başımız pişik ile dertte :((

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve LELAL tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : LELAL
  1. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimde bir sorunum var.:çok üzgünüm:
    iki gündür kızımın popişi çok kızarık hatta bugün öğleden sonra iyice baktım ki ciddi pişik sorunumuz var. her alt açmada pamuklu su ile altını temizliyorum hatta çok kakamız varsa yıkıyorum.pişik kremi olarak da her alt açmada sebamed kullanıyorum ama bişeyler yanlış gidiyor.akşam baktım kızarıklık iyice yara boyuta varıyor gibi.sizce ne yapmalıyım :çok üzgünüm::uhm:

2. 6 Aralık 2008
  3. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun bizde de aynı sorun oldu sebamed ilk doğduğu günden itibaren kullandım olmadı dr. trosid verdi ilaç kortizonlu birde sürdüm kızımda hemen kesmişti bunda nafile fayda etmedi en son görümcem söyledi onunda 7 aylık bebeği var bir pişik kremi hemen iyileştirdi bizi 10 günde 1 tüp bitirdim ama süper iyi geldi onunla devam edeceğim ben bugün hastanede iki çocuğa daha yazdım verdim aynı sorunları varmış onlarında bence hemen al ve dene çok memnun kalacaksın şüphem yok benim oğlumun artık kanamaya başlamıştı düşün artık

uni baby diaper rash cream yani pişik kremi
    birde pişik önleyicisi var aynı markanın karıştırmayın sakın siz üstte yazdığım pişik kremini alacaksınız
    çok geçmiş olsun şimdiden

ümraniye carrefourda maxi toysda vardı bazı eczanelerde var marketlerde yok maalesef bilgine canım

4. 6 Aralık 2008
  5. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    cok gecmis olsun canim,bende basindan buyana sebamed kullaniyorum.ama hastaneden eve geldigimizde hemen pisik oldu altimiz ve baya ciddiydi:KK43:

hemen baska bir krem aldim cok faydasi oldu iki gecede bitti pisigimiz.sonrasinda yine sebaede devam ediyorum cok sükür suanda yok bisi.

6. 6 Aralık 2008
  7. EU3

EU3 Guest

çok geçmiş olsun canım kıyamam ben bebişlere,
    bizim pişiğimiz olmadı allaha şükür, pudra ve niveanın pişik önleyicisini dönüşümlü kullanıyorum,
    kızların söylediklerinden denersin zaten ama acaba beziniz alerji yapmış olabilirmi, bazen bez çok kalitelide olsa bazı bebeklerde pişik yapabiliyor aklında olsun

8. 6 Aralık 2008
  9. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederiz kızlar
    beklemekcim bugün gidip dediğin kreme bakacağım ümraniye carrefour yakın bana ne de olsa.

denizanası bende öyle düşündüm acaba bezden olabilirmi diye ama paket de bitmek üzere ve başından beri de aynı bezi kullanıyorum şuanda da 4. paket hatta ama bugün onu da değiştiricem denemekte fayda var.
    annemin önerisi ile dün akşamdan itibaren zeytinyağı sürmeye başladım sanki hafif kızarıklığını aldı gibi ama ufacık kızarıklık bile benim içimi acıtıyor

10. 6 Aralık 2008
  11. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Pişikte bence tek krem bephantene merhem.
    Başka bişey kullanmadım, hiçbir sorun da yaşamadım.
    İlk günler her bezde sürüyordum, çok fazla kaka yaptığı için.
    Sonra günde 1 e kadar düştü.
    Şimdi poposunda azıcık kırmızılık olunca sürüyorum. Çok çok iyi geliyor.
    Ben oğlumun sabununa kadar herşeyini sebamed aldım ama pişik kremi almadım.
    Kızımdan tecrübeliyim, bephantenden başkasını tanımam.
    Her yerde bulunuyor en azından.
    En küçük eczaneye girseniz var.
    Elini çabuk tut, yazık bizim totomuza...:KK46:

12. 6 Aralık 2008
  13. aylin01

aylin01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de çocuk gelişim ve eğitim mezunuyum anaokullarında çalıştım ve elimden nice çocuklar geçti ve bilmem uygularmısınız ama pişik kremlerinden de etkil,i poposuna kızarmış yerine margarin bide deneyin benim ikinci kez sürmeme gerek kalmadan geçiyor geçmiş olsun

14. 6 Aralık 2008
  15. asleyla

asleyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim 20 günlük oglum var onun popiside cok kizardi bephantene kullandim hemen gecirdi .sonra kendi kremini surdum gecti die ama gene basladi o yuzden kesinlikle bephantene kullan cnm cok ii gelio bence....

16. 6 Aralık 2008
  17. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim doktorumuz pişik olmadan pişik kremi kullanmamamızı, pişik kremlerinin bebek bezlerinin emiciliğini azalttığını söylemişti. Haklıymış sanırım ki, bugüne kadar ne bir pişik kremi kullandık ne de pişik sorunu yaşadık:nazar:

18. 6 Aralık 2008
  19. EU3

EU3 Guest

zeytinyağını iyi düşünmüşsün canım devam et bence biryerlerde okumuştum pişiğe iyi geldiğini tekrar geçmiş olsun minik popişe