bak böyle bir hayattan sıyrılıp nice mutlulukalr yaşadım desin biri bana umut olsun istiyorum. ikinci evlilikten çok korkuyorum hemde çok.. severken böyle oldu bütün dallarım hayallerim yıkıldı kırıldı bir daha nasıl heveslenirim bilmiyorum belki zamanla olur. bir yuvam olsun istiyorum bende mutlu olmak istiyorum. bunun için zaman ve sabır lazım biliyorum beklemeye de razıyım ama aynı şeyleri ikinci sefer bir daha bir daha kaldıramam korkuyorum.itilmekten kakılmaktan horlanmaktan korkuyorum hemde değmeyen iki lafı bir araya getiremeyen insanlar bana yaşattı ya bunları kendimi o kadar aciz hissederdim ki bir ayrılık insana bu kadar mı güç verir. allaha şükür ailem yanımda ve benim için bir şeyler yapıyorlar. malesef kötü bir deneyim yaşadım ve bedeli çok kötü oldu bana. kısacık bir evlilikle bir senem ve öncesinde bir sürü zaman kaybım oldu. hislerim duygularım kullanıldı hayallerim kırıldı.toparlanacağımı biliyorum güçlü bir insanım şu anda çok kötü değilim ama keşke diyorum bende azıcık kendimin kıymetini bu kadar geç anlamasaydım. bir daha aşk evlilik ve güzel hisler yaşarıım inşallah. bu yaşadıklarımın gölgesinde bir ömür geçirmeden güzel günler kapımı çalar inşallah. ne olur buradan birileri bana umut olsun......benneyaptımki

2. 12 Nisan 2009
  3. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benim hayırlısı böyleymiş senin için demekki
    Belki daha uzun bir evlilikte daha kötü şeyler yaşayacaktın Allah korusun

Bak ne güzel, her şeyin farkındasın...
    Her şeyin bir nedeni ve sonucu vardır.
    Senin evlilikten, erkeklerden, hayattan bazı dersler almana neden oldu bu olay.
    Keşke hiç kötülükler yaşamasak, ama mümkün olmuyor işte.
    Her zaman güzellikler olsa, onların değerini bilemezdik değil mi ?

Şimdiden 2. evliliği düşünüp de tatlı canını sıkma bence.
    Önce bir kendini topla, mesleğini eline al, hedeflerini gerçekleştir.
    Sonra sağlamca ayaklarının üzerine bastığın zaman, emin ol kimse seni şimdiki kadar üzemeyecektir.
    Sen buna izin vermeyeceksin.
    Şanslı olduğun noktaları düşün.
    Şükür ki ailen yanında, çocuğun olmamış.
    Ben senin için her şeyin güzel olacağına inanıyorum.
    Boşanan binlerce insan var, evli olup mutsuz olmaktansa, boşanıp rahatlamak akıl karı değil mi ?
    Kimsenin lafına göre yaşama hayatını, istediğin gibi yaşa.
    Güzellikler hep seninle olsun inşallah a.s.

4. 12 Nisan 2009
  5. ceyda_26

ceyda_26 CİCİMMMM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    seni çok iyi anlıyorum bende boşanmış bir bayan olarak ama zaman herşeyin ilacı zamanla daha iyi şeyler düşünmeye başlayacaksın emin olabilirsin umarım bundan sonra herşey gönlünce olur

6. 12 Nisan 2009
  7. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    496
    Ödül Puanları:
    153
    canım çok şeyler yaşamışsın belli ama bu kadar umutsuz olma güzelim inş bundan sonra her şey daha güzel olur anladığım kadarıyla eşinle barışma gibi bir durum söz konusu değil tam açmamışsın konuyu yani tek neden kayınvaldenmi yada sana değer vermiyormu o yüzden çok fazla bir şeyde diyemicem ama ayrıldıktan sonraki hayatın tabikide güzel olucak tamam kötü bir deneyim olmuş senin için ama olsun kader yaşaman gerekiyormuş yaşamışsın bundan sonra yene aşık olucak ve çok sevicek sevileceksin canım sakın karamsarlığa düşme iyi düşün iyi şeyler olsun:Saruboceq:

8. 12 Nisan 2009
  9. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah mutlu olursun canım daha gençsin ki en büyük şansın ailen sana sahip çıkmışlar ve yeni bir başlangıç şansın var mutsuz bir evliliği devam etmek zorunda bırakmamışlar seni kıymetini bil canım yarınlar güzel olucak inşanlah bak ne güzel hedefler koymuşsun önüne önce işinde başarılı ol daha sonra aşk

10. 12 Nisan 2009
  11. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Allah yardımcın olsun...

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
  12. 12 Nisan 2009
  13. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar güçlü bir kadın olduğun anlattıklarından belli oluyor canım..
    en önemlisi arkanı yaslayabileceğin sana destek olan bir ailen var...
    geçmişe bir çizgi çekip geleceğe bakma zamanıdır şimdi..
    yaşadıklarımız bizi olgun kılar ben inanıyorum sen üstesinden geleceksin herşeyin..
    yeterki kendine güven..
    yolun açık Rabbim yardımcın olsun...

14. 12 Nisan 2009
  15. sblue

sblue iyilik kumkuması Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaşadıklarının yaralarını sarmadan zaman denilen merhemin tesirini görmeden bukadar uzağına bakma cnm . şuan yorgunluk bezginlik eteklerinden asılırken öncelikle kendi içine bak kendini gücünü yeniden keşfet umut ışığın güzel bir gelecek senin olsun cnm

16. 12 Nisan 2009
  17. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkanda ailen olduktan sonra hiç sıkma canını herşeyin hayırlısı ve en güzeli seninle olsun rabbim yar ve yardımcın olsun.................

18. 12 Nisan 2009
  19. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    değerli arkadaşım herkes alnına ne yazılıyorsa onu yaşıyor
    senin kaderinde böyleymiş
    böylesi makbülmüş ve gene allahın sevgili kuluymuşsünki fazla çekmek için o kapıda değilsin
    sen tüm imkanlarını değerlendir istediğin o hayal ettiğin mesleğini eline al
    gerisini düşünme oldumu canım üzülmede
    düşünme o vefasızları sen yaşamana bak
    sana sen ve ailen yeter canım ailen de destek veriyormu sana
    sana şimdiki yaşamında başarılar dilerim tatlım
    inşallah bundan sonrası senin için çok güzel gececeğinden eminim gülüm
    hayat,yaşam güzel yaşamaya bak ağlamaya değil ve tokadan başka şey takma kafana oldumu
    sevgiyle kal canım