Başıma gelecek endişesi:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Moonlight tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Moonlight
  1. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Mrb arkadaslar.sorunuma cozum onerileri bekliyorum bi zahmet.Gun icinde kotu bir olay duydum,gordum veya hissettim diyelim.aman allahim bir endisedir beni alir .sanki basima gelecekmis gibi:sm_confused:.Buradaki cogu arkadasin dertlerini,sikintilarini okuyamam.Gazetedeki kotu haberleri okumam,televizyondaki aci,uzuntulu haberleri dinleyemem.hani kacsam ne kadar kacabilirimki.Bir baskasina gelen kotu birsey benimde basima gelebilir.Yani su hayatta hic birseyin garantiside yok ama gelin gorunki aci seyler bilmek beni cok huzursuz ediyor.Iste dinledim diyelim her aklima geldiginde dualar ederim hem kendime hem o aciyi yasamis kisiye.Yaklasik iki uc gun aklimdan cikmaz.Ne yapsam bilmiyorum.Acaba aranizda boyle bisey yasayan arkadaslar varmi veya bana tavsiye verebilecek arkadaslar.Onerilerinize ihtiyacim var:nazar:

2. 14 Ocak 2009
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    canim haklisin.Baskalarinin mutluluguyla da mutlu olurum.Ama aci bambaska.resmen evde kendi kendime konusuyorum.Yasayan kisiye dualar ediyorum.Bu kadarla kalmiyor iste dusun dusun kendimi paraliyorum malesef:eek:

4. 14 Ocak 2009
  5. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyleyim canım bende burda bi derdim varda açılan konuları önce başlığın üstüne mouse ile gelip bakıyorum eğer içeriği çok fenaysa hemen uuzaklaşıyorum
    insan ne düşünürse onu yaşar o yüzden okurken insan ister istemez empati kuruyor yani düşünüyor kendini o halde o yüzden bende korkarım bbaşıma gelir diye
    tv de hastalıkla ilgili şeyleri özellikle de kanserle ilgili şeyleri hiç ama hiç dinlemem izlemem
    aa belki bu yaptığımız bencilliktir ama napim insan düşündüğünü yaşıyor o yüzden de kötü şeylerle düşünemem

6. 14 Ocak 2009
  7. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    bende derdim var a dikkatli giriyorum.kotu seyleri dusunmemeye calisiyorum.Ama bi sekilde aci ve mutluluk yanyana.umarim bu paranayadan kurtulurum.Her insanda olur bence fena seylere temkinli yaklasmak ama benimkisi biraz asiriya kaciyor sanirim

8. 14 Ocak 2009
  9. Tethys

Tethys bayanpass:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de aynı durumdaydım ve bu durum beni de sıkıyordu ayrıca uzmanlara göre böyle düşündükçe kendimize negatif enerjileri çekermişiz:KK43:bu yüzden fazla takılmamamak için çaba göstermeliyiz ,deneyerek yavaş yavaş rahatlamaya başladım

10. 14 Ocak 2009
  11. serena-

serena- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim aynen sanki benim yasadiklarimi tarif etmissin inan. artik ole yogun yasamaya basladimki. cocuklarimi, esimi,ailemi, arkadaslarim herkes icin endiselenmekden olmadan olmus gibi aci cekmekden,gazete, haberler felan takip edemez oldum. her seyi ya kendime ya sevdiklerime olmus yada olcakmis gibi kaygilar. yasayan bilir cok zor..:çok üzgünüm:

12. 14 Ocak 2009
  13. duruvenehir

duruvenehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    offf canım ya bende senin gibiyim...

üzücü şeyleri gördüğüm zaman kahrolurum,aşırı bir empati var bendede..
    ya benim başıma gelseydi diye düşünür kendi kendimi yerim...
    eşim bu konuda çok kızıyor bana " tamam duyarlı bir insansın çok güzel ama bu kadar hırpalama kendini herkesin derdine koşmaya çalışıyorsun ağlayanla sende ağlıyorsun yapma böyle hayatım hasta olursun korkuyorum senin için diyor" hak veriyorum bende ona ama ne yapayım engel olamıyorum ki kendime..
    hele ki bebeklerle çocuklarla ilgili kötü haberler yada olaylar duyduğumda mahvoluyorum...çok zor birşey bu yaa...
    benimde 13 aylık bebeğim var hele anne olduktan sonra daha da beter oldu bende bu aşırı duyarlılık..

14. 14 Ocak 2009
  15. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bendede oluyor bu ama sizin kadar değil...çok iyi kalpli olmanızdan sanırım bu böyle oluyor... ben genelde habeleri seyretmiyorum bide çalışıyosun koşturuyosun ya kafan hep meşgul oluyo böyle şeylerle kendini üzmene vaktin kalmıyo...bendede üzücü bi olay gördüğümde sinirim bozulur sonra kulağımda çınlamayla gelen baş ağrısı yaşıyorum...sonra ağrıdan beynim uyuşup doğru uyumaya... dr gidim diyorum ama belkide böylesi daha iyi unutuveriyorsun o zaman herşeyi...sizde başka şeylerle meşgul olmaya çalışın isterseniz belki faydasını görürsünüz...

16. 14 Ocak 2009
  17. cimcimooo

cimcimooo Guest

belki kaygı bozukluğu olabilir.bendede bir dönem olmuştu.stres,sevdiklerinin kaybı,ağır bir hastalık geçirmek,kaza yada bir travma yaşamak yada bunları yakınlarından birinin yaşaması sonucunda oluyormuş.ben psikiloğa gitmiştim terapiye iyi gelmişti.şimdi de zaman zaman oluyor ama o kadar takmıyorum.galiba ince fikirli insanlarda daha mı çok oluyor nedir?

18. 14 Ocak 2009
  19. serena-

serena- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canim ankisiyete (kaygi) bozuklugu bendeki.asiri hassas ince fikirli insanlari incitmemek kirmamak icin caba gosteren. cogu zaman incinen.bende terapi goruyorum ama cok''da bi faydasini. gordugum soyleyemem.:çok üzgünüm: cunku tamamen karakter ile alakali oldugunu dusunuyorum..

Son düzenleme: 14 Ocak 2009